Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR RR


Reverse
 Share

Postări Recomandate

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare, ma alatur si eu grupului honda RR, motoreta este un 1000RR, am luat-o mai mult din cauza pretului si a extraselor care le are.Arata bine, merge si mai bine, desi m-a lasat un pic dezamagit un pic, se pare ca zvonurile sunt adevarate, parca nu trage cum trag altele din aceeasi categorie, chiar si mai batrane(am avut o yamaha r1 si pur si simplu ziceai ca stai pe o viespe, cand merg pe 1000RR asta zici ca mergi pe un nor), nu are aceeasi vlaga.Dar imi place cum sta pe sosea, suspensia aia spate e desteapta rau te tine pe sosea plus amortizoru ala pe eletromagneti iarasi o chestie foarte interesanta.Oricum eu sper sa nu am probleme cu ea, numai bine baieti ne vedem pe sosea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, ma alatur si eu grupului honda RR, motoreta este un 1000RR, am luat-o mai mult din cauza pretului si a extraselor care le are.Arata bine, merge si mai bine, desi m-a lasat un pic dezamagit un pic, se pare ca zvonurile sunt adevarate, parca nu trage cum trag altele din aceeasi categorie, chiar si mai batrane(am avut o yamaha r1 si pur si simplu ziceai ca stai pe o viespe, cand merg pe 1000RR asta zici ca mergi pe un nor), nu are aceeasi vlaga.Dar imi place cum sta pe sosea, suspensia aia spate e desteapta rau te tine pe sosea plus amortizoru ala pe eletromagneti iarasi o chestie foarte interesanta.Oricum eu sper sa nu am probleme cu ea, numai bine baieti ne vedem pe sosea!

 

De la R1 la 1000rr 2004 sau 2006? Eu m-am edificat de superioritatea lui R1 in 2009 la Brno cind i-am dat unUi prieten o tura in cursa, mergea pe 1000rr 2004, l-am depasit pe una din liniile drepte, grav de tot. Motorul meu era fabricat in 2000 si avea 40 000km pe bord, si, culmea, cumparat de la Tomina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2004 fabricatie, 2005 inscrisa, de putere nu cred ca se pune problema, nici de tehnologiile implementate, 1000RR e clar superior, eu zic doar de senzatie, feeling cum vrei sa-i spui, situatia descrisa de tine e subiectiva, oricum motoreta imi place foarte mult, parca e mai inchegata decat cea veche, dar tind sa cred ca totul este datorat amortizorului ala de ghidon, si a pompei de frana radiala+etrierii tot radiali, oricum eu as vrea sa vedem daca ne permite timpul sa particip si la cateva etape la rosbk la debutanti si atunci o sa vedem exact cum sta treaba, pana atunci sa vina odata caldura aia, si multa sanatate la toti!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti, am un CBR 600 RR din 2008 ..are montata o toba sport pe care vreau sa o inlocuiesc cu cea stock .... vreau sa cumpar acea tabla de protectie ce se pune intre toba si codita. Ma poate ajuta cineva?

40ron, plus transp.

 

Mess: jagib1972

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti, am un CBR 600 RR din 2008 ..are montata o toba sport pe care vreau sa o inlocuiesc cu cea stock .... vreau sa cumpar acea tabla de protectie ce se pune intre toba si codita. Ma poate ajuta cineva?

 

Se potriveste pe un cbr din 2004?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Proaspat posesor de 1000rr sc57 am o mare rugaminte la voi daca ma puteti ajuta sa achizitionez un butoias de lichid de ambreiaj(ca al meu e fisurat), pretul nu conteaza asa mult doar sa il gasesc, eventual daca stie cineva butoiase compatibile cu 1000rr din alea gen rizoma,puig, etc sunt interesat(dar cea mai buna varianta ramane cea din dezmembrari), Multumesc si asfalt uscat tuturor si fara evenimente

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Proaspat posesor de 1000rr sc57 am o mare rugaminte la voi daca ma puteti ajuta sa achizitionez un butoias de lichid de ambreiaj(ca al meu e fisurat), pretul nu conteaza asa mult doar sa il gasesc, eventual daca stie cineva butoiase compatibile cu 1000rr din alea gen rizoma,puig, etc sunt interesat(dar cea mai buna varianta ramane cea din dezmembrari), Multumesc si asfalt uscat tuturor si fara evenimente

Incearca ori Ebay ori Louis.Daca e graba mare gasesti si pe la magazinele de pe la noi dar cu adaos...rizoma&s.hit sunt de purtat la gat

 

Offtopic:Cine are nevoie de o toba stock pentru 600rr mai nou de 2006 am eu una.Cei interesati PM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iti pot aduce eu butoiasul cu 48$ dar singura problema e ca o sa faca vreo 3 sapt pana la tine...

uite aici link catre el.... http://www.ebay.com/itm/HONDA-CBR1000RR-CBR1000-RR-VTR1000-VTR-RC51-Clutch-Fluid-Reservoir-Black-04-07-/170787623587?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&vxp=mtr&hash=item27c3bc52a3#ht_1302wt_1185

 

ma poate ajutra si pe mine cineva cu codul exact la albastru moviestar va rog???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am comandat butoiasul nou pe original la noi , undeva pe marti miercuri sapt asta o sa il am, ms.

 

As mai avea o rugaminte catre posesorii de 1000rr sc57 2004-2005 si nu numai, daca au poze prin comp sau daca stiu site-uri de prin afara cu poze cu 1000rr vopsite in combinatie de negru cu rosu sa le posteze in topicul asta(am motocicleta stikerita cu niste stikere mari cu Makita si le-as da jos, ea la baza e toata neagra si as stikeri-o cu ceva stikere ca pe original rosii, sau ceva custom daca gasesc ceva care sa arate foarte bine) , ma tot uit pe net dar nu gasesc site-uri cu 1000rr vopsite calumea.

Multumesc

 

De asemenea ma intereseaza daca stiti de unde sa achizitionez un set de crash-pad-uri model No Cut(din acelea care sa nu necesite decuparea carenelor) si la un pret decent, eventual daca aveti poze cu asa ceva pe mobrele voastre v-as ruga sa postati macar 1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"De asemenea ma intereseaza daca stiti de unde sa achizitionez un set de crash-pad-uri model No Cut(din acelea care sa nu necesite decuparea carenelor) si la un pret decent, eventual daca aveti poze cu asa ceva pe mobrele voastre v-as ruga sa postati macar 1 "

 

Daca vrei sa perforezi propulsorul, monteaza-ti NO CUT. Erau pe aici niste poze cu asemenea urmari, made in RO. Daca vrei o treaba buna , mai puneti si un set de protextii kevlar carbon la capacele motorului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@adriangl - Uite aici poze cu 1000rr cate vrei... partea mai nasoala e ca nu stiu daca le poti vedea fara a fi logat. ai putea sa iti faci cont ca mult prea ok sunt tipii pe acolo mai ales ca te ajuta cu raspunsuri de tot felul fara sa te judece ca pe unele site-uri de pe la noi. eu numai acolo cer sfaturi si ghcici ce... chiar imi raspund.

Iar despre crash pad-uri no cut pot sa zic ca am eu pe mobra si a fost cazuta si nu s-a spart nici un capac... a ajuns pana la el dar nu s-a spart... acum va trebui sa indrept aluminiul ca sa o aduc la linie ;)

 

http://www.1000rr.net/forums/forumdisplay.php?f=49

 

uite aici link catre crashuri NO CUT

 

http://www.ebay.com/itm/Motorcycle-Frame-Slider-Honda-CBR-1000-RR-04-05-Black-/320725068726?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&vxp=mtr&hash=item4aacb42bb6#ht_3434wt_952

Editat de alecs_1000rr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...