Sari la conținut

Streetfighter


amimagz
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Idei de modificări sunt nelimitate.. Totul depinde de un buget alocat proiectului! Mulțumesc tuturor pentru aprecieri! Sper sa iasă ceva frumos și bun! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Încet încet finalizam proiectul.. Urmează sa schimb consumabilele (ulei, filtru, antigel, plăcute frână față) mici reglaje și proba! 

IMG_20200510_115645.jpg

IMG_20200429_200140.jpg

IMG_20200510_135551.jpg

IMG_20200510_135534.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am înțeles de ce ridicați coada aia asa, de nu are nicio legătură cu restul motocicletei.

Rostul seii pasagerului care mai este in situatia asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 39 minute, Baxxter a spus:

N-am înțeles de ce ridicați coada aia asa, de nu are nicio legătură cu restul motocicletei.

Rostul seii pasagerului care mai este in situatia asta?

Eleron?

Asta se pare ca e trendul la SF-uri - coada cat mai in sus. IDK

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 14 ore, Baxxter a spus:

N-am înțeles de ce ridicați coada aia asa, de nu are nicio legătură cu restul motocicletei.

Rostul seii pasagerului care mai este in situatia asta?

Salut! Codita nu este ridicată, unghiul este suficient pentru păstrarea stilului streetfighter! Nu-ți modifici motocicleta în stilul streetfighter sa plimbi pasageri.. Șaua se poate înlocui cu un monopost..  Totul tine de idea de construcție și stilul fighter, altfel lăsăm mobra cu codita stoc...  Pentru mine este un streetfighter, pt alții este un SF... 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta am întrebat și eu: dacă tot faci prostia aia de coadă, de ce nu renunți la seaua și scărițele pasagerului? Ar arata mai bine fără. Atât de bine cat poate arata o motocicletă făcuta din bucăți.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, Baxxter a spus:

Asta am întrebat și eu: dacă tot faci prostia aia de coadă, de ce nu renunți la seaua și scărițele pasagerului? Ar arata mai bine fără. Atât de bine cat poate arata o motocicletă făcuta din bucăți.

Le am păstrat pentru itp,restul timpului depinde de viitorul proprietar dacă le păstrează sau le da jos.. te așteptai ca un proiect streetfighter sa nu fie realizat din bucăți? Nu înțeleg unde bați colegu? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu bat nicăieri. Credeam că o faci pentru tine. Dacă o faci pentru vânzare, probabil va ajunge la dezmembrări, ca celălalt proiect al tau. Kawa.

 

Acum, despre asta: dacă ai fi încercat să păstrezi coada cat de cat in linia rezervorului și ai fi ridicat-o cu totul de spate din amortizor ar fi arătat dintr-o bucată. Ai fi avut și o linie armonioasă și un aspect agresiv.

 

 

 

Încearcă să "vezi" vârful cozii 5 cm mai jos din carenaj și tot spatele ridicat 5 cm din amortizor. Vârful cozii tot acolo va fi dar cu alta linie generala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 18 minute, Baxxter a spus:

Nu bat nicăieri. Credeam că o faci pentru tine. Dacă o faci pentru vânzare, probabil va ajunge la dezmembrări, ca celălalt proiect al tau. Kawa.

 

Acum, despre asta: dacă ai fi încercat să păstrezi coada cat de cat in linia rezervorului și ai fi ridicat-o cu totul de spate din amortizor ar fi arătat dintr-o bucată. Ai fi avut și o linie armonioasă și un aspect agresiv.

 

 

 

Încearcă să "vezi" vârful cozii 5 cm mai jos din carenaj și tot spatele ridicat 5 cm din amortizor. Vârful cozii tot acolo va fi dar cu alta linie generala.

Nu este ridicata din amortizor, acesta este oem Suzuki gladius 2010, identic cu cel de sv650.. Cat despre viitorul mobrei nu mai contează unde ajunge.. Eu mi am atins obiectivul, deja lucrez la un alt proiect (scrambler) ar fi păcat sa ajungă la dezmembrări, chiar dacă nu este pe gustul tuturor.. Știi vb aia unii PSD iști, unii PNL iști.. Asta ca o gluma.. Toate cele bune! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De acord, e chestie de gusturi.

 

Cum ți-ai atins obiectivul? Nu o termini?  Chiar are potențial interesant proiectul. 

Editat de Baxxter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 ore, Baxxter a spus:

De acord, e chestie de gusturi.

 

Cum ți-ai atins obiectivul? Nu o termini?  Chiar are potențial interesant proiectul. 

Sigur ca o termin, mobra chiar are potențial, propulsor impecabil Gladius, și multe alte accesorii noi.. Mi am propus sa ma axez pe diverse proiecte streetfighter, scrambler, enduro /super moto și cafe race!  Încerc sa realizez proiect cât mai bune și mai accesibile la vânzare!  Pasiunea asta necesita pe lângă timp ,multe idei și nervi de otel și mulți bani, bani pe care îi reinvestesc în proiecte, nu știu dacă ma înțelegi dar fără investitii și vânzare nu pot continua proiectele...

IMG_20200512_105237.jpg

IMG_20200512_105224.jpg

IMG_20200512_105138.jpg

IMG_20200512_105104.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te inteleg perfect.  Problema e ca la vânzare nu scoti nici pe departe cat ai investit in proiect. 

Daca nu as avea deja 2 motociclete as lua-o pe asta de la tine sa o termin eu pe gustul meu. 

Codita aranjata puțin, farul si semighidoanele coborate, un pinten si inca cateva ajustari si ar iesi beton după mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 ore, Baxxter a spus:

Te inteleg perfect.  Problema e ca la vânzare nu scoti nici pe departe cat ai investit in proiect. 

Daca nu as avea deja 2 motociclete as lua-o pe asta de la tine sa o termin eu pe gustul meu. 

Codita aranjata puțin, farul si semighidoanele coborate, un pinten si inca cateva ajustari si ar iesi beton după mine.

Îți dau mare dreptate referitor la investiția în proiect!  Greu o să-mi recuperez investiția.. De asta ma tot gândesc ca viitorul proiect scrambler.. Am luat în considerare idea ta cu unghiul la codita, am modificat cadrul codita pentru un unghi perfect! Într-adevăr acum arata mult mai bine! 

IMG_20200512_192741.jpg

IMG_20200512_192734.jpg

IMG_20200512_184634.jpg

IMG_20200512_162952.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu cred ca din astfel de proiecte poti aface bani , pur si simplu nu cred si sunt convins ca asa e , chiar si doar sa.ti scoti banii e o minune  , singura modalitate prin care poti face bani este ca clientul sa vina la tine sa.i faci un anumit gen de moto si tu efectiv sa.i iei manopera , si el decide ce piese baga si cati bani . 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt mare fan streetfighter / supermoto.

Imi place tare mult cum ai facut suzuki asta albastru. However, doua lucuri nu-mi plac, farul ( ma asteaptam la ceva mai streetfighter ) si șaua rosie .... ma gandesc ca nu este cea finala, right  ??? se vede urat ca dracu :)) 

 

Spor la treaba !

Editat de Gabi M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Farul e ok dar e putin cam sus pozitionat. Daca ar putea muta semighidoanele sub jugul superior cumva mai jos si farul coborat la fel, cativa centimetri, s-ar integra foarte bine cu restul motocicletei.

 

Probabil ca va ajusta si seaua sa se imbine frumos cu rezervorul.

 

Motocicleta are potențial sa iasa cel mai frumos streetfighter pe care l-amvăzut in ultima vreme la noi.

Editat de Baxxter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fraților mulțumesc mult pentru sugestii, idei bune, apreciez orice sfat idee.. Referitor la far și șaua pilot, semighidoane.. Farul merge ajustat mai jos, inițial asa am vrut și eu dar, mica problema este ca montajul mai jos optureaza răcirea radiatorului, și ar necesita montajul unui mic parbriz pentru acoperirea bordului, semighidoanele nu merg montate sub jug, lovește în rezervor la viraj, unghiul prea mic.. Șaua se modifica pana la îmbinare cu rezervorul și se vor face retapitare custom! Cat despre recuperarea investiției aici piața decide dacă dacă prețul este în regula! Încerc pe tot posibilul sa realizez proiecte cât mai bune și la un preț accesibil!  Iar despre idea colegului de a realiza proiecte la comanda Nu fac asa ceva niciodată!  Motivele sunt multe.. Prefer să-mi realizez ideile mele.   Toate cele bune! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea cu farul e la fel ca si cu coada: sa fie cat mai armonios cu rezervorul. Ar fi frumos ca linia farului sa se termine unde incepe rezervorul.  Nu e atat de mare farul incat sa obtureze tot radiatorul. Poate ar trebui incercat si daca chiar nu ai racire mutat la loc sus.

 

Aici e marea provocare a unui custom bike: sa asezi lucrurile sa fie si estetic si functonal. Nu e usor deloc.

Editat de Baxxter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 4 months later...

Pana la urma proiectul se finalizează cam asa!  Se putea mai bine.. dar cred ca este suficient așa!  Deja lucrez la un scrambler și un streetfighter cbr 919. 

IMG_20201105_153647.jpg

IMG_20201105_153440.jpg

IMG_20201105_153527.jpg

IMG_20201104_154414.jpg

IMG_20201105_153541.jpg

IMG_20201104_171355.jpg

IMG_20201105_153444.jpg

IMG_20201105_153510.jpg

IMG_20201104_154357.jpg

IMG_20201105_153615.jpg

IMG_20201105_153626.jpg

IMG_20201105_153558.jpg

IMG_20201104_171405.jpg

IMG_20201105_153608.jpg

IMG_20201105_153635.jpg

IMG_20201105_153421.jpg

IMG_20201105_153432.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...