Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR RR


Reverse
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salut, o recomandare pt placute frana fata urgent (azi) din bucuresti...

 

 

am o 954 cu furca fata de 1000rr (sper sa-i schimb si partea de la furca pana in spate) si din pacata placutele comandate intarzie nesteptat de mult....:burnout:

 

eventual daca ma puteti ajuta careva cu unele folosite sa mai mearga cateva sute de km...

 

astept un nr de tel sau o adresa unde au pe stock, sa le pun azi pe moto

 

 

ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vai de mine ce frumos e cbr lui john tiru

extraordinar..culori forme

bestiala

noa una din aia poate mi-as lua daca kawasaki ar da faliment

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, o recomandare pt placute frana fata urgent (azi) din bucuresti...

 

 

am o 954 cu furca fata de 1000rr (sper sa-i schimb si partea de la furca pana in spate) si din pacata placutele comandate intarzie nesteptat de mult....:burnout:

 

eventual daca ma puteti ajuta careva cu unele folosite sa mai mearga cateva sute de km...

 

astept un nr de tel sau o adresa unde au pe stock, sa le pun azi pe moto

 

Si repede si in Bucuresti si pe stock si calitate ok.........Nissin Sinter de la Motor Team pe Bd Timisoara. Le-a venit transport sapt. trecuta. Altceva mai rapid nu-mi trece prin cap.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vai de mine ce frumos e cbr lui john tiru

extraordinar..culori forme

bestiala

noa una din aia poate mi-as lua daca kawasaki ar da faliment

 

 

Sergiu....dar nu e verde :blbl:

Esti pe drumul cel bun , incepi sa observi ca mai sunt si alte motociclete decat Kawasaki :burnout:

Uite inca cateva poze

post-27365-1215589893_thumb.jpg

post-27365-1215589924_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

am si eu o intrebare la voi.

Se poate inscrie un CBR600RR adus din USA?

 

 

Daca este Euro3 se poate inscrie.

 

 

NU SE POT INSCRIE MOTOCICLETE DIN USA PTR CA NU SUNT COFORM STANDARDELOR U.E. ,PANA SA INTRAM IN U.E. NU EXISTA ACEASTA PROBLEMA.......IN DECEMBRIE ANUL TRECUT M-AM INTERESAT VIZAVI DE ACHIZITIONAREA UNUI MOTOR DIN USA NOU SI M AM LOVIT DE ACELEASI INTREBARI CA SI TINE ....ORICUM SPER CA DIN DECEMBRIE SI PANA ACUM SA SE FII SCHIMBAT LEGISLATIA CU ADUCEREA MOARELOR DIN USA PTR CA AR FII MAI COVENABIL LUAND IN CALCUL DIFERENTA INTRE EURO SI DOLAR ......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU SE POT INSCRIE MOTOCICLETE DIN USA PTR CA NU SUNT COFORM STANDARDELOR U.E. ,PANA SA INTRAM IN U.E. NU EXISTA ACEASTA PROBLEMA.......IN DECEMBRIE ANUL TRECUT M-AM INTERESAT VIZAVI DE ACHIZITIONAREA UNUI MOTOR DIN USA NOU SI M AM LOVIT DE ACELEASI INTREBARI CA SI TINE ....ORICUM SPER CA DIN DECEMBRIE SI PANA ACUM SA SE FII SCHIMBAT LEGISLATIA CU ADUCEREA MOARELOR DIN USA PTR CA AR FII MAI COVENABIL LUAND IN CALCUL DIFERENTA INTRE EURO SI DOLAR ......

 

salut,

 

din pacate asa am inteles si eu......mare pacat ca le scoteam ceva mai ieftine

pana se mofifica legislatia, cumparam din UE.

asfalt uscat la toti!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da asta este si motivul ptr kre m am interesat pretul mai accesibil din usa dar poti in schimb(cred,nu sunt sigur) sa cumperi o cazatura din romania cu acelasi an ca cel pe care il vei cumpara din usa si faci un fel de 'recarosare'...sper sa nu vb prostii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

salutare

 

am si eu nevoie de o oglinda dreapta pentru rar sa ii fac certificarea autenticitatii ...

am fost azi dimineata si m-au respins

 

daca ma poate ajuta cineva cu o oglinda dreapta pentru cateva ore il rog sa imi dea un pm

 

10x

 

puteti sa postati in continuare ca am facut rost :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, am si eu o intrebare pentru cei care detin cbr600rr, sant la inceput de drum si vreau sa cumpar si eu un cbr600rr din 99-00 si as dori sa stiu daca pot modifica fata motocicletei, in sensul sa ii pun modelul de carena cu 2 faruri separate, daca stiti detalii ce ar implica acest lucru si sa impartasiti si cu mine as fii fericit. Nu doresc sa mi se sara in cap ca un 600RR este mult pentru un incepator, sant mai ponderat din fire, am mai mers pe motocicleta (2 ani in vacante pe un MZ175cc) si am pierdut un prieten din cauza vitezei si nu vreau sa il urmez, deci cu viteza nu le am pentru moment. va multumesc anticipat pentru raspunsuri. daca mai sant topicuri sau intrebari de acest gen link me si voi citi acolo. o seara placuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, am si eu o intrebare pentru cei care detin cbr600rr, sant la inceput de drum si vreau sa cumpar si eu un cbr600rr din 99-00 si as dori sa stiu daca pot modifica fata motocicletei, in sensul sa ii pun modelul de carena cu 2 faruri separate, daca stiti detalii ce ar implica acest lucru si sa impartasiti si cu mine as fii fericit. Nu doresc sa mi se sara in cap ca un 600RR este mult pentru un incepator, sant mai ponderat din fire, am mai mers pe motocicleta (2 ani in vacante pe un MZ175cc) si am pierdut un prieten din cauza vitezei si nu vreau sa il urmez, deci cu viteza nu le am pentru moment. va multumesc anticipat pentru raspunsuri. daca mai sant topicuri sau intrebari de acest gen link me si voi citi acolo. o seara placuta.

99-00 nu e RR, e F4 la 106 calutzi... :unsure:

 

ah...si nu incerca sa-l modifici...arata foarte misto asa e chiar frumos, iar farul bate bine...

Editat de Raul_R1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apelez la voi pentru un manual de utilizare (owner manual) pt un cbr600rr '07, in engleza.

pe net nu am gasit nimic, motorul e luat nou de la reprezentanta din germania si manualul primit e in germana, limba cu care nu ma impac deloc.

 

multumesc anticipat.

 

ps: ceva sfaturi pentru rodaj sau din ce ati observat voi pana acum, ca trebuie/nu trebuie facut ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...