Sari la conținut

Streetfighter


amimagz
 Share

Postări Recomandate

@ nervOptik

 

exista 2 tipuri de streetfightere

 

...blink blink...si no bols...arata daor ca ai bani dar nu ai gusturi...alea super accesorizate...si incarcate...vb lu nevsta-eam chic

 

sau mai serioase si cu mult caracter...aci in anglia in mare parte se cere...si se ofera...streetfightere in negru mat...toata lumea vrea asa ceva...

 

si noi inca mai vrem sa lucram la cb 500...era pe undeva expus...cu cateva pagini inainte...dar nu am timp si bani..peste o luna..doua

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

salutare all...aveti idee unde pot gasi un stop spate pe leduri care poate fi adaptat la un streetfighter?am cautat pe forum pe internet dar nimic...multam de ajutor

 

Dude, vezi pe la paginile 84 si 86 ... e un utilizator laura_tazy ... cica ar avea chestii d'astea. Eu am intrebat de niste preturi ... si am ramas cu intrebarea. Poate tu ai noroc.

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ce motocicleta este stopul sau ce forma vrei sa aibe?

preturile sunt diferite in functie de model. o sa caut cateva modele si vezi care te avantajeaza.

important este sa-mi spui pentru ce tip de moto iar daca e modificata imi trebuie o foto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ce motocicleta este stopul sau ce forma vrei sa aibe?

preturile sunt diferite in functie de model. o sa caut cateva modele si vezi care te avantajeaza.

important este sa-mi spui pentru ce tip de moto iar daca e modificata imi trebuie o foto.

 

Nu inteleg de ce te tot bagi in seama cand si eu si altii am incercat sa-ti cerem informatii si pe privat si pe forum si nu raspunzi nimanui.

Scrii o data pe luna, arunci cateva poze cu ce "ai tu" si defapt nu dai niciun pret, nu raspunzi la intrebari ... vrei doar sa te dai mare? sau ce ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ce motocicleta este stopul sau ce forma vrei sa aibe?

preturile sunt diferite in functie de model. o sa caut cateva modele si vezi care te avantajeaza.

important este sa-mi spui pentru ce tip de moto iar daca e modificata imi trebuie o foto.

mersi dar am rezolvat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am un 600 rr din 2004 pe care l am cumparat avariat in ideea de al transforma in streetfighter insa prioritatile mele sunt altele in momentul de fata asa ca am hotarat sa l vand. motocicleta in momentul de fata este in stare de functionare dar necesita mici investitii; are 20000 km., ulei motul 300 v abia pus, ghidoane, manete si furtune racing, pompa frana majorata, etc. motocicleta are defecte optice si tehnice care pot fi remediate . 0765336589 o sa revin cu poze reale daca este cineva interesat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a mea e . eu am facut modificarile . dar mai am mult de lucru de aceea nu prea am vrut sa pun poza asa nefinisat .

 

Motorul l'am luat anu trecut in iarna ( nu mai tin minte exact) \

Motorul este un Cbr-f3 98 . era intreg cand l'am luat , am vandut tot ce am putut vinde de pe el sa-i fac modificarile .

 

Mare lucru nu e modificat , furca fata USD , masca ( nu cred ca ramane asta) , bug-spoiler , ghidon. si urmeaza sa-i fac o codita .

 

Sincer nu am timp sa lucrez la ea , mai lucrez si la un Cafe Racer + treburile zilnice si abia imi fac timp sa trec pe la garaj .

 

Oricum urmatoarea poza va fi cu ea gata . ( sau cat mai aproape de final :ok: )

 

pozele au fost facute in graba cu telefonul .

post-12605-1276444502_thumb.jpg

post-12605-1276444506_thumb.jpg

Editat de Robyb
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a mea e . eu am facut modificarile . dar mai am mult de lucru de aceea nu prea am vrut sa pun poza asa nefinisat .

 

Motorul l'am luat anu trecut in iarna ( nu mai tin minte exact) \

Motorul este un Cbr-f3 98 . era intreg cand l'am luat , am vandut tot ce am putut vinde de pe el sa-i fac modificarile .

 

Mare lucru nu e modificat , furca fata USD , masca ( nu cred ca ramane asta) , bug-spoiler , ghidon. si urmeaza sa-i fac o codita .

 

Sincer nu am timp sa lucrez la ea , mai lucrez si la un Cafe Racer + treburile zilnice si abia imi fac timp sa trec pe la garaj .

 

Oricum urmatoarea poza va fi cu ea gata . ( sau cat mai aproape de final :ok: )

 

pozele au fost facute in graba cu telefonul .

 

E foarte reusita ... cu exceptia cadrului cozii, care, ca si in cazul meu ... ar trebui inlocuit ... si poate toba pusa jos, pana in roata spate.

De curiozitate ... masca aia de la far ... cu cat o vinzi ? Si e buna de ceva ? orbitle alea par cam mici, bate ceva lumina prin ele ?

Keep up the good work ! Mie imi place! E feelingul ala agresiv :blbl:

Bafta cu proiectul ... mai posteaza si tu ce mai faci la ea, etc :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

salutare!

 

Dupa ce am cochetat cu topicul asta in timp ce calaream un Z 750 si un SV 1000 si dupa ce am luat o pauza de 2 ani pentru a-mi misca cu*ul pe o baragladina de Varadero, m-am hotarat sa ma intorc ...

 

post-555-1277729034_thumb.jpg

post-555-1277729076_thumb.jpg

post-555-1277729120_thumb.jpg

 

..asa ca o sa fiu mai activ pe topicul asta, promit :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare!

 

Dupa ce am cochetat cu topicul asta in timp ce calaream un Z 750 si un SV 1000 si dupa ce am luat o pauza de 2 ani pentru a-mi misca cu*ul pe o baragladina de Varadero, m-am hotarat sa ma intorc ...

 

 

 

..asa ca o sa fiu mai activ pe topicul asta, promit :lol:

 

BI-JU-TE-RI-E!!!!!!!!extraordinar motoru,e perfect totul pe el...sa va intelegeti bine si sa stati numai sus :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare!

 

Dupa ce am cochetat cu topicul asta in timp ce calaream un Z 750 si un SV 1000 si dupa ce am luat o pauza de 2 ani pentru a-mi misca cu*ul pe o baragladina de Varadero, m-am hotarat sa ma intorc ...

 

post-555-1277729034_thumb.jpg

post-555-1277729076_thumb.jpg

post-555-1277729120_thumb.jpg

 

..asa ca o sa fiu mai activ pe topicul asta, promit :lol:

 

Arata foarte misto !

XB aproape stock ...

Felicitari ... o achizitie ... frumoasa. Nu ma prea pricep la Buell ... dar mi-ar placea sa-mi duduie sub poponeata.

Sa va stapaniti sanatosi unu pe altu' :smoke:

Editat de nervOptik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare!

 

Dupa ce am cochetat cu topicul asta in timp ce calaream un Z 750 si un SV 1000 si dupa ce am luat o pauza de 2 ani pentru a-mi misca cu*ul pe o baragladina de Varadero, m-am hotarat sa ma intorc ...

 

post-555-1277729034_thumb.jpg

post-555-1277729076_thumb.jpg

post-555-1277729120_thumb.jpg

 

..asa ca o sa fiu mai activ pe topicul asta, promit :lol:

Flippere, tata, sa te bucuri de ea la maxim si multi km sa aduni in bord :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare!

 

Dupa ce am cochetat cu topicul asta in timp ce calaream un Z 750 si un SV 1000 si dupa ce am luat o pauza de 2 ani pentru a-mi misca cu*ul pe o baragladina de Varadero, m-am hotarat sa ma intorc ...

 

..asa ca o sa fiu mai activ pe topicul asta, promit :smoke:

 

Cand o sa fi mai activ ? ... ia mai bine zi-ne cum e sa simti 2 halbe de bere sub sha ... Cum e feelingul ?

Zi-ne cum ti se pare, ce-ti place, ce nu ... etc ...

E de 900, de 1200 ?

Editat de nervOptik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Saru`mana tuturor pentru urari, sper sa ne vedem la intalniri anul asta... ;)

 

 

Cand o sa fi mai activ ? ... ia mai bine zi-ne cum e sa simti 2 halbe de bere sub sha ... Cum e feelingul ?

Zi-ne cum ti se pare, ce-ti place, ce nu ... etc ...

E de 900, de 1200 ?

 

e de 900 (de fapt 985 cc ) si e tare ciudat motorul. in primul rand e un motor de harley = vibratii + pretentii. Dupa cum imi place sa spun, motocicleta asta este un Vmax la puterea -1, adica:

 

Vmaxul (nu cel nou) are un motor exceptional dar niste frane si o ciclistica de c..at

Buellul are o ciclistica si niste frane impecabile in schimb motorul lasa de dorit (eu tot am tendinta sa il compar cu sv-ul de 1000 care are 125 cp)

 

per total eu sunt super incantat de motocicleta, dar te poti desfasura cu ea pana la 130-150 km/h dupa care incepe sa gafaie, vibreze, etc...

 

post-555-1278068508_thumb.jpg post-555-1278068729_thumb.jpg

Editat de Flipper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baieti aveti idee unde gasesc 2 sisteme de prindere a oglinzilor pe ghidon?

Pe louis.

Vrei prinderi pe bara? adica prinderile de langa blocurile electrice stanga si dreapta ... sau in capete? pe capetele de ghidon ?

Oricum, ambele le gasesti pe www.louis.de

Adica aici: http://www.louis.de/_3094bc7b94a12c2e40aeb...e=0&typ_id=

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...