Sari la conținut

Streetfighter


amimagz
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Cu placere! Asteptam sa vedem si noi ce iese!! Eventual poti pune cateva poze si cu ce ai facut pana acum! Nu strica sa invatam si noi :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vad ca din bandit iese ceva frumos. mas gandi la unul. dar faza nasoala e ca are racire pe aer :wave:( oricum posibilitati de modificare la bandit sunt infinite :hug:

 

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:wave:

He he :ok: Nici nu am observat asta :eek: Din ce banditi am vazut, aveau un radiator acolo, in fata.. Ceea ce inseamna ca nu e racire DOAR pe aer.. :hug:

Emppu... nu ai fost prea te-ai facut inteles :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Heh! :crack: Imi place la nebunie smile-ul asta...

:eek: cand nu prea inteleg/nu sunt de acord cu ceva. In cazul asta sunt valabile ambele.

Radiatorul ala este de racire a uleiului. Deci are racire pe aer/ulei si este mai mult decat suficienta si ideala pentru motoreta asta. Nu inteleg care-i problema cu solutia asta si de ce se sperie lumea de ea. E clar ca este mai invechita insa spre deosebire de mult motorete mai moderne, Banditu nu prepara vara, in oras OO fierte :wave:. Solutia asta este insa indiscutabil mai simpla, ieftina, poate chiar fiabila dar NU mai performanta. Cu racirea lui pe aer/ulei Banditu pierde niste cai putere si niste simpatie din partea activistilor Green Peace, daca stiti ce vreau sa spun. :ok:

Daca puterea lui te satisface si nu te mustra constiinta ca nu e up to date la capitolul noxe nu vad care i problema. Banditul (mai ales 12le) au motoare care si-au dovedit indeajuns fiabilitatea. Iar aripiarele alea de racire imi dau frisoane cand le vad. Asa tre sa arate un bloc motor.

 

PS: promisesem ca pun poze cu Suza mea ca sa vedeti jantele de care vorbeam si altele. Nu pun poze aici ci doar un link spre Banditmania unde am postat cateva poze. Nu vreau sa umplu forumu cu aceleasi poze pe topicuri diferite. /index.php?...5616&st=300

:hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

street fighter pt mine... are 2 intrebuintari.... odata e pt show... si odata e pentru ceea ce este fact un street fighter sa faca. adica sa rupa guma. si de asta ziceam ca ar cam trebui racie la motor ca sa nu se supraincalzeasca. nu de alta... dar tin la motor :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adica burn out? asta nu ar fi o problema. Au dat destui banditi burnie si inca mai traiesc :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba baieti,m-am saturat de voi,sunte-ti doar niste entuziasti.voi sunte-ti cei ce asociati harley-ul cu choperul si banditul de 1200 si fzr-ul de 600 cu streetfighterul.Va spun ca streetfighter poti sa faci si din intruder dar e chestie de imaginatie.eu acum construiesc un streetfighter si va spun ca ma secat de bani,sa construiesti piese unicat este o munca fantastica.nu va m-ai uitati la poze si creati ceva din mintea voastra nu va m-ai ghidati dupa sabloane.apropo,streetfighter inseamna modificare totala in stil agresiv si nicidecum doua capace cumparate de pe e-bay.la treaba si lasa-ti gargara,ca vara bate la usa.o sa ne vedem la prima intrunire(care o sa mai fiti in viata) sa ne laudam cu munca din iarna.Va pup , pa. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba baieti,m-am saturat de voi,sunte-ti doar niste entuziasti.voi sunte-ti cei ce asociati harley-ul cu choperul si banditul de 1200 si fzr-ul de 600 cu streetfighterul.Va spun ca streetfighter poti sa faci si din intruder dar e chestie de imaginatie.eu acum construiesc un streetfighter si va spun ca ma secat de bani,sa construiesti piese unicat este o munca fantastica.nu va m-ai uitati la poze si creati ceva din mintea voastra nu va m-ai ghidati dupa sabloane.apropo,streetfighter inseamna modificare totala in stil agresiv si nicidecum doua capace cumparate de pe e-bay.la treaba si lasa-ti gargara,ca vara bate la usa.o sa ne vedem la prima intrunire(care o sa mai fiti in viata) sa ne laudam cu munca din iarna.Va pup , pa. :D

 

Si noi ne-am saturat de tine. Nu ar strica sa fi mai modest. In rest numai bine. :lol:

 

Baieti,fiti entuziasti mai departe ca asa vin toate ,pe rand. Nu se poate dintr-o data. Foarte de apreciat este faptul ca faceti ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba baieti,m-am saturat de voi,sunte-ti doar niste entuziasti.voi sunte-ti cei ce asociati harley-ul cu choperul si banditul de 1200 si fzr-ul de 600 cu streetfighterul.Va spun ca streetfighter poti sa faci si din intruder dar e chestie de imaginatie.eu acum construiesc un streetfighter si va spun ca ma secat de bani,sa construiesti piese unicat este o munca fantastica.nu va m-ai uitati la poze si creati ceva din mintea voastra nu va m-ai ghidati dupa sabloane.apropo,streetfighter inseamna modificare totala in stil agresiv si nicidecum doua capace cumparate de pe e-bay.la treaba si lasa-ti gargara,ca vara bate la usa.o sa ne vedem la prima intrunire(care o sa mai fiti in viata) sa ne laudam cu munca din iarna.Va pup , pa. :D

Stim ca un Intruder poate fi streetfighter... S-au pus ceva poze pe aici printre care si un Marauder StreetFighter... Si nu a asociat nimeni nimic!! Succes in continuare cu proiectul tau :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@piticu_terorist...... sa ai un motor cat de cat... nu conteaza. ss sau naked.... ii poti face multe sa fie street fighter. si fiecare are banii lui. adica fiecare are cat are. si daca nu ai bani de nush ce jante... le poti polisha etc etc si te ajunge ieftin. sau sa vopsesti nush ce scarite etc etc... asta e spiritul. sa faci ceva. si acel ceva cat de mic este tu esti cu inima impacata ca ai facut ceva si tu il consideri ceva modificat, ceva care iese din tiparaul motocicletei de serie. si in plus esti tu multumit. tu faci ceva ca sa fie multuimit vecinul. intelegi? noi aici ne dam pareri etc etc. e un forum comun noua si avem tot dreptul sa vb aici.

 

bafta all...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Meserias Pfeiffer. Asta era pe la inceputurile lui. Frumos!

 

Nu stiu daca e chiar asa vechi filmultul, si Pfeiffer e la inceputul carierei... Ala imi pare un BMW F800, un model lansat destul de recent si pe care nu se da demult. Mai demult mergea pe Monster. Cu Duc-ul l-am vazut live in SB. E o experienta de nedescris sa-l vezi pe viu. Un adevarat showman. Dar l-am vazut si e Bandit 1200 si SV 6jumate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba baieti,m-am saturat de voi,sunte-ti doar niste entuziasti

mai baiete

baga ceva aici cu munca ta sau nu mai comenta

 

nici o problema ne vedem la Cluj cu munca fiecaruia :D

Pana una alta noi ne dam pareri si sfaturi si asta conteaza cel mai mult sa reusim din bani putini sa facem ceva.Nu iti mai da pareri ca nu e nici cazul si nici locul

 

la treaba si lasa-ti gargara,ca vara bate la usa.o sa ne vedem la prima intrunire(care o sa mai fiti in viata) sa ne laudam cu munca din iarna.Va pup , pa.

lasa tu figurilene vedem la cluj

sa zica baietii de aici care si ce

numai da pareri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Meserias Pfeiffer. Asta era pe la inceputurile lui. Frumos!

Mai baieti am un dvd cu Pfeiffer , pe monster , si multe altele inclusiv in romania la sibiu

problema e ca nu stiu exact cum sa fac sa il vedeti ca e cam mare. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai baieti am un dvd cu Pfeiffer , pe monster , si multe altele inclusiv in romania la sibiu

problema e ca nu stiu exact cum sa fac sa il vedeti ca e cam mare. :lol:

Pai cred ca cea mai simpla varianta ar fi sa faci copii la DVD si trimise ramburs.. prin posta romana! Sau daca cineva are un FTP ce poate fi pus la dispozitie, ar fi si asta o varianta :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce deschid topicul asta? Pentru ca nu am gasit altul. Daca exista va rog sa mi-l spuneti si mie si sa inchideti acest topic..

Ce vreau sa spun prin streetfighter? Motociclete (naked sau vitezane) customizate, personalizate, modificate intr-un mod deosebit! Am citit mai multe topicuri in care se faceau niste confuzii extraordinare intre ceea ce se numeste un 'streetfighter' si motociclete din clasa naked, sau vitezane fara carene! A da jos carenele de la o vitezana nu inseamna ca ea a devenit deodata streetfighter. Doresc sa lamuresc foarte clar aceste aspecte pentru a nu se creea confuzii! Exemple bune de 'streetfighters' puteti gasi pe http://www.mototuning.com/ sau pe http://www.streetfighters.nl/ Cu siguranta exista si alte site-uri cu asa ceva..

 

Nu vreau sa deschid un topic care sa aiba raspunsuri gen "mie imi place... mie nu!"

 

Daca cineva a facut o schimbare (oricat de mica) la motocicleta proprie sau nu, care ar putea sa fie asociata cu tendinta de 'streetfighter' il rog sa impartaseasca! Un far schimbat, un bugspoiler montat sau schimbat, un cadru cromat sau alte schimbari aduse fata de aspectul de "stock" (nu orice fel de schimbari -daca ai pus stickere noi, nu inseamna ca e streetfighter)... reprezinta in opinia mea schimbari ce au legatura cu acest concept de 'streetfighter'!

Orice idei, pareri, documentatii sau mai stiu eu ce gasiti sunt bine venite! Sunt sigur ca sunt oameni si la noi care ar vrea sa stie mai multe despre acest fenomen!

 

Atasez si doua poze din care se poate observa ca un 'streetfighter' nu are neaparat coditza aia urata (din punctul meu de vedere cel putin).

 

Astept feedback :D

Salut,

Exista si in Romania streetfight-ere construite dar din pacate nu la nivelul din occident si asta nu din lipsa de imaginatie sau de talent a romanilor ci pur si simplu din lipsa clientilor dispusi sa cheltuie sume importante pt. o astfel de motocicleta...

Uitati-va de exemplu la motocicleta din poze...

A fost construita la Timisoara de catre Red Dust Motors (adica de catre noi... :D )

Nu am indraznit sa investim mai mult de teama ca nu o s-o mai vindem...

Din pacate la noi lumea isi cumpara mertzane nu motoare...

Detalii:

Motocicleta: Triumph 955 i Daytona

An: 2000

HP: original 143 ,dupa upgrade nu stim inca,trebuie pusa pe dyno... :) dar cu siguranta are undeva la 150 pe roata ca indoaie asfaltu' :lol:

modificari aduse:

-telescoape+juguri Ohlins

-inaltatoare,ghidon,comenzi,oglinzi custom

-far streetfighter

-toba... de scandal !!! :D

-codita de GSXR K4

-semnalizatoare+suport numar

-filtre aer sport

-pistoane + segmenti racing

-injectia modificata pt. racing (motorul plus injectia au fost setate in Italia din lipsa de aparatura :D )

cam atat...

sper ca va place...

post-2000-1174379345_thumb.jpg

post-2000-1174379369_thumb.jpg

post-2000-1174379394_thumb.jpg

post-2000-1174379440_thumb.jpg

post-2000-1174379467_thumb.jpg

post-2000-1174379503_thumb.jpg

post-2000-1174379538_thumb.jpg

post-2000-1174379563_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

WOW!!! :lol: Deci exista!! :D

Pacat ca la noi lumea nu este dispusa la cheltuieli pentru propria motocicleta! Am cunoscut destui oameni care nu vor sa-si schimbe mobra pt ca este exact ceea ce si-au dorit! Este ideal pentru a baga bani in ea.. E adevarat, nu prea ai sanse sa-ti scoti banii la vanzare, dar cat timp o ai o sa pastrezi si un zambet aparte sub casca :D Parerea mea este ca merita investitia!

@robog: felicitari!! Frumoasa bestia! Singurul repros (daca imi permiti) este legat de jentzi.. Daca ramaneau doar spitele albastre, cred ca arata mai bine! Oricum e vorba de gusturi aici :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...