Sari la conținut

Streetfighter


amimagz
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

ce a-ti spune sa facem un club-fratie-brothe-mc ceva de genu cu tematica aparte.......... Streetfighter. cum sunt si il alte tari mult mai dezvoltate ca germania, etc etc etc...

 

 

de acord. cand demaram proiectul? :kick: :crack:

 

--- Mesaj completat în 12 Dec 2007 23:54 -------------
pentru inspiratie. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai hai mai intai sa vedem ce ne trebuie. adica sa vedem daca o sa ne trebuiasca vreun act ceva. sau sa fim "recunoscuti" ca si fratie-grup.

 

si o sa ne trebuiasca un nume si o sigla... ma gandesc eu si postez o varianta de sigla si nume.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu merge. prea mult rosu.undeva in sigla apare cuvantul romania si cred ca nu e tocmai bine.box-ul este prezent la mai toate cluburile. trebuie sa urmarim ceva original(parerea mea).

ma gandeam la o pisica zburlita (electrocutata) iar culorile sa fie un amestec de negru cu verde(ai mai vazut asa ceva?),fara contur. incearca un desen de genul asta si vezi ce iese.salut. :kick:

 

--- Mesaj completat în 14 Dec 2007 19:55 -------------
o idee,incearca sa dezvolti imaginea asta. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca vreti sa faceti ceva nu plagiati EVIL bikes ce produce cadre de biciclete sau alte firme/cluburi, fiti si voi creativi, macar atat sa faceti si voi original ca in rest tot romanul copie si se inspira de la altii ...

 

Nu zic asta in nume de rau da un logo nu suntem in stare sa facem, tre neaparat sa ne "inspiram" de la altii

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca imaginea asta este suficient de originala.

fiind un club,nu cred ca este necesar sa apara si romania in sigla.

suntem o adunatura de nelegiuiti si nicidecum lotul olimpic. :crack: :cheers: :kick: :crack:

ce treaba avem noi cu ninja schinja ??? :P

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai o idee mai interesanta? vino si tu cu o propunere,nu mai critica.

nu avem treaba cu nimeni,deocamdata cautam o posibila sigla si un posibil nume.

ai ceva ce ne poate ajuta? :kick:

o sa vin si eu cu o propunere, chiar cu o imagine ... dar pana atunci critic :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da de SF-u de 1000 de la MZ ce ziceti? :crack:

 

http://www.mz.ro/modele/1000sf.html

 

http://www.motorbikestoday.com/reviews/Ima...est_4_large.jpg

http://www.1000ps.at/magazin/Bilder/bilder...news/1000SF.jpg

 

Am vb cu @Demostene care l-a si condus, si spunea ca datorita celor 1000 de cmc impartiti doar pe doi cilindrii in linie vibreaza motoru ca dracu si se comporta ciudat la viteze mici, omorandu-te in oras, dar la drum lung se simte bine si nu-i place de pasager :crack:

 

mi-ar placea si mie un Bandit sa il modific, dar momentan sa termin cu proiectele incepute si sa dau de ceva bani pt cele viitoare :cheers: nici la un MZ d-asta n-as spune nu :P

 

PS: scuze ca nu pot pune pozele direct, dar sunt in carantina, si oricum e netul plin de ele :lol:

 

ca tot zicea lumea de Buell pe la inceputul topicului, ce parere aveti de 1125R-ul in V la 72 de grade cu racire pe lichid?

 

http://www.motorcycle-usa.com/Galleries_Fe...k=1&Media=1

 

e asa motoreta pe la noi?

 

@Animagz: fa-te bine man si hai ca te asteptam la bere cu povesti despre streetfightere, ca acum am vaz cine-i initiatorul :kick:

 

uite, eram odata la comuniste unde-s fac de joaca copiii cu mobrele si am dat peste @rsgrigore care a customizat o mobra, singura customizare pe asa ceva ce m-a lasat :crack:

 

asadar, imi permit sa pun pozele lui aici, pt ca da bine de tot a SF:

Mobra initiala

Modificarile aduse la cadru

Modelul final cu o sa provizorie(sper)

 

asadar, uite ca sunt unii pustani la noi care fac ceva(inutil zic eu dar frumos) din hontoroaga de la metrom :D nota 10 pt baiat, pt ca nu a pus un far si atat

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...