Sari la conținut

Streetfighter


amimagz
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

misto motorul elcamino. imi place ca nu e transformat radical dar are destule modificari cat sa-l faca cu adevarat deosebit. plus ca e facut cu mana ta si asta conteaza mult (mai mult pentru tine). tot respectul pt efortul depus si bafta sa nu dai de cercopiteci sa-l dai pe jos ca e pacat :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi mult alex23 pt reclama uite sunt aici again:)

hai ca pun cateva poze sa vedeti reziltatul dar cred ca deja il stiti

Acuma deja lucrez la un gsxr 750 va iesi superrrrr

Yamaha va fi expusa la smaeb asa ca daca treceti pe acolo o vedeti live

A iesit o minunatie de motor...

Cu siguranta voi trece pe la smaeb si o voi vedea mai in detaliu.

Felicitari!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

operatia este destul de simpla.exista 2 modalitati

ori schimbi jugul superior cu unul facut special pt ghidon(exista pt mare majoritate de motoare si este varianta scumpa)sau dai jos jul tau superior si daca vrei mergi la un sudor in aluminiu si umpli spatele jugului cu vre 5-8mm pt a face peretele mai gros

Atentie sudura trebuie facuta incet in trepte sa nu se deformeze piesa,Apoi doai gaurile pt prinderea inaltatoarelor si pui ghidonul,mai trebuie sa iti zic ca exista posibilitatea ca unele cabluri sau fire electrice sa nu mai fie suficint de lungi.Sau se poate si fara sa incarci cu sudura garantat nu se rupe daca folosesti moto normal si nu faci wheelie.

Mult noroc si ca un sfat nu da gaura nu face nimic pina nu ai masurat de 3 ori si sii ca e ok ce faci:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

operatia este destul de simpla.exista 2 modalitati

ori schimbi jugul superior cu unul facut special pt ghidon(exista pt mare majoritate de motoare si este varianta scumpa)sau dai jos jul tau superior si daca vrei mergi la un sudor in aluminiu si umpli spatele jugului cu vre 5-8mm pt a face peretele mai gros

Atentie sudura trebuie facuta incet in trepte sa nu se deformeze piesa,Apoi doai gaurile pt prinderea inaltatoarelor si pui ghidonul,mai trebuie sa iti zic ca exista posibilitatea ca unele cabluri sau fire electrice sa nu mai fie suficint de lungi.Sau se poate si fara sa incarci cu sudura garantat nu se rupe daca folosesti moto normal si nu faci wheelie.

Mult noroc si ca un sfat nu da gaura nu face nimic pina nu ai masurat de 3 ori si sii ca e ok ce faci:)

 

 

Multumesc sensei...

 

Ai dreptate - alt cablu de ambreiaj si conducta.

 

:D

 

Ma duc sa vad cat ma duce incarcatul jugului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia sa va fac oleaca de spam :unsure: Nu vreti o oglinda beton, nou-nouta (nici n-am desigilat ambalajul) cu semnal incorporat (dreapta), care-ar merge de minune pe-un streetfighter? Stinga se poate lua de pe Louis (cod 10028795). Motivul pentru care am numai dreapta e urmatorul: mi-a darimat vintul motorul peste un copac si mi-a rupt-o pe cea din dreapta. Nu stiam daca pot s-o repar, asa c-am comandat una noua de pe Louis, dar cum intre timp am reusit s-o repar pe cea rupta, asta noua e in plus. O dau cu 100 RON foarte negociabil (pe Louis e 40 euro). Poze cu oglinzile montate pe Bandit: http://picasaweb.google.com/calindorohoi/Oglinzi#

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...