Sari la conținut

Streetfighter


amimagz
 Share

Postări Recomandate

LUPTATORI SERIOSI!

 

BAFTA MULTA in continuare si cred ca ai facut treaba buna.... mai ciudat sa vezi comentarii negative de la oameni care nu stiu nici macar sa desfaca un surub...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

OK... Hai sa incep si cu intrebarile.. Tre' sa fie cineva pe aici care sa ma poata lamuri! Ce trebuie sa cumpar (si sa gasesc la noi, sau Louis ori altceva care ajunge la noi) ca sa imi lustruiesc si eu jentile si cadrul la SV? :wave: Are careva vreo idee prin care pot obtine acel luciu de crom? Si as vrea sa stiu si daca mai prinde dupa aia vopseaua (ma refer la jenti in special - spitele le vopsesc). Multam pt ajutor!! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi @daxy!! Pasta d-asta polish gasesc probabil in orice benzinarie sau gen, nu? Dar pasla? Si inca o intrebare... smirghelul tre' sa-l dau 'ad labam'? Sau merge si pus pe flex, sau bormasina? Nu dati cu pietre.. ca-s idiot :wave: Nu am facut asa ceva pana acum :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sigur. poti pune si pe flex. dar na... de mana e mai "classic" pasla e ca un fel de burete adica dinaia care lustruiesti, ceruiesti diverse.... iti trebuie acea renumita "pasta verde"(cunoscatorii stiu). dar poti folosi din comertz, este ca un fel de pasta de dinti. numai ca este argintie. este pe la metro praktiker, benzinarii. in general poti lustrui... dar depinde la ce stadiu final vrei sa ajungi.... daca vrei sa faci oglinda... iti ia mult timp. eu iti urez bafta multaaaaa si ai grija vine sezonul. adica a venit. asta trebuia la iarna facut :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@mertan: multumesc pentru raspuns :ok: Stiu ca a venit sezonul.. ca ma tot dau :D Ce naiba.. ca merg la servici pe motor si cu cravata :hug: Scopul meu final e sa iasa oglinda.. dar daca iese oglinda, stau si ma gandesc daca mai prinde vopseaua dupa aia :eek: Nu ma pricep la asa ceva, pt ca eu am trecut de la IJ la japo, printre altele, pt ca eram satul sa bag mana in el.. Dar acum ma uit la suza mea si parca ar merita mai mult :finger: Recunosc!! Nu-mi place sa ma murdaresc (degeaba) :wave: Inca o data: MULTZAM!! :ok: Si in continuare astept idei noi (sau nu) de la voi :finger: Sa ne vedem bine :crack: ca de trait.. ne descurcam :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am inteles ca daca le dai cu pasta sau mai exact le poloishezi nu mai poti sa le vopsesti.eu le-am lustruit si am vrut sa le dau cu lac sa tina dar nu merge.asa ca daca le lustruiesti tre sa le intretii...

ca altfel .....

poti sa il pui smirglul si pe flex ,dar fa rost de un flex cu turatie reglabila ca altfel se duc naibii...

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu prea beau cola... nic pepsi... m-am lasat de astea ca sunt toxice. am fost dependent de astea.... in fine.... pasta aia verde este ca un fel asa... mai unsuroasa. ca un fel de grasime tare. dar nu vad rostul pentru care vrei sa vopsesti cromult. daca vrei de la inceput sa il vopsesti... il lesi asa. nu mai polishezi. faci 2 lucruri degeaba. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea e ca vreau sa le dau aspectul ala de crom, dar vopsesc spitele in culoarea motocicletei. Pb e ca pe mijlocul jentii este si o dunga (nu prea stiu cum sa explic) mai proeminenta care, la fel, as vrea sa fie vopsita.

offtopic: Pana la urma cred ca-ti iau o lada de portocale :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu ce vrei sa zici.... se poate face. nui nici o problema. cu primer mergel. asa am vopsit eu pe la masina chestii cromate. dar va trebui sa desfaci spitele...sau ce ai tu acolo. pune o poze ceva. in genral se poate. si chiar este si degresant pt asa ceva. nu ar fi nici o incurcatura in asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam asta am gasit repede pe google.. Spitele nu am cum sa le desfac.. pt ca roata e turnata. O sa mai fac ceva poze la a mea cand ajung acasa, ca acum sunt pe la munci si nu are nimeni un cablu de date pt Nokia :crack:

 

http://www.rhencullen.co.uk/_borders/svrear.jpg

http://www.sportrider.com/bikes/2003/146_0...heel_brakes.jpg

http://www.sportrider.com/bikes/2003/146_0...heel_brakes.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu va fie lene cand dati cu smierghel pe jante. Lasati flexu si bormasina ca phooteti jeanta ca sa nu mai vb de faptul ca se incarca smirghelu la 2-3 minute. Iar cu flexu nu intri in toate colturile. Eu (cu tata :crack:) le am facut la Bandit in iarna asta. Am ambele seturi de polishat de la Louis si nu le am folosit pt ca s de tot kakatu. JENIBILE. Pana la urma am dat ultima tura cu smirghel de 1200 si iti rupe mucii cum arata. Nu le am mai polishat. Nu e oglida da eu sunt multumit... numai ca ai de lucru dupa aia la intretinere de ti sar capacele si jegu se pune mai iute si se vede si se si oxideaza. Cu cat e mai oglinda cu atat tine mai mult timp bucuria. Tata o facut unele piese pe polizor cu pasla si pasta verde de acum 1000 de ani (capace motor, manere pasager, scarite si alte aluminaraie) si o iesit ok. Polishati aluminiul doar intr-o singura directie sau circular ca altfel iasa un mare kaka. O sa fac poze cu Banditul meu mesterit si aici. Sper sa nu se atace nimeni si sara ca ce cauta aici ca nu i fighter etc. Nici nu sustin ca ar fi fighter doar ca nu prea mai e nici stock. E doar ceva mai bad ass-sporty & il iubesc rau de tot. :wave: O sa revin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Emppu: stai calm ca nu injura nimeni!! Pana la urma e o treaba de care probabil sunt mai multi interesati! Cand o sa bag mobra la vopsit, o sa-mi fac curaj sa iau si smirghelul ala in mana :hug: Referitor la intretinere, ma gandesc ca trebuie sa existe ceva cu care pot fi sterse usor si bine.. Si 10 minute pe zi de atentie pt propria mobra nu sunt un capat de tare :wave: Vb aceea.. intoarce lumea capul dupa ea :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e greu sa i acorzi 10 min pe zi doar ca nu poti da cu carpa peste jeg si tre sa o si speli ca sa iasa calumea ca praful asta nenorocit se baga in toare crapaturile infime. Chiar si ploile din ziua de azi, din ce in ce mai acide dauneaza aluminiului polishat. Plus ca nu ti vine in fiecare zi sau nu ai timp sa o lustruiesti.

 

Si inca ceva: NU dati cu lac peste polisat. Exista 2 variante: ori crapa si ti rogi moartea pana l dai jos! ori se ingalbeneste si se face de nici o culoare si la propriu si la figurat.

 

Baftalau!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca gasiti pe undeva KROMOFAG luati si dati jos super vopseaua.Atentie la maini.

Se da foarte bine jos.

cred ca asa ceva vrei , daca nu ma insel

 

:crack:

 

Exact ceva de genul asta vreau :wave:

Dar, cum spunea @mertan, daca se decojeste vopseaua repede nu e ok... :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...