Sari la conținut

Offtopic


km453
 Share

Postări Recomandate

Salut,

 

are cineva intercomul acesta din intamplare http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-1000m-motorcycle-BT-bluetooth-multi-interphone-headset-helmet-intercom/1335547326.html ?

 

Stiu ca lumea isi mai lua modelul asta: http://www.aliexpress.com/item/US-waterproof-1200-Meters-range-2x-BT-Interphone-Bluetooth-2-way-Motorcycle-Helmet-Multi-Intercom-headset/1077001223.html

 

Daca are cineva poate sa spuna o parere despre ele?

 

Mersi


» Post actualizat in 30 Jun 2014 20:30

Am si eu o intrebare. Daca nu ai asigurare, inafara de o amenda de comitet de 500-1000 si o redistribuire a talonului si a numerelor, nici nu primesti de despagubiri de la asiguratorul celui ce te juleste?

Editat de 3nd3r
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Răspunsuri 1,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut. Imi cer scuze daca deschid un topic inadecvat. Am 4 pisoiasi de donat daca are cineva nevoie. Mananca singuri, prind soricei, se joaca toata ziua. 3 sunt alb cu portocaliu si al 4-lea e alb cu gri cu portocaliu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

are cineva intercomul acesta din intamplare http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-1000m-motorcycle-BT-bluetooth-multi-interphone-headset-helmet-intercom/1335547326.html ?

 

Stiu ca lumea isi mai lua modelul asta: http://www.aliexpress.com/item/US-waterproof-1200-Meters-range-2x-BT-Interphone-Bluetooth-2-way-Motorcycle-Helmet-Multi-Intercom-headset/1077001223.html

 

Daca are cineva poate sa spuna o parere despre ele?

 

Mersi

» Post actualizat in 30 Jun 2014 20:30

Am si eu o intrebare. Daca nu ai asigurare, inafara de o amenda de comitet de 500-1000 si o redistribuire a talonului si a numerelor, nici nu primesti de despagubiri de la asiguratorul celui ce te juleste?

Amenda este 1200 ron si nu are treaba cu despagubirile pe care le ai de incasat de la societatea de asigurare al celui care te-a julit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salut, eu am polisat si plastic si tabla/metal si am observat ca nu e prea ok sa astepti prea mult pentru ca se usuca pasta repede si nu mai merge buretele la fel de bine. Mai vezi si tu tutoriale pe Jew-tube. Spor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Salutare baietii si fete.

 

Sunt un proaspat motociclist cu acte in regula sa zic asa si am o nelamurire daca ma puteti ajuta. De curand am cumparat o mobra ( Suzuki GS500 E - 1995 ) SH, toate bune si frumoase , am inscris-o , am pus-o la alergat , se comporta bine. Stand umpic ieri si facand un calcul la benzina si cati KM am facut mi-a iesit cu virgula :)). Din auzite de la cunoscatori si asa mai departe, inteleg ca sunt cu lamaie in spate si nu stiu sa merg , dar totusi , un consum de 15L la 100km mi se pare cam exagerat nu ?

 

Benzina: 140 RON - 22.5L ( Am pus o medie de 6.2 RON / litru )

KM: 350 facuti doar de mine, din momentul in care am alimentat prima oara si pus-o la alergat.

 

Facand calculul de 22.5 / 350= 0,064 * 100 = 6.5L/100 km/L , ori nu stiu eu sa fac calculul bine , ori mai am fooooooooarte mult de invatat cum sa merg.

 

Nu neg faptul ca prin oras merg cu maxim treapta a 4-a, si schimb la turati undeva la 7000-9000 , dar si asa , chiar asa sa pape?

 

P.S Permisul il am de 2 saptamani iar mobra de 1 saptamana.

 

Un mic sfat va rog frumos:)


» Post actualizat in 02 Oct 2014 15:34

O greseala mai sus , nu sunt 15L / 100 KM si 6,5L.

Editat de poK
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Le vopsim cu haur si le punem la gat :D

Ba, cum vrea omu sa faca un pic de specula nevinovata, imediat il dai in gat, du-te si vezi-ti tu de 4 roti ale tale mai bine X-(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba,cred ca am pe 2 mai mult decat pe 4... sunt biciclist de la 3 ani. Deci? Pana la urma ai ceva kituri de lant de aruncat sau stii lume care are ori ba, ca poate te si reclam acuma la asociatie ca esti offtopic :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare baietii si fete.

 

Sunt un proaspat motociclist cu acte in regula sa zic asa si am o nelamurire daca ma puteti ajuta. De curand am cumparat o mobra ( Suzuki GS500 E - 1995 ) SH, toate bune si frumoase , am inscris-o , am pus-o la alergat , se comporta bine. Stand umpic ieri si facand un calcul la benzina si cati KM am facut mi-a iesit cu virgula :)). Din auzite de la cunoscatori si asa mai departe, inteleg ca sunt cu lamaie in spate si nu stiu sa merg , dar totusi , un consum de 15L la 100km mi se pare cam exagerat nu ?

 

Benzina: 140 RON - 22.5L ( Am pus o medie de 6.2 RON / litru )

KM: 350 facuti doar de mine, din momentul in care am alimentat prima oara si pus-o la alergat.

 

Facand calculul de 22.5 / 350= 0,064 * 100 = 6.5L/100 km/L , ori nu stiu eu sa fac calculul bine , ori mai am fooooooooarte mult de invatat cum sa merg.

 

Nu neg faptul ca prin oras merg cu maxim treapta a 4-a, si schimb la turati undeva la 7000-9000 , dar si asa , chiar asa sa pape?

 

P.S Permisul il am de 2 saptamani iar mobra de 1 saptamana.

 

Un mic sfat va rog frumos:)

» Post actualizat in 02 Oct 2014 15:34

O greseala mai sus , nu sunt 15L / 100 KM si 6,5L.

consumul tau e unul f bun pt oras!

eu nu am facut niciodata consumu' la nici una din motoretele mele, dar nenorocitu' ala de R6 (2007) cred ca imi lua minim 10 in oras (ce-i drept in Buc), dupa estimarille (socurile) mele :))

 

daca vrei sa mai scazi la consum, in primul rand trebe sa te asiguri ca motoru' tau e reglat bine; aici ma refer la carburatoare (in special), filtru de aer sa fie curat, daca ai sau nu evacuare sport (multi isi pun tot felu de improvizatii in loc de evacuare si se mira ca nu le merg bine mobrele) etc. ulterior conteaza stilul de pilotaj, normal.

 

pot doar sa iti fac o recomandare (parere personala); uita de consum si bucura-te cat poti de mult de "excursii" :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Salut,

 

puteti sa imi recomandat un sistem de inchidere centralizata pentru o Seat Ibiza 2001 (hatchback). Mi s-a stricat inchiderea de la cheie si costa 70 Ron inelul ala de plastic sa il inlocuiesc. Am vazut ca pe la 70-100 Ron se gasesc module de inchidere centralizata dar nu stiu la ce sa ma uit. La ce marca sau ce optiuni sa aiba. Montajul cat costa si daca pot sa montez eu sau trebuie dus la cineva care se pricepe. Daca aveti habar de sistemele astea va rog sa imi ziceti :)

 

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...