Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR RR


Reverse
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

vezi ca te-am adaugat in lista... nu mai continuam aici discutia despre wheelie ca nu e topic pt stunt. asa ca vb pe mess.in rest ce mai face lumea cu 600/1000rr??? ce modificari mai faceti la mobre in aceasta iarna??? eu unul am in plan asa:

 

1:- bascula cu scarite,schimbator, tija schimbator vopsit electrostatic negre

2:- kit lant -1,+1

3:- proiectoare + angel eyes

4:- nikky mod http://www.1000rr.net/forums/showthread.php?t=37815

5:- poate o alta vopsea la mobra

6:- discuri frana fata marite daca reusesc sa fac rost de bani sa le iau de la om pana nu le da

 

si cam asta e tot pana acum. VOI?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ambreiaj only. power wheelie mi se pare mai riscant ...

interesant..... ,eu stiam ca inainte tre sa stapanesti bine wheelie din gas apoi treci la ambreiaj ..dar ma rog fiecare cum sa invatat si mai ales cred pe ce sa invatat ca daca moto nu are power de unde gas...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce iau banii de la asigurari, vreau asa : Carene cu colorit repsol, kit lant nou cu minim +2 pe spate, distributie schimbata, xenoane, furtunase reising, placute frana fatza, capete de ghidon, manete scurte de ambreiaj / frana ... cam atat... nu vreau sa bag prea multi bani in el. Si evident, sa schimb si furca, janta fatza si cadrul codita spate :alcy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sorine stii ca daca era de 600 il luam instant ca imi palce cum da ala de 600 pe mobra si se potriveste si la 1000. dar totusi baga un pret la el ca cine stie. oricum legat de wheelie si eu am auzit ca mai intai inveti prin power wheelie si pe urma ambreiaj desi m-am tot uitat la tutoriale si am observat ca la ambreaj e stiinta exact... in mom in care ai gasit turatiile de ridicare ala e mom din care incepi sa o ridici din ce in ce mai bine. la power wheelie ma picep dar.... imi e frica sa o ridic peste un anumit punct. pur si simplu nu ma lasa subconstientul... si cand ma ridic ma sperii si ma las repede pe rezervor sa o fac sa revina pe pamant. imi e mai greu si cu frana de spate ca nu pot sa fiu atent si la ea ca sa pun pe roti din frana , eu o las din gaz si cade singura... frana cu +2 o sa ai un wheelie machine :D) numai pe o roata o sa fi :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveti idee unde pot sa imi fac cat de cat ieftin o cheie de rezerva pt un RR 600 din 2005 ?( nu cred ca e diferenta mare intre modele la capitolul asta dar just in case )

Am fost in Cora Lujerului la magazinul ala cu multe chei, si mi-a zis tipul ca ma costa 300 lei. What the... Am inteles ca e cu chip si trebuie si "programata" sau ce naiba, dar 300 ?!? Mi se pare cam mult pt o cheie de rezerva. Bine, am auzit si povesti cu 600 de euro setul de 2 chei de la reprezentanta Volkswagen ( sau cum s-o scrie)...

Va cer si voua parerea, vi se pare ok 300 lei ? Credeti ca gasesc mai ieftin?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveti idee unde pot sa imi fac cat de cat ieftin o cheie de rezerva pt un RR 600 din 2005 ?( nu cred ca e diferenta mare intre modele la capitolul asta dar just in case )

Am fost in Cora Lujerului la magazinul ala cu multe chei, si mi-a zis tipul ca ma costa 300 lei. What the... Am inteles ca e cu chip si trebuie si "programata" sau ce naiba, dar 300 ?!? Mi se pare cam mult pt o cheie de rezerva. Bine, am auzit si povesti cu 600 de euro setul de 2 chei de la reprezentanta Volkswagen ( sau cum s-o scrie)...

Va cer si voua parerea, vi se pare ok 300 lei ? Credeti ca gasesc mai ieftin?

Auzisem ca ar costa vreo 100 E la reprezentanta Honda :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Honda este cam 30 euro cheia bruta cu cip si 80 lei programarea ei. Te mai costa taierea ei la astia care fac dubluri la chei si benzina pentru deplasare :angryfire:

Preturile sunt de prin vara... sper sa nu se modifice in plus ca la anul trebuie sa imi fac si eu una...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe mine la honda m-a dus 100 euro in primavara trecuta ca daca o pierdeam fiind singura... cred ca era mai costisitor sa cumpar inttreg ECU-ul cu cheile aferente. eu zic ca 300 ron e un pret ok

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca tot se apropie primavara... Vand un kit de lant DID 530 cu 2 pinioane cel stock si inca unu cu -1 fata+ foaia stock. kitul e nou in cutie ne umblat la el nefolosit ne nimic. vreau pe el fix banii care i-am dat eu adica 900ron. Kitul este pt 1000RR only. daca e careva interesat sa imi dea un semn aici sau pe pm. Hai scapati-ma de el :)La multi ani tuturor si sa ne vedem cu bine in fiecare miercuri la vict din primavara :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...