Sari la conținut

Excursie La Pripyat - Cernobil,ucraina


Skywalker
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 258
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...

pai da, dar nu stiu cum sa facem sa-l obtinem de la baiazid, ca vad ca dupa o saptamana de rugamminti si insistente, n-am reusit..:blink:.

 

dupa luni de zile de cand ne tot roadem degetele nu ai reusit sa-l postezi pe undeva...

te pot ajuta!

una la mana ai putea sa-l arhivezi in volume de cate 100 mb si sa le uploadezi pe rapidshare(not so recommended)

sau cel mai bine ar fi sa folosesti reteaua bittorent...www.thepiratebay.org este un tracker care te poate ajuta si crede-ma ca toata lumea ar fi multumita....eu te pot ajuta la seed...am 1024kbps upload....si multi altii s-ar recompensa in felul acesta....daca ai nevoie de ajutor pentru asta accept oricand de la tine pm sau email...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

abia astept sa vad ce iese in emisiune.

Daca cineva are posibilitatea inregistrarii si apoi impartirii prin DC++, fac cinste :bigstar:.

Imi pare rau ca nu am ajuns la filmare, dar ne-au anuntat seara ca vor sa filmeze dimineata.Avand in vedere ca nu suntem din Bucuresti,raspunsul era mai mult decat previzibil.

 

 

 

--- Mesaj completat în 13 Oct 2007 13:21 -------------
ps: ca am recitit vo pagina in urma: filmul facut de dark.angel inca nu a ajuns la mine.

A incercat sa mi-l trimita prin DC++,dar am doar o parte.

Montajul paulei,ca si DVD-urile cu originalul scos de pe casete , nu este la mine si nu a fost. Chiar imi doresc sa le vad,dar.....puii mei... Cred ca ma duc sa dau spargerea la Pacasacu', sa le sustrag...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

abia astept sa vad ce iese in emisiune.

Daca cineva are posibilitatea inregistrarii si apoi impartirii prin DC++, fac cinste :bigstar:.

Imi pare rau ca nu am ajuns la filmare, dar ne-au anuntat seara ca vor sa filmeze dimineata.Avand in vedere ca nu suntem din Bucuresti,raspunsul era mai mult decat previzibil.

<small>--- Mesaj completat în 13 Oct 2007 13:21 -------------</small><br/>ps: ca am recitit vo pagina in urma: filmul facut de dark.angel inca nu a ajuns la mine.

A incercat sa mi-l trimita prin DC++,dar am doar o parte.

Montajul paulei,ca si DVD-urile cu originalul scos de pe casete , nu este la mine si nu a fost. Chiar imi doresc sa le vad,dar.....puii mei... Cred ca ma duc sa dau spargerea la Pacasacu', sa le sustrag...

 

am mai spus ca pot sa va ajut cu torrentul...trackere sunt la oha,viteza mare de upload este,so....ce mai asteptati...

btw,acum vad reportajul cu voi de la motomania....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Superba excursie... ce sa zic chiar m-as duce sa vizitez si eu peste cativa ani daca voi avea cu cine si daca as sti care sunt riscurile sa trec prin asemenea radiatii, dupa calcule am vazut ca nu ati acumulat nici pe departe radiatii care sa va ucida dar.. nu stii niciodata nu ? Mie doar de asta mi-e frica... sa nu-mi stric sanatatea, in fine pozele sunt chiar inedite si e chiar fascinant locul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Superba excursie... ce sa zic chiar m-as duce sa vizitez si eu peste cativa ani daca voi avea cu cine si daca as sti care sunt riscurile sa trec prin asemenea radiatii, dupa calcule am vazut ca nu ati acumulat nici pe departe radiatii care sa va ucida dar.. nu stii niciodata nu ? Mie doar de asta mi-e frica... sa nu-mi stric sanatatea, in fine pozele sunt chiar inedite si e chiar fascinant locul.

cum sa iti strici sanatatea frate.... ce crezi ca eu ... de la piatra de mi-a adus-o skywalkeru' am patit ceva?? numa ca nu prea gasesc haine cu trei maneci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

nam fost atent sau poate am sarit peste o parte dar nu lam mai vazut pe tipu cu Fzr ce so intamplat o mers in continoare sau so intors in tara in ori ce caz frumoase poze bafta :D :P

 

motoman's am cunoscut pe cineva care o trecut prin transnistria nu am scris bine ca nu stiu exact cum se scrie na in fine si mia spus ca a fost jefuit de 3 tipi el era cu sotia si cei 2 copii plecat in rusi in excursie si pe druma cam la 100 km de granita so bagat un bmw in fata si in spate un mertan balena si in stanga un tir si lor blocat si yol luat totii bani si 2 lanturi de aur si un ghiul si ..... restu nare rost sa va zic ca mie rusine!!! aveti grije ca acolo in ucraina belarus si rusi numa mafia fake legea acolo!!!! bafta foarte faine poze s sa mai auzim de bine!!!!! :( :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nam fost atent sau poate am sarit peste o parte dar nu lam mai vazut pe tipu cu Fzr ce so intamplat o mers in continoare sau so intors in tara in ori ce caz frumoase poze bafta :rolleyes: :(

din ce-am citit si-mi amintesc din povestea scrisa pe dordeduca de Cornelia, parca s-o intors in tara...daca gresesc, scuzati :D

 

@Baiazid: cum e bre dupa ceva vreme?esti iradiat? :P

Editat de catul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aha ms dar totisi asa de curozitate cam cati km is pana acolo si cam cati bani ar trebui sa am la mine!!! :(

 

aha ms dar totisi asa de curozitate cam cati km is pana acolo si cam cati bani ar trebui sa am la mine!!! :rolleyes: totusi cu video ce se aud ca tare mult as vrea sa vad asa mai multa miscare!!! sami spuneti va rog cum ii spune daca ii pe DC sau torent sa stiu sal caut multumesc :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1000 parca. Bani... depinde cat vrei sa stai. Preturile sunt mai mici decat la noi.

 

Mai baga si tu o cratima, o virgula, din cand in cand sa te intelegem si noi mai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

imi cer scz, scriu k sosu,daca mai organizati si anu asta sau peste cativa ani daca ii dai un Pm !!!! oricum frumoasa excursie! :rolleyes: :D

 

Nu se mai aude nik??? :(

Editat de motoristu66
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se aude, dar nu se intelege.

hai ca incerc sa fac o lista cu linkuri la materialele care le-am pus pe net, poate mai gasim undeva spatiu sa ma punem si emisiunile din ianuarie si facem pachet complet, pentru cei interesati de download :unsure:.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Iata un articol avand directa legatura cu aceasta destinatie:

 

Revista FORBES: Cernobil, pe locul intai in topul celor mai exotice destinatii turistice. ( preluat de antena 3 )

 

http://www.antena3.ro/stiri/turism/top-for...ntai_85267.html

 

post-5192-1258647849_thumb.jpg post-5192-1258647866_thumb.jpg

Editat de Skywalker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
@Skywalker se poate ajunge la intrarea in orasul Cernobal fara aprobari si alte nebunii?

 

NU. iti trebuie aprobari militare care se obtin prin intermediul unor agentii din Ucraina. Taxele respective ( min 100 USD, Max 250 USD parca - in functie de numarul de participanti ), dupa ce agentia isi tine comisionul, merg la protectia mediului si intretinerea zonei Cernobil - Pripiat.

Daca ai nevoie si de alte detalii, da-mi de veste si iti transmit tot ce am.

 

:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 11 months later...
  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...