Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR RR


Reverse
 Share

Postări Recomandate

Salut Risc!

Sa il stapanesti sanatos si sa ai grija de el! Promit ca si el o sa aiba grija de tine!

Naspa cu oglinzile....stiu ca am la fel :goodposting: Ziua sunt ok dar noaptea sunt praf. Merg cu coatele in dreptul capului sa pot vedea ce am in spate :blink:

Toate bune si sper sa ne vedem pe la Victoriei la primavara!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Va multumesC ! O sa am mare grija de ea ,in scurt timp o sa rezolv si cu inmatriculatul si cu toate actele.... 22.000km...m-am interesat de km si penultimul proprietar inaintea mea cand a vandut`o a vandut`o cu 40 si ceva de mii de km... sa ma astept la probleme cu distributia oare? asa nu bate nimic,merge impecabil deocamdata,sper sa nu am probleme...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Risc!

Sa il stapanesti sanatos si sa ai grija de el! Promit ca si el o sa aiba grija de tine!

Naspa cu oglinzile....stiu ca am la fel :goodposting: Ziua sunt ok dar noaptea sunt praf. Merg cu coatele in dreptul capului sa pot vedea ce am in spate :blink:

Toate bune si sper sa ne vedem pe la Victoriei la primavara!

pai schimba oglinzile ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa il stapanesti sanatos rr-ul. cred ca heaton stie cel mai bine cum e cu oglinzile astea mici :laugh:). nu e asa? oricum ai grija de ea si asa o sa aibe si ea grija de tine :). in rest ce3 mai fac baietii??? ca nu ne-am mai auzit de mult.. heat ce mai zici ? BOB unde esti bre? frana doar nu mai vrei un 600rr? sau vrei sa il faci si pe ala praf? ;)) cine a fost la plimbare week trecut ? sorry ca nu am ajuns dar mi s-au stricat niste garnituri de la ambreiaj si pana nu imi ajunge comanda stau pe bara :laugh:((

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de service sau de utilizare? :)

manual de service gasesti la http://www.manualedereparatie.info/ si dai si tu cu search pe acolo...

 

 

Merci merci ! de service cautam...daca stie cineva si pt utilizare nu strica...Ms Alecs! Vreau sa ii pun oglinzi cu semnale ,DE UNDE CUMPAR??? ce oglinzi se potrivesc ?:-s cine stie:-SS?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa il stapanesti sanatos rr-ul. cred ca heaton stie cel mai bine cum e cu oglinzile astea mici :laugh:). nu e asa? oricum ai grija de ea si asa o sa aibe si ea grija de tine :). in rest ce3 mai fac baietii??? ca nu ne-am mai auzit de mult.. heat ce mai zici ? BOB unde esti bre? frana doar nu mai vrei un 600rr? sau vrei sa il faci si pe ala praf? ;)) cine a fost la plimbare week trecut ? sorry ca nu am ajuns dar mi s-au stricat niste garnituri de la ambreiaj si pana nu imi ajunge comanda stau pe bara :laugh:((

 

Salut Alecs,

 

Din pacate nu am mers nicaieri.

Daca am primit raspuns doar de la Bob nu mi-am mai facut iluzii si m-am imbatat un pic vineri si m-am trezir sambata la 14:30.....:)

Scuze ca nu ti-am raspuns la mesaj dar abia imi tineam capul pe umeri.....

In rest ma mai bucur un pic de vreme ca imi este foarte greu sa o bag la garaj.....

Toate bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci merci ! de service cautam...daca stie cineva si pt utilizare nu strica...Ms Alecs! Vreau sa ii pun oglinzi cu semnale ,DE UNDE CUMPAR??? ce oglinzi se potrivesc ?:-s cine stie:-SS?

 

Manual de utilizare am cautat si eu dar am gasit doar de 2006 dar nu mai stiu de pe ce site...I-am dat pe google...dar nu mi se pare ca as avea nevioe de el. Eu pe cel de service chiar il folosesc in comparatie cu cel de utilizare.

Oglinzile cu semnale nu mi se pare ca dau bine pe motor, in plus ca firele de la semnalele de pe oglinzi atarna pe langa bratele de la oglinzi si mi se pare inestetic. Macar daca erau bagate cumva prin ele ca la semnalizari sa nu se vada... parerea mea..... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

garantat tot ce ai nevoie pt 600rr gasesti aici: http://www.600rr.net/ eu avand 1000rr intru pe 1000rr.net si am acolo absolut orice, de la ce suruburi imi trebuie la butoiasul cu lichid de frana pana la upgraduri de tot felul. sper sa gasesti si tu ce iti trebuie. Heat crede-ma ca eu ma oftic la culme din cauza garniturilor alea ca as mai fi iesit si eu cu ea... dar asa stau cuminte in casa si ma dau cu masina :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va salut pe toti !

astazi am bagat-o la iernat, pentru mine s-a terminat sezonu' 2010.

saptamana trecuta am fost la munte cu un prieten(bucuresti-brasov-cheia-bucuresti).

astept cu nerabdare sezonu' 2011 si intalnirile de miercuri de la piata victoriei.

hai cu primavara !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va salut pe toti !

astazi am bagat-o la iernat, pentru mine s-a terminat sezonu' 2010.

saptamana trecuta am fost la munte cu un prieten(bucuresti-brasov-cheia-bucuresti).

astept cu nerabdare sezonu' 2011 si intalnirile de miercuri de la piata victoriei.

hai cu primavara !

 

Salut Bob!

Scuze ca nu ti-am raspuns la telefon dar ....dormeam :)

Abia astept si eu sa ne vedem din nou la Victoriei!!!

 

Toate bune si AMR 120 de zile....sper!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oglinzile cu semnale nu mi se pare ca dau bine pe motor, in plus ca firele de la semnalele de pe oglinzi atarna pe langa bratele de la oglinzi si mi se pare inestetic. Macar daca erau bagate cumva prin ele ca la semnalizari sa nu se vada... parerea mea..... :laugh:

 

Nu stiu,nu am vazut asa. Eu am vazut doar cu firele prin brate ,neexpuse deloc la vedere...in fine eu de astea caut.... dar... :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Manual de utilizare am cautat si eu dar am gasit doar de 2006 dar nu mai stiu de pe ce site...I-am dat pe google...dar nu mi se pare ca as avea nevioe de el. Eu pe cel de service chiar il folosesc in comparatie cu cel de utilizare.

Oglinzile cu semnale nu mi se pare ca dau bine pe motor, in plus ca firele de la semnalele de pe oglinzi atarna pe langa bratele de la oglinzi si mi se pare inestetic. Macar daca erau bagate cumva prin ele ca la semnalizari sa nu se vada... parerea mea..... :)

chiar ,oare unde ai vazut oglinzi cu semnale si cu firele pe afara?chiar si cele mai proaste oglinzi de prin piete au firele bagate prin brate ,.....

oglizi bunicele si care sa fie anume pt un fiecare tip de moto in parte cauta pe louis

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut la un motor care era de vanzare, dar nu mai tin minte exact pe ce site si ce motor era... parca pe o honda sau un kawa... si chiar se vedeau firele pe langa bratele oglinzilor. Dar daca sunt ascunse firele atunci sa zic ca ar fi ok, desi eu le vad utile mai degraba pe crusere decat pe SS... repet... dupa parerea si gustul meu... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia uite ce se plimba bob pe la munte... off off ce ma oftic ca am mobra in reparatii :)(( dar mai prind eu o zi doua frumoase sa o mai dau un pic pe o roata. poate asa de sfarsit de sezon cad cu ea... sa vezi atunci frumusete :)) . oricum o bag si eu la iernat cand o scot dinservice... oricum pt primavara am planuri mari cu ea.. si schimbari la ea. sper sa va placa cand ne vedem la Victoriei;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai foRRjatori, o mai punem de o ultima intalnire sapt viitoare daca e acceptabila vremea? :)

 

intre timp, poze relativ recente. ies cu motocicleta lovita, inca astept banii de la asigurari.

 

pics :) http://img816.imageshack.us/g/dsc0225m.jpg/

 

dsc0165q0.th.jpg

 

 

Mesaj completat

can't edit -.- some more pics

 

dsc0225m.th.jpg

 

dsc0165q0.th.jpg

 

dsc0155i.th.jpg

Editat de Frana
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai incheietura incheietura...dar mai e si teama ca ma dau pe spate. oricum la cum vad eu acum vremea... s-ar putea ca in uichend sa stam in casa ca a inghetat oleaca:)) oricum ia da si mie un id de mess pe prv.

P.S. - power wheelie sau din ambreiaj?

Editat de alecs_1000rr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...