Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR RR


Reverse
 Share

Postări Recomandate

Stiti pe cineva care dezmembreaza 600rr 2005-2006 ? Am nevoie de urmatoarele piese : radiator, cadru codita, far stanga, scarita stanga, janta fatza, furca completa, carena codita, cadru de bord ... cam atat momentan :D)

Ce ai facut de ai nevoie de toate astea?

 

Ps:Am dat amandoi de carnet in aceeasi zi, rr cred ca il ai dinaintea mea dar eu am scapat de incidente neplacute.Bafta la reparat fieru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Accident :D

 

De carnet am dat pe 26 iulie, rr-ul il am de pe 17 iulie. Incidentele neplacute pot aparea oricand. La mine a fost chiar stupid accidentul ... macar am facut aproape 4000 km cu motocicleta :D Asta e, o repar peste iarna :D

 

Bafta :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bre si eu mai merg inca cu ea cand e frumos afara si nu ploua... oricum incet incet incep sa o pregatesc de iernat si sa ma apuc de ea...o sa incep sa ii fac cateva modificari :D asa ca ne vedem la primavara sa ne prezentam mobrele si modificarile facute peste iarna :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bre si eu mai merg inca cu ea cand e frumos afara si nu ploua... oricum incet incet incep sa o pregatesc de iernat si sa ma apuc de ea...o sa incep sa ii fac cateva modificari :D asa ca ne vedem la primavara sa ne prezentam mobrele si modificarile facute peste iarna :D

 

Am si eu un CBR600RR model 2005 si nu stiu daca cheia are sau nu cip...vreau sa imi fac o dublura ca am doar una si ma intrebam pe unde si cam la ce pret pot face una. Multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ai fi citit cumaxim 2-3 pagini mai inainte ai fi aflat... 400-450 ron la honda. trebuie sa te duci la ei sa iei cheia bruta.. sa te duci pe urma la unii care fac chei sa ti-o taie dupa care iar la honda sa ti-o reprogrameze...cam astia sunt pasii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu ca nu este locul potrivit pentru a pune anuntul ,dar o fac pentru detinatorii de RR ,

imi cer scuze ,iar daca deplasat gestul rog admin sa stearga postul.

 

DE VANZARE PENTRU HONDA CBR 600 RR / 2007-2010

 

- KIT DISCURI BRAKING OVERSIZE COD PRODUS OKI47 SIGILATE (FATA DE CELE NORMALE AU DIAMETRUL MARIT, KITUL CONTINAND DISTANTIERE SI SURUBURI PENTRU MONTAREA ETRIERELOR)

 

- FURTUNE FRANA FATA SI SPATE

 

AU FOST CUMPARATE DE LA IMPROTATORUL BRAKING ROMANIA la pretul de 2100 ron cu factura ,mi am vandut 600 rr -ul si nu am la ce le folosi.

 

 

post-33701-1287180194_thumb.jpgpost-33701-1287180263_thumb.jpgpost-33701-1287180933_thumb.jpgpost-33701-1287181047_thumb.jpg

 

 

PRET -300 euro

 

cheie originala pentru honda 600rr pc 40 sigilata 130 ron

 

NUMAR TELEFON 0766. 354. 283 -VIRGIL

post-33701-1287180287_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca erau de 1000 rr poate te scapam eu de ele... :D

 

 

Cel mai bine verifici pe situl braking compatibilitatile vizavi de dimnensiuni deÂşi slabe Âşanse sa se potrivesca, oricum cine este detinator de RR si are discurile si furtunele stock sigur la banii astia va considera upgrade folositor si util .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am doar discurile stock ... furtunele le-am luat race... o sa ma uit dar cum zici si tu... s-ar putea sa nu se pupe

hai sa bag un ochi

cat vrei doar pe discuri?

 

Mesaj completat

cica ar merge.. cat vrei pe ele? doar ele?

http://www.braking.com/it/catalogue/dettag..._articolo=OKI47

Mesaj completat

P.S. - Fa-mi un pret bun ca sa te scap de ele... :D

Editat de alecs_1000rr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am doar discurile stock ... furtunele le-am luat race... o sa ma uit dar cum zici si tu... s-ar putea sa nu se pupe

hai sa bag un ochi

cat vrei doar pe discuri?

 

Mesaj completat

cica ar merge.. cat vrei pe ele? doar ele?

http://www.braking.com/it/catalogue/dettag..._articolo=OKI47

Mesaj completat

P.S. - Fa-mi un pret bun ca sa te scap de ele... :D

 

 

Presupuneam ca se potrivesc, dar nu eram sigur ...... Au mai fost posesori de rr alte modele si au ajuns la concluzia din datele de pe situl braking ca se potrivesc .

Am înțeles ca ai deja furtunele insa eu nu am ce sa fac cu ele si tocmai de asta le am făcut preț pentru tot ..... Ca sa vezi ca tot fac oferta mai adaug tot in aceeaÂşi bani placute frână tot braking un set Pentru spate cm 56 ( cred) si un set pentru fata ( cm 55 ) doar un set nu mai găsesc celălalt set . Deci 300 euro tot .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

furtunele si placutele nu am ce face cu ele pt ca nu mi se potrivesc... in schimb discurile se potrivcesc... de asta am zis sa imi faci un pret doar la discuri ca sunt singurele care imi pot fi folositoare. ms mult

Mesaj completat

sau macar daca vrei sa le iau pe toate.. sa iti dau ceva la schimb... o geaca, casca, etc ce ai si tu nev ca eu chiar nu am ce face cu furtunele si placutele...ca nu dau 300 de euri doar pe discuri...de asta am zis sa imi faci un pret pt ele sau daca ai nev de ceva poate am eu si nu am nev si facem un schimb ceva.. tu obtii ce ai nevoie si eu la fel. ce zici?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

furtunele si placutele nu am ce face cu ele pt ca nu mi se potrivesc... in schimb discurile se potrivcesc... de asta am zis sa imi faci un pret doar la discuri ca sunt singurele care imi pot fi folositoare. ms mult

 

cred ca nu se potrivesc ,

am plătit doar pe discuri 400 si ceva de euro deÂşi chiar de le as vinde separat .... Nu mă ocup cu vânzarea de piese , le poți lua pe toate si sigur îți poți lua 100 euro pe furtunele si placute.... Mi am bătut joc de banii mei destul, fiecare îÂşi face damblaua si eu zic ca mi ajunge .......motor plătit 10400 euro in 2,5 ani vândut la Jumatate si upgradeuri de încă 1500 euro....bine ca nu am mai montat si restul de vreo 500 euro doar discuri si furtune( fără placute ca sunt consumabile ).... Multă vorbaraie si in concluzie ele pleacă de la mine cu tot ce am spus la prețul de 300 euro fără un leu mai putin. Eu multumesc !

Nu am nevoie de nimic ,sper sa îmi pot lua echipament in iarna asta numai ptr pista de la a-z si binenteles si un motor dar in rest nu am decât sa scap de ce nu am nevoie si nu mă ajuta cu nimic . Bafta dacă nu te aranjeaza propunerea mea

Editat de trifucostin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...... n-are voie omu sa-si puna unu,doua,trei upgradeuri cate isi permite, ca imediat vin replici GEN GEN .

GLUMESC.

 

 

vorbesc invidiosi numai ... nuuu???

 

:laugh:) faina mobra..... carene de pista si la zburdat cu ea

 

Hai cu vara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vorbesc invidiosi numai ... nuuu???

 

:laugh:) faina mobra..... carene de pista si la zburdat cu ea

 

Hai cu vara

 

 

nu invidiosi doar este forum....pana una alta nimeni interesat de discuri ....mai degraba ne luam niste semnalizatoare pe led ca da bine ......sau ne punem xenoane...decat discuri de 400 si ceva euro la jumatate din pret

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu invidiosi doar este forum....pana una alta nimeni interesat de discuri ....mai degraba ne luam niste semnalizatoare pe led ca da bine ......sau ne punem xenoane...decat discuri de 400 si ceva euro la jumatate din pret

 

 

 

baga pe bikeshop sau pe okazii sau la rubrica vanzarii... ai mai multe sanse acolo/

 

bafta

 

hai cu vara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baga pe bikeshop sau pe okazii sau la rubrica vanzarii... ai mai multe sanse acolo/

 

bafta

 

hai cu vara

 

 

in primul rand vreau sa se bucure cei ce frecventeza forumurile dedicate moto si in special de asta am si postat 'aci' ptr ca cei ce detin rr si urmaresc ,chiar de nu posteaza (eu numarandu-ma printre cei ce am urmarit de-a lungul timpului forumul fara a posta cine stie ce ... )sa poata 'profite' ......tinand seama ca 99% din ceea ce inseamna upgrade sunt destul de piperate ca si pret ,oricum l am pus si pe alte site-uri.....dar am vrut in mod special aici.

Nu a fost foame de bani ......'Nu e fome de bani'...........Cum va fi ,Dumnezeu stie !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi pe unde va duceti RR-ul la service? Eu momentan vreau sa ii schimb ( ca am reusit sa il sparg ) semnalizatorul stanga fata si semeringurile + ulei furca fata, dar nu stiu unde sa ma duc. Inainte aveam un GS500 la care puteam si eu sa schimb un semnalizator, dar carena de la RR ma sperie prin aparenta complexitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi pe unde va duceti RR-ul la service? Eu momentan vreau sa ii schimb ( ca am reusit sa il sparg ) semnalizatorul stanga fata si semeringurile + ulei furca fata, dar nu stiu unde sa ma duc. Inainte aveam un GS500 la care puteam si eu sa schimb un semnalizator, dar carena de la RR ma sperie prin aparenta complexitate.

 

 

cauta un manual pe net si ai sa vezi cat e de simplu sa schimbi tu alea... cat despre simeringuri apeleaza cu incredere la JAGI .

 

Hai cu vara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Danji: eu pt semeringuri si placute am fost la bogdan, la padure la baneasa. foarte ok service-ul lui, e serios si se misca repede. Da-mi un pm daca vrei numarul lui de telefon si indicatii spre el.

 

@Sokatu: HAI CU VARA! :laugh:

Editat de gogO.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...