Sari la conținut

Streetfighter


amimagz
 Share

Postări Recomandate

@ amimagz: pt SV si Bandit gasesti tone de accesorii. Enshpe mii de modele de bugspoilere. Practic nu cred ca exista ceva la modelele astea pt care sa nu gasesti o alternativa aftermarket. :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

@ amimagz: pt SV si Bandit gasesti tone de accesorii. Enshpe mii de modele de bugspoilere. Practic nu cred ca exista ceva la modelele astea pt care sa nu gasesti o alternativa aftermarket. :banana:

 

Foarte adevarat... dar la noi oamenii aduc doar louis si polo.. in conditiile in care multe accesorii aftermarket le gasesti, de exemplu, in Franta. M-am uitat si pe louis si pe polo-motorrad de mi-au iesit ochii, si nu gasesti alternative chiar asa bune (parerea mea). Iar shei de exemplu nu am gasit de loc. Recunosc ca nici nu cunosc limba germana si navighez mai mult orbeste pe acolo, dar tot aparea ceva, nu? :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte adevarat... dar la noi oamenii aduc doar louis si polo.. in conditiile in care multe accesorii aftermarket le gasesti, de exemplu, in Franta. M-am uitat si pe louis si pe polo-motorrad de mi-au iesit ochii, si nu gasesti alternative chiar asa bune (parerea mea). Iar shei de exemplu nu am gasit de loc. Recunosc ca nici nu cunosc limba germana si navighez mai mult orbeste pe acolo, dar tot aparea ceva, nu? :banana:

pai cine zice ca in Germany e numai Louis si Polo...ptr bandit gasesti orice numa sa ai taitei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai cine zice ca in Germany e numai Louis si Polo...ptr bandit gasesti orice numa sa ai taitei.

 

Personal nu stiu alte site-uri, dar nu ar strica sa le impartasesti daca le cunosti :baldy:

Cred ca ar prinde bine si altora! :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gasesti multe pe ebay.de. Si polo care cate ceva in materie de fightere, oricum peste Louis.

 

@ karpatenwolf: mai pune si restu de poze cu banditu ala satanist ca e calamitate naturala. :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot sa zic ca l-am facut streetfighter, dar mi-am dorit mult faruri duble rotunde pe fostul meu GS. Si alte mici detalii. Dupa cum se vede in poze. Acum am un GSX F 600, care acum e in chinurile transformarii (revin in curand cu poze). Pana acum: semicarenaj, faruri criminale(vezi foto), modificat aripa + bordul si alte amanunte...

Revin la gata!

post-10403-1172425125_thumb.jpg

post-10403-1172425188_thumb.jpg

post-10403-1172425233_thumb.jpg

post-10403-1172425268_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gasesti multe pe ebay.de. Si polo care cate ceva in materie de fightere, oricum peste Louis.

 

@ karpatenwolf: mai pune si restu de poze cu banditu ala satanist ca e calamitate naturala. :banana:

Nu am copiat alte poze ca-mi dureaza prea mult---alte firme de fightere-uitate pe Bandit forum.

post-11957-1172426642_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://big-bike-online.com/index.php?optio...ge&Itemid=1

sunt o gramada de accesori pentru streetfighter aici.

 

Cu mii de multumiri!! Super site-ul.. Acum ramane sa vedem si daca aduce cineva de la ei :banana: Desi nu vad de ce nu, daca tot se merge pe la super louis si super polo..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@psycho_vox- i-ar sta bine motoretei cu 2 faruri rotunde gen triumph, moto morini, etc...

 

 

Farul l-am luat deja. Urmeaza sa ii fac un mic parbriz sub care sa ascund firele in genul celui de pe buell

 

post-12341-1172441111_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut prin pozele de la Bikes on Ice cateva fightere, poate poasteaza si ei modificarile :baldy:

 

N-ar strica!! De altfel... cam asta ne dorim aici, nu? Sa vedem ce se face si pe la noi.. sa schimbam pareri si sa gasim si furnizori de asa ceva :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

STREETFIGHTER!

 

... dupa cum ati observat initial a fost definit ca o motocicleta sportiva modificata ca sa arate cat mai rau si sa fie cat mai manevrabila in trafic (lupta de strada)... insa de cativa ani deja producatorii cauta sa aduca pe piata deja motociclete STREETFIGHTER, primul in acest sens fiind considerat Triumph-ul Speed Triple, apoi au aparut motoare ca Z1000, MVAGUSTA Brutalle, Benelli TNT, si nu in ultimul rand animalul de KTM SUPERDUKE 990 (la KTM urmariti kiar filmuletul de prezentare de pe siteul oficial http://www.ktm.com/990-Super-Duke.46.0.html )! In prezent cei de la Honda cu noua Hornet tind spre un fighter nu spre un naked cuminte!

 

...dupa cum ati vazut revistele de specialitate denumesc aceste motoare ca streetfighter spre dezaprobarea celor care se muncesc sa modifice un GSXR sau un BANDIT de exemplu!

 

Din cate AM OBSERVAT EU conceptul Streetfighter presupune o motocicleta sportiva (motor puternic)modificata intr-una de strada (agresiv) si este considerat total opus conceptului CafeRacer aparut in anii '60 ce presupunea o motocicleta de strada "sportivizata" (coarne joase, codita taiata)...

 

PUN PARIU CA O SA SE SCRIE MULTE PAGINI IN ACEST TOPIC!

Editat de Flipper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate AM OBSERVAT EU conceptul Streetfighter presupune o motocicleta sportiva (motor puternic)modificata intr-una de strada (agresiv) si este considerat total opus conceptului CafeRacer aparut in anii '60 ce presupunea o motocicleta de strada "sportivizata" (coarne joase, codita taiata)...

 

foarte interesanta comparatia cu cafe racer :baldy:

adevarul e ca la vremea lor au cam incins spiritele :ok:

ciudat este faptul ca inca mai exista piata pentru ele!

La fel si streetfighter-ele au parte de un mare interes si sunt la mare cautare (ca atare ca au inceput productiile de serie pentru asa ceva), motiv pentru care as spune ca nu sunt chiar total opuse conceptului de cafe racer.. Parerea mea :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai stiu exact de unde dar m-a impresionat cum nu mi s-a mai intamplat de mult .Efectiv am ramas masca-imi si acum unele ciopare,dar parca stilu streetfighter inlocuieste tot mai mult in inima mea cioparele-iar cate un exemplar de asta....

 

Si inca o poza cu Bandit1200 dar din dreapta. :banana: Parca arata mai bine din unghiul asta.

 

Ce nu-mi place la unele streetfightere: codita aia ridica si culorile multe.

post-11022-1172609432_thumb.jpg

Editat de Dan_06
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mah, parca este cam degeaba motorul ala 4 in linie pe un streetfighter. parca mai potrivit este sunetul puternic al unui 2 in V.... :baldy:

Chestie de gust,mie-mi place foarte mult pe un fighter cum se vede un 4linie in toata latimea lui,cred c-ar arata bestial chiar un 6linie,gen moto de CBX. :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt de parere ca 4 linie e cel mai potrivit pentru un streetfighter.

 

Si nu sunt de acord cu catalogarea unui TNT, Triple, Z 1000, Superduke, Corsaro sau mai stie-le pestii drept streetfighter. Un astfel de motor luat de nou si stock, cat ar arata el de suparat si neconformist, mai tre sa mance multa pita cu sare pana sa devina un fighter. Atat vreme cat orice gica pertica se duce la dealer si isi ia motor "streetfigter" ca al meu si ca al inca 10.000 de oameni, treaba ma lasa rece. Pt mine figher inseamna munca, creatie, originalitate, unicitate si... satisfactie. Un fighter adevarat are urme de lupta si se vede prin cate a trecut (aka modificari aduse de proprietari). :baldy: Nu neg faptul ca de ex un TNT are din start mai mult potential de a deveni fighter decat un CBF 600 sau un Bandit insa un TNT stock NU este un streetfighter.

 

Parerea mea. :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt de parere ca 4 linie e cel mai potrivit pentru un streetfighter.

 

Si nu sunt de acord cu catalogarea unui TNT, Triple, Z 1000, Superduke, Corsaro sau mai stie-le pestii drept streetfighter. Un astfel de motor luat de nou si stock, cat ar arata el de suparat si neconformist, mai tre sa mance multa pita cu sare pana sa devina un fighter. Atat vreme cat orice gica pertica se duce la dealer si isi ia motor "streetfigter" ca al meu si ca al inca 10.000 de oameni, treaba ma lasa rece. Pt mine figher inseamna munca, creatie, originalitate, unicitate si... satisfactie. Un fighter adevarat are urme de lupta si se vede prin cate a trecut (aka modificari aduse de proprietari). :ok: Nu neg faptul ca de ex un TNT are din start mai mult potential de a deveni fighter decat un CBF 600 sau un Bandit insa un TNT stock NU este un streetfighter.

 

Parerea mea. :baldy:

De acord 1000%!!! Hai sa fie asta esenta definitiei unui streetfighter: U gotta fight 4 your fighter! :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

U gotta fight 4 your fighter!

 

adevarat... eu insa am mai putin de luptat sa imi fac Z-ul un fighter (insa fara codita taiata si ridicata ca a unei catele in calduri) :banana:

 

mai jos cativa luptatori reusiti (dpmdv)... cel din drt sus (R1) se poate cumpara deja modificat la 27.000 euro si are cam 180 cp... arata bine, nu?

post-555-1172653055_thumb.jpg

post-555-1172653065_thumb.jpg

post-555-1172653071_thumb.jpg

post-555-1172653079_thumb.jpg

post-555-1172653085_thumb.jpg

post-555-1172653095_thumb.jpg

Editat de Flipper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea care s-a vehiculat mai sus a fost ca TNT, Buell, etc. au o alura puternica de streetfighter. Lucru cu care, personal sunt de acord. Insistand totusi pe ideea de "streetfighter", pana la urma inseamna customizare! Iar customizarea nu poate exista la un stock. :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...