Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR RR


Reverse
 Share

Postări Recomandate

salutare tuturor :D , am si eu o problema la cbr-ul meu rr din 2005 , de cand l-am cumparat mi se aude un sunet ciudat la motor cand il accelerez de pe la 4000 RPM pana la 6000-7000 si cand coboara turatiile se aude mai intsepator , parca ar vibra 2 bucati de tabla intre ele ceva de genu , am inceput sa verific suruburile si colierele de metal, am crezut ca poate sa slabit vreunul si atinge undeva pe sasiu sau motor dar nimik :baldy: , am dat jos absolut toate carenele, rezervorul, filtru de aer , radiatorul dar tot se aude , imi sparge nervi in trafic se aude ingrozitor :) , poate a mai avut cineva problema asta si stie despre ce e vorba .astept raspuns , ms fain...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am tras la liniutza cu cbr repsol si cbr HRC ambele din 2008 vs R1 meu 2007.

 

Le-am rupt carena de fatza la ambele. Daca e vreun CBR de 1000 sau 5000 care vrea sa imi demonstreze ca e mai tare atunci astept un telefon si vin imediat.

 

A mea are tobe de world sbk si atat fatza de serie. Nu filtre nu homosecsualitati de Power Commander etc. Serie pe motor.

 

dela 250km/h CBR uldevine istorie si de la a 3 a in sus lafel...

 

Repet! Respect CBR ul ca si motocicleta dar sa nu incerce sa sara Calul(YZF R1)...

 

N-am facut poze cu R1 meu dar va fac azi si vi le postez. Pana atunci admirati mi MV ul:

 

/index.php?showtopic=643731

 

http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&...amp;zoom=1#foto

 

I-auzi, unul care se crede Rossi pe R1. Cu care dintre voi s-a luat asta la liniutze ca nu v-a mers motorul? Miarul de 2008 e istorie peste 250 km/h :). Super omul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceva 600 rr de vanzare?Sub 2006 ca anunturi nu prea gasesc sa imi convina :)

in leg cu rr600 cauta-ma ancaadu id, moto 2003

Mesaj completat

salut curand vand rs-ul meu si ma gandeam sa trec la honda pe un rr.vinde careva?

stima all!!!

eu

Mesaj completat

in leg cu rr600 cauta-ma ancaadu id, moto 2003

Mesaj completat

 

eu

post-40698-1301385276_thumb.jpg

post-40698-1301385356_thumb.jpg

post-40698-1301385430_thumb.jpg

post-40698-1301385486_thumb.jpg

post-40698-1301385592_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Crashbar, crashcage.. aia la un impact mai serios poate sa te omoare. Mai bine te limitezi la crashpad central lateral, crashpad bascula, crashpad furca. E cea mai buna alegere asa.

Cum te omoară?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ah, e Âşi asta ceva.

Am văzut pentru RR ceva crash cage pentru stradă pe forumurile din state.

Mesaj completat

Ăla pus de tine e mai nasol pentru că poți să atingi cu el de asfalt pe curbă , Âştiu un caz real .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care nu sunt din vina ta ti le repara rca-ul vinovatului (mai devreme sau mai tarziu) dar daca iti rupi ceva din cauza modificarilor neomologate ti-o faci pe barba ta. Pentru stunt sunt mai mult decat OK pentru ca orice cazatura se intampla la viteza mica, imagineaza-ti ca la 80 Km/h te trezesti cu picioarele sub motor si acolo sunt niste fiare.

Mesaj completat

Inca ceva, am mai vazut o improvizatie la un prieten tot cu scopul asta de a proteja motocicleta. Omul a zis ca scapa ca nu zgarie carenele, cand a trantit-o i-a rupt un suport motor si fisurat cadrul. Acum regreta alegerea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am eu bixenon pe ea. E exact ce trebuie! Cu faza lunga sunt vizibil de la distanta foarte mare. Noaptea bat frumos. Eu spun ca merita.

Ca pret, nu stiu. Eu am cumparat mobra cu xenon deja montat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Ieri am aflat de a 3-a CBR600RR 2007 2008 cu vibrochenul stricat. Cazuri cunoscute de mine personal: prima, la 2500km rupt vibrochenul intre bielele 2 si 3, a doua, 13k km-ultimul cuzinet din dreapta macinat, atins vibrochenul, a treia, 8k km-penultimul cuzinet tocit si atins vibrochenul. Am scris asta deoarece multi aveti sansa sa salvati vibrochenul mergind la service la zgomote din dreptul vibrochenului.

Toate 3 au avut nivelul de ulei OK si schimbat in jur de 3 000km. Ultima a fost a unei fete, deci forja cu ea nu a fost.

Prima a fost reparata, se pare foarte bine, si a mers dupaia un sezon intreg in ROSBK si Alpe Adria , nu are deocamdata nici un zgomot

Se pare ca e o problema destul de frecventa. Cunosc de asemenea si un 600rr 2007 care deja a atins 70 000km(nu va obositi sa o cautati-are km dat inapoi ).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...