Sari la conținut

Streetfighter


amimagz
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

modificat in ARAD

 

SCOS PT TESTE

 

mai trebuie finisat !!!

 

Tare! Bravo baieti. Banuiesc ca este modificat si motorul nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut apoi... mi-am dat seama. radiatorul de ulei l-ai mutat jos etc etc... si o intrebare..... nu prea mi se pare ok vopsitul ala la motor... nu puteai sa dai jos suruburile si apoi sa vopsesti? ara mult mai misto cu suruburile alta culoare. parerea mea :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tare! Bravo baieti. Banuiesc ca este modificat si motorul nu?

 

da

 

am vazut apoi... mi-am dat seama. radiatorul de ulei l-ai mutat jos etc etc... si o intrebare..... nu prea mi se pare ok vopsitul ala la motor... nu puteai sa dai jos suruburile si apoi sa vopsesti? ara mult mai misto cu suruburile alta culoare. parerea mea :crack:

 

 

am scris mai sus ca mai e de lucru la el ai vopsea speciala de temperatura si capacele or sa fie alta culoare si cu suruburi noi

 

oribila codita si tobele. zici ca-s trompete. in rest e simpatica.

 

nu se poate spune cai ORIBILA CODITA pt ca nui codita ci ii cadru motorului

 

si nu cred ca merita sai spui asa nu ai muncit tu la motor si cred ca proprietarul motorului sil comanda dupa gustul lui mai EXCENTRIC

 

ce ar fi daca toate motocicletele ar arata la fel sau identice .... probabil nu ar mai avea nimeni ce ca zica

 

asta e sunt curios ce motor ai !!!! FII SIGUR NU O SA TIL JIGNESC indiferent cum ar fi el

 

multa bafta tuturor celor ce modifica motoarele de serie!!!!

 

acuma sa inmatriculat

 

poze proaspete si calde

post-15715-1173478279_thumb.jpg

post-15715-1173478332_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aropo

dupa ce am vazut motorul lui gim am inceput sa inteleg streetfighter.

ne vedem maine gim :crack: .daca vreti sa vedeti lucrari am sa incerc sa il conving sa puna ceva poze sau poate reusesc sa fac poze maine si le pun io

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si cateva poze de la gusteru_streetfighter care din diverse motive (nu stiu care) nu a putut sa le urce.. asa ca incerc eu :wave: Ramane sa vina el cu comentariile :crack:

post-2016-1173554703_thumb.jpg

post-2016-1173554726_thumb.jpg

post-2016-1173554800_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ofens: foarte tari pozele :crack:

@mertan: interesant site-ul... cum de l-ai gasit! Foarte interesant ce au putut face din motociclete batrane :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ofens: uitandu-ma mai atent la poze am vazut mobra de pe randul 4 - coloana 5 (cea portocalie) care are fata de la Acerbis. Exact acelasi Cyclope pe care vreau eu sa-l iau.. Mai ai cumva poze cu ea, eventual si din profil? :hug: Ideea e ca la Acerbis pe site nu m-am lamurit prea bine de cum arata si vreau sa fiu sigur ca se potriveste pe mobra mea.. fara sa mai schimb si altceva. 10x! :crack:

 

@mertan: adevarul e ca pe customfighters sunt o groaza de link-uri ratacite. Mai ales daca te uiti prin topicuri! :wave:

Editat de amimagz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doar eu sunt de parere ca Hornetul arata cel mai bine original?

Multe sunt transformate cap coada si arata super dar sunt si care au diferite accesorii care le dau un look incarcat si cam urat.

 

Pai cam asta vrem si noi sa invatam (momentan din poze si chiar si din munca altora - se poate vedea mai sus SF facut in RO).. cum, cat si de ce incarcam o motocicleta cu accesorii pentru a o face SF.. Hornet-ul arata intr-adevar foarte bine, dar parerile pot fi impartite. Nu cred ca toti sunt de acord ca Hornet-ul arata CEL mai bine... Si nici nu cautam cea mai frumoasa mobra stock :crack:

Eu personal (si cu siguranta toti cei care au postat aici) am cautat poze cu SF cat mai reusite. Exista foarte multe oribile.. Dar scopul nostru ar fi sa stim cum ne putem personaliza mobra si sa arate si bine, evident. Desi am putea invata si din cele mai urate :hug:

Toate bune! :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doar eu sunt de parere ca Hornetul arata cel mai bine original?

 

Hornetu mi se pare prea firav ca sa iasa un fighter bazat din el. E cat un GS. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...