Sari la conținut

Streetfighter


amimagz
 Share

Postări Recomandate

Salutare tuturor! 

Daca tot a venit iarna.. Ma gândesc sa încep un nou proiect custom!  Am ales un model old.. Dar de calitate.. Legendarul fireblade 919 (sc33)  Modificări - Ansamblu furca usd cbr 1000 rr /07

Codita 929 

Discuri wave Arashi 

Bascula Aprilia rsv factory 05 completa

Finala sport İxil 

Conducte frână race

Manete scurte 

Scărițe sport 

Șei personalizate 

Voprea - aici încă ma gândesc la o culoare mai.. 

Pe parcurs poate mai îmi vin ceva idei... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum 22 ore, GoodKat a spus:

Daca accepti o critica, zic eu constructiva. Nu mai pune chinezariile alea de manete, oglinzi, rezervor de lichid de frana, mai ales colorate asa. Stiu ca 'gustul' nu se discuta, dar e un fel de a-ti da singur cu ciocanul in deste, parerea mea. Nu dau bine, calitativ sunt slabe, iar culorile trebuie sa fie intr-o oarecare masura compatibile.

Salutare! Orice critica se accepta, nu-i problema! Cat despre acele piese, eu am folosit de mulți ani, fără probleme.. Cat despre culori,gusturile nu se discuta! Dacă vreun client vrea sa le schimbe, este alegerea lui! Atâta timp cât mobra este la mine, o păstrez asa! Toate cele bune! 

Acum 21 ore, Robyb a spus:

Pe langa ce spune GoodKat, incearca sa termini proiectele incepute ca arata ca si cum ai aruncat o gramada de piese intr-un blender

Salutare! La ce te aștepți când te apuci de un proiect fighter? Sa fie linie /stoc ca în fabrica? 

Tocmai mi a ajuns cadrul de la vopsitorie, negru texturat!  Biju.. Urmează și rotile, scaritele pasager, jugurile, bascula .. 

 

IMG_20201126_120527.jpg

IMG_20201126_120519.jpg

IMG_20201126_120650.jpg

IMG_20201126_120547.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
La 24.11.2020 la 16:16, slg-motorcycles a spus:

 

Salutare! La ce te aștepți când te apuci de un proiect fighter? Sa fie linie /stoc ca în fabrica? 

 

 

 

 

Întrebarea nu mi-era adresata dar as răspunde si eu. Orice Streefighter "respectabil" are nevoie de o armonie a pieselor, de o compatibilitate, de o potrivire estetica minima. Nu? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 ore, george05 a spus:

Întrebarea nu mi-era adresata dar as răspunde si eu. Orice Streefighter "respectabil" are nevoie de o armonie a pieselor, de o compatibilitate, de o potrivire estetica minima. Nu? 

Salutare.Ai și tu dreptate în unele privințe.. Sunt de acord cu tine, dar repet, gusturile nu se discuta! Fiecare își modifica mobra după ideile, bugetul fiecăruia.. Iar idei pentru streetfightere sunt nelimitate.. Nu este neapărat sa păstrezi aceeași linie clasica de pe vremuri când s a inventat stilul acesta, dacă o motocicleta nu iese în evidenta, măcar cu un mic detaliu care mai este rostul..? Este ca și cum am conduce o mobra stoc dar i am schimbat doar semnalizatoarele... În fine, nu contează.. Repet gusturile nu se discuta! Toate cele bune! 🏍️

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, slg-motorcycles a spus:

Nu este neapărat sa păstrezi aceeași linie clasica de pe vremuri când s a inventat stilul acesta, dacă o motocicleta nu iese în evidenta, măcar cu un mic detaliu care mai este rostul..? 

Nu e vorba de linie clasica, e vorba de o linie care sa aibă un sens,oricare ar fi el. Un amalgam de piese pe un cadru nu prea cred ca îl poți considera SF, indiferent de ce gusturi ai avea. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, GoodKat a spus:


Arata foarte bine. Ce modificari a trebuit sa faci ca sa se potriveasca bascula de RSV? Se aliniaza cu lantul?

Salutare! Nicio modificare, la axul cadru, are același lățime ca bascula stoc cbr! Singura modificare trebuie 3 distanțiere pt articulație, nu se aliniază perfect cu calul de la cbr, 3 bucșe aluminiu sudate de articulație, 3 șuruburi mai lungi, necesare ca articulația sa lucreze perfect! O sa pun poze curând cu articulația când este gata la strungar! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...

Poate interesează pe cineva, stoc de ansambluri bascule monobrat - vfr 750,800,cb1000r!Juguri naked.. Perfecte pt proiecte cafe race, streetfighter... 

IMG_20210713_130342.jpg

IMG_20210218_153655.jpg

IMG_20210218_152953.jpg

IMG_20210218_140858.jpg

IMG_20210218_152948.jpg

IMG_20210218_135528.jpg

IMG_20210218_140935.jpg

IMG_20210218_153002.jpg

IMG_20210218_140921.jpg

IMG_20210218_142224.jpg

IMG_20210218_142150.jpg

IMG_20210209_120029.jpg

IMG_20210218_142414.jpg

IMG_20210220_144329.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...