Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR RR


Reverse
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bun si unde gasim vopsea in culoarea specificata?

mergi la un magazin de vopsele de masini si iti face mixtura de vopsea si lac dupa cod. iti poti cumpara exact cat ai nevoie. sa nu te astepti sa iasa la fel ca inainte, daca retusezi ceva. daca vopsesti tot sau toate partile portocaliu, e ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai baieti...va mai cer ajutorul inca odata.

 

Cu bateria...am pus una de 10Ah...normal trebe de 8.5..si vad ca merge a dracu`...l`am prostit pe satana. E drept ca n`am mai dat`o pe jos sa vad daca la fel face. Culmea..e o ZAP..no name bullshit 1.7 meleoane...NU sunt adeptul la asa ceva, dar vad ca merge de 1000 de ori mai bine decat o Yuasa Toplite de 4 mil. care nu m`a tinut nici 4 luni. Unde s`o fi pierdut treaba cu "cat dai atata face" nu`mi dau seama.

 

Dar sa revenim la oile noastre, asa cum ar zice beeeehcali.

Am facut accident. Ala e de vina. Mergem amandoi la asigurator...asiguratoru` ma trimite la Honda sa fac deviz de plata. Ma duc la aia...imi cer 2 mil. doar sa se uite la ea...le dau..ce sa fac...si ma intorc la asigurator. Astia(Allianz)...culmea...nema dauna totala...cuminti..politicosi...seriosi...zic gata dom`le, iti facem plata. Du`te la Honda sa ne trimita factura si platim, am acceptat dauna(85 mil.), pune`i sa ne trimita factura...ca nah, nu merge pe ochi frumosi. Imi zic...ce oameni misto..daca toate trebile ar mere asa in tara...oameni ne facem.

 

Si..incepe problema. Ma duc la fiintele alea...si cu o nonsalanta iesita din comun imi zic ca nu le pot trimite factura. Imi cer MIE jumatate din suma...ca sa poata scoata factura, sa comande piesele si sa le dea factura celor de la asigurari ca sa poata plati. Am ramas tampit...am zis ca nu`i adevarat asa ceva. Banii cica ii recuperez cand asiguratorul plateste...ori eu nu am banii aia si de as avea nu vreau sa ii dau. Ca nu e treaba mea asta!

 

Deci asiguratorul VREA sa plateasca, n`o arde aiurea cum fac unii de stai dupa ei cu lunile...da` Honda nu vrea sa le dea factura invocand treaba asta cu jumatate din factura. Oamenii astia...sunt...Honda anti Honda! Nu vor sa faca bani! Aici nu mai e treaba ca ne razgandim...ca ei comanda piesele inainte si nu mai vad banii...e comanda ferma, asiguratorul vrea sa le dea banii...ca ridic carenele sau nu, e treaba mea, banii sunt ca si platiti. In afara micului detaliu....ca vor factura...e...omeneste.

 

Ce ma sfatuiti sa fac? Am niste nervi uriasi...nu mai am liniste, nu pot crede asa ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foooarte tare...

in mod normal trebuie sa aiba decontare directa cu tiriac-ul

te duci lasi motorul la ei, ti-l repara, le intra banii, iti iei motorul

chiar asa jigodii sa fie?! sa-ti ceara banii in avans?!

apropo...constatarea trebuie sa o suporte tiriac (200 ron)

daca nu te intelegi cu service-ul ii intrebi pe tiriac unde sa te duci sa o repari si ei au o lista cu service-urile agreate de ei...in ziua de azi sunt destul de multi care fac treaba klumea fara dureri de cap pt tine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

corect. ei vor banii in avans pt ca se tem ca nu o sa le plateasca asiguratorul, ca tre sa dea in judecata, etc. pe de o parte au dretpate, pe de alta, tie trebuie sa ti se falfaie. fa ce ti-a zis brembo, si mergi in alta parte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal... are cineva un capak monopost pt 600 rr.model 2007-2008?

Mesaj completat

Dupa remake-ul de primavara, v-o prezint pe a mea

 

600RR 05

 

Pearl Sunbeam White, albul de pe 600rr 09, si aerograf peste.

 

Dotari extra, xenon faza lunga/scurta

 

 

ffffff tareeeee..... sa o STAPANESTI sanatos..

post-54479-1271712227_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei interesati, am o evacuare Arrow pentru CBR 600 RR 2003-2006. Cotul intermediar e inclus si este cel original Arrow. Este in stare buna, fara indoituri sau lovituri. Pret 190 Euro. Se poate vedea in CT. Cine este interesat sa ma sune sau sa lase PM. 0752 312097. Codul de producator este 71693AO si o puteti vedea pe www.arrow.it

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-au venit statoarele din state + 1 releu incarcare + 1 buc volanta.... cine vrea ceva de aici call me ... apropo pt 1000 rr sc57

Mesaj completat

Salutare...

 

Mi-au venit restul de piese comandate pe ebay ... da nu mai am ce face cu ele, pentru ca epurasu ..inaint de paste mi-a adus un set.... si asa au venit de pe ebay urmatoarele pese :

 

- 1 buc stator CBR1000 RR SC57 ambalat sigilat eticheta HONDA GENUINE PARTS -250 euro

- 1 buc stator CBR1000 RR SC57 stator honda folosit dar in stare exceptionala - 200 euro

- 1 buc releu incarcare CBR 1000 RR SC57 cu o mufa lipsa dar functional 50 euro

- 2 buc volanta CBR 1000 RR SC57 - 100 eu buc

- 1 capac stator negru CBR 1000 RR SC57 ( 2006-2007) nezgariat - 100 eu

 

si prin garaj mai sta :

- 1 buc toba stock CBR 1000 RR SC57 2004 - 100 euro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal... are cineva un capak monopost pt 600 rr.model 2007-2008?

Mesaj completat

 

 

 

ffffff tareeeee..... sa o STAPANESTI sanatos..

 

Am unul, OEM Honda. Fa o propunere de pret. 0763 681 602.

Se da ieftin.

 

Mai am un radiator tzipla si un bord cu ... 250km, functional 100% dar cu capacele de plastic fisurate, carena de rezervor, aripa fata carbon OEM Honda, carena de coditza.

 

Preturi informative:

Radiator 100euro

Bord 100euro

Carena rezervor 80euro

Carena coditza 100euro

Aripa Carbon Honda 50euro

 

Carenele sint perfecte, nu-s vopsite sau zgiriate.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bueeeiii de mult dureazaaa... nu ai putut sa o faci mai mica? :rolleyes:)

 

mmm, ba da, dar sigur ar fi cerut si varianta "originala" :laugh:, multi vor sa-si vada in detaliu motoarele sau pe ei chiar, d'aia am lasat-o asa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

As dori sa cumpar in viitorul apropiat un cbr1000rr repsol replica, model 2004+.

 

O sa am in jur de 5 mii de euro, daca cumva citeste vre-un posesor... astept un pm. Pe bikeshop deja am vazut cam ce este...

 

Merci mult,

 

si... mne scuzatz ca am dat buzna in coltu dumnivostre :laugh: :D :rolleyes:

 

Asfalt Uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...