Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR RR


Reverse
 Share

Postări Recomandate

Faza este ca daca nu esti din capitala, cei de la RAR nu comenteaza nici despre cauciucuri, nici despre carene, nici despre toba. Eu m-am dus la omologare cu toba ARROW neomologata, cu nici o sita in ea, si nu a zis nimeni nimic.

 

Si cu LED-ul respectiv, totul e perfect normal :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

nici in bucuresti nu comenteaza de tobe la RAR stai linistit... am inmatriculat 2 motociclete cu tobe "not for road use" si nu au fost probleme. la cauciucuri si lampa nr pun accentul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata, am intrebat! este absolut ok daca te duci cu actele. Contacteaza-ma si pe mess (andrei_tatin) sau telefon (07248808805) ca sa iti mai spun din partea cui vii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare... vreau sa schmib... marca.. adica as da miaru 1000 RR din 2004 pe un k6 sau un r6 cu toba scurta adica dupa 2006. vreau sa o dau pt ca e cam maricica...oricum daca o sa ma obijnuiesc mai repede cu ea renunt la ideea. astept sfaturi si lamuriri. mersi

id mess : smenu4you

asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca tot vine caldura curand, m-am gandit sa-i fac cadou o pereche de "incaltari". am citit tot felul de pareri pro si contra pentru dif cauciucuri, si am restrans "gama" la michelin power 2CT si pirelli corsa 3. poate face cineva o comparatie fundamentata intre cele 2, sa ma ajute cu decizia? ma intereseaza in primul rand aderenta cauciucului, in conditiile de pe drumurile noastre. adica ba un drum prafuit, ba o balega uscata in curba, stiti voi, farmecele romaniei. 2)nu intentionez sa conduc pe ploaie, dar preferabil sa nu fie sanie la primul scuipat intalnit. 3) durata de "viata" e cel mai putin important aspect.

daca ati testat cele 2 modele si aveti un al 3-lea mai bun decat oricare din ele, astept informatii.

 

multumesc anticipat :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

 

Care sunteti din Bucuresti si aveti HOnda CBR 1000 RR sau 600RR sau oricare si vreti sa ne intalnim sa mai vorbim una alta sa mai socializam? Eu sunt nou si nu prea am cu cine ma da si cu cine vb de-ale motociclistilor si motocicletelor.Asa , care e dispus sa lase id-ul ar fi ok.

 

al meu e smenu4you

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca tot vine caldura curand, m-am gandit sa-i fac cadou o pereche de "incaltari". am citit tot felul de pareri pro si contra pentru dif cauciucuri, si am restrans "gama" la michelin power 2CT si pirelli corsa 3. poate face cineva o comparatie fundamentata intre cele 2, sa ma ajute cu decizia? ma intereseaza in primul rand aderenta cauciucului, in conditiile de pe drumurile noastre. adica ba un drum prafuit, ba o balega uscata in curba, stiti voi, farmecele romaniei. 2)nu intentionez sa conduc pe ploaie, dar preferabil sa nu fie sanie la primul scuipat intalnit. 3) durata de "viata" e cel mai putin important aspect.

daca ati testat cele 2 modele si aveti un al 3-lea mai bun decat oricare din ele, astept informatii.

 

multumesc anticipat :D

 

salut, eu am 2 CT si vreau sa iti spun ca in noiembrie,pe curbe, bagam mana in gaz aproape ca vara,motorul era foarte stabil si imi dadea siguranta.iti recomand cu caldura acest model.de pirelli, nu stiu,amavut diablo corsa modelul anterior.se incalzesc mai greu, dar tin foarte mult-sunt rezistente,avand compozitie mai dura un pic.

bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@cosmo 2ct recomand cu incredere.

 

@sokatu Eu m-as baga la o intalnire 600RR daca se organizeaza. Macar 1 data pe luna cu sfaturi, impresii, idei, ca tot avem aceeasi mobra.

 

Ia-ti filtru K&N ca are buson de cheie de 10 si se (de)monteaza usor si ulei 15w50 ca imediat se fac 40 de grade. Doar daca stii sigur ca faci 5-6000km pana in iulie pune 10w40. Orice ai alege, sunt ok ambele viscozitati, iar ca marca eu am incercat doar motul 300v, care este excelent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...