Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR RR


Reverse
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

SPN asta a fost ceva genul.."mananci calule ovaz???" :)) normal ca eu ma bag daca au mai spalat si aia pista :)) ce intrebari pui si tu ... off off mai mai, ahhh s-ar putea ca sp33d fr3ak sa nu vrea... ca nu l-au lasat sa intre cu combinezon din 2 bucati :))

Editat de alecs_1000rr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

datorita carui fapt Honda a ales pt motocicletele de 1000 incepand cu 2008 ambreiajul pe cablu in defavoarea celui hidraulic?

multzam

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:laugh: este mai fiabil cel hidraulic dar cum la un SS sau SP se cauta performanta maxima(cat mai multa putere si kg cat mai putine) s-a ales cel pe cablu ca e de minim 10 ori mai usor chiar de 20ori la alte tipuri de mobre si de ce sa nu o spunem si pe aia dreapta ..cost cutting (mult mai ieftin de produs)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-ar tine daca s-ar stabili si un punct de intalnire :)) ca daca nu o sa ne intalnim pe strada cand trecem unul pe langa altul cautand punctul de intalnire ;) asa ca hai sa stabilim ceva CONCRET

 

Gata m-am hotarat sa dau RR-ul cu parere de rau. Uitati anuntul aici http://www.pro-bike.ro/forums/topic/84341-vand-honda-cbr-1000rr/

Nu ezitati sa ma intrebati ce vreti sa stiti.

Editat de alecs_1000rr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti caut in draci o pereche de oglinzi pt 600 RR - 2003, ceea ce am eu nu e original, eu sunt putin mai fixist in privinta asta, pe langa faptul ca ma deranjeaza ca sunt putin mai mare in brate si nu vad in ele, sunt dispus sa le dau la schimb plus ceva $$ nu mult indeajuns cat sa merite schimbul.

 

Oglinzile au forma celor de aici : http://i51.tinypic.com/2s7ewc0.jpg, dar fara semnal, sunt ideale celor ce le place si se pot strecura intre masini la intersectii.

 

Astept PM daca cineva e interesat,

MS

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In fiecare joi la rondul BGS (sau constitutiei, dar in ultima perioada mai mult la rondul BGS) e intalnirea CBR. Pe vremuri veneau Fisti multi, insa cea mai mare parte dintre noi a trecut pe RR. Acum cred ca suntem jumatate RRisti jumatate Fisti :-) Si restul alte marci :-) Deci sunteti bineveniti! Maine la 19:00 la BGS in principiu.

 

Cat despre oglinzi..eu vreau sa trec pe http://tripageled.com/os/product_info.php?cPath=21_25_37&products_id=175 :-) Insa mai intai faruri.. si dupa asta oglinzi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti caut in draci o pereche de oglinzi pt 600 RR - 2003, ceea ce am eu nu e original, eu sunt putin mai fixist in privinta asta, pe langa faptul ca ma deranjeaza ca sunt putin mai mare in brate si nu vad in ele, sunt dispus sa le dau la schimb plus ceva $ .

 

Oglinzile au forma celor de aici : http://i51.tinypic.com/2s7ewc0.jpg, dar fara semnal, sunt ideale celor ce le place si se pot strecura intre masini la intersectii.

 

Astept PM daca cineva e interesat,

MS

 

si deci nimeni nu e interesat de un shimb cu mine ? http://i51.tinypic.com/2s7ewc0.jpg, (nu au semnal cele ce le am eu) contra celor originale + ceva $$.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care va intorceati, mai, ieri in trei cu motoarele de la Predeal (sau Brasov etc.) spre Bucuresti? Ati trecut pe langa mine (eram cu masina) intre Busteni si Sinaia, al doilea dintre voi era cu un CBR RR in culori Movistar. Ultimul dintre voi (combinezon negru?! pe un RR) era sa se faca muci intr-o curba daca masina din fata mea nu frana si se ducea foarte aproape de marginea drumului. Nu va mai bagati aiurea sa depasiti in curbe, cu trafic din fata etc... L-am vazut pe motociclist cum a franat pana in mijlocul curbei, se chinuia sa ia curba si sa nu intre pe contrasens, putea oricand sa-i fuga cauciucul fata...

 

La intrarea in Bucuresti, chiar inainte de Otopeni, v-am vazut opriti la benzinaria OMV de dupa firma aia cu iahturi de vanzare. N-am mai tras langa voi ca mi se urase de atata drum cu masina de la Sighisoara. Apropo, muresenii chiar se dau misto pe drumul ala pana in Padurea Bogata, i-am vazut ieri la lucru, aia chiar stiau sa mearga, desi tot cred ca riscau inutil...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca movistaru avea numar de prahova, ii cunosc eu. Poate sa franeze in curba dar cu grija, i-am pus cauciucuri moi ;) Riscul insa si-l asuma singuri.

Depesirea in curbele de dreapta, fara vizibilitate este intr-adevar de risc.

Editat de Cesar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Primii doi (inclusiv Movistarul care intr-adevar avea numere de PH) mergeau foarte ok, au depasit ok, insa ultimul parea nesigur si neexperimentat, probabil incerca sa se tina dupa ceilalti. Daca chiar era incepator, atunci rusinica pentru ceilalti doi, niciodata nu lasi pe cel mai ne-experimentat la coada grupei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...