Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR RR


Reverse
 Share

Postări Recomandate

Man. Nu fi "prevestitor" k nu-i asa.

 

Nu depinde de tipul moto pe care mergi ci de experientza si de tipul de om.

 

Daca esti racheta si te lasi de toate moto si te urci pe scuter vei cauta in acesta ceva sa te faca mai tare.

 

Eu merg in Competitii la toate ramurile moto (mai putin Motocros si speedway) adica Enduro, Viteza si Supermoto.

 

Supermoto e cea mai periculoasa si in care cazaturile sunt cu urmari grave si dese.

 

Enduro echipat si cu minim un preten il transforma in cel mai adevarat sport moto cu cele mai mici sanse de rupturi si cel mai mic risc de a o mierli...

 

Mierla canta cel mai tare la Viteza!!!

 

Deci alegerea Dlui de mai sus e cea mai safe pe 2 roti si una extrem de misto doar daca ai o gasca de genul asta. Daca e lup singuratic atunci sa se intoarca la viteza k enduro se face in minim 2...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Anul asta am avut si eu o saptamana de "ratacire". Aducandu-mi aminte de cateva accidente petrecute in zona (3-4 mortale, altele lasate cu operatii pe coloane si deschiderea cutiei craniene), am zis ca vand tot si ma duc sa ma dau pe dealuri. Norocul meu a fost faptul ca fratele meu e "noroios" si m-am dat cu KTM-ul lui. Asa ca, impreuna cu o gasca de enduro, am mers prin padurile din zona, dupa care am si sarit putin pe trambulinele de pe pista de motocross de aici. Urat n-a fost, dar a doua zi am dus ss-ul de la un garaj la service sa-i pun inapoi carenele de strada (nu de mult ma intorsesem de la Hungaro). In acei 2 km de mers pe ss m-am simtit mai bine decat toata ziua pe deal. Mi-am dat seama ca nu are rost sa ma imbat cu apa rece. :rusinica:

 

Mai e o chestie. Alex are un junior si chestia asta cantareste greu in luarea deciziilor. Eu cred ca nu mai vine pe ss. :P

Distractie faina, Alex! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vand evacuare completa galerii + finala +decibelkiller demontabil,leovince sbk evo II ,fara nici un defect ,cu actele de la ea ,pt modelul honda cbr1000rr sc57 2004-2008 500 euro.

 

daca intereseaza pe cineva suportul de numar din imagine dati un pm

 

caut ornamentul(din fotografie ) pt toba finala ,eventual schimb cu suportul de numar....sau daca poate cineva sa mi-l imprumute sa fac un mulaj

ca vreau sa il fac din fibra de carbon

post-53013-0-14708100-1346483007_thumb.jpg

post-53013-0-68528000-1346517743_thumb.jpg

Editat de hannspree
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca inca nu ti-ai gasit motoreta, are un prieten de-al meu 1000rr Repsol original 2007 de vanzare, o are cumparata de noua din reprezentanta, km in jur de 30000, iar ca pret undeva intre 5500-6000E. Motocicleta arata foarte bine si o vinde ca sa isi ia 1000rr model nou de 2012

 

 

In caz ca esti interesat astept un raspuns ca sa iti dau nr lui de telefon

 

Multumesc pentru oferta dar am gasit!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zilele urmatoare vreau sa vopsesc rr si nu prea stiu ce combinatie de culori sa aleg sa arate bine. Vreau sa ma ajutati cu ceva sfaturi si daca aveti combinatii de culori sau poze cu rr vopsite.

 

Ma tenteaza sa o fac alb repsol modelul nou(mai ales ca nu am vazut combinatia asta la noi), a 2-a varianta ar fi HRC 2005 dar cu burta neagra, La cele 2 variante sunt in dubii daca sa mai lacuiesc stikerele sau nu.

 

Ce parere aveti? Alta varianta ar fi alb cu negru si cu mentiunea ca iarna asta o sa o demontez cred iar ca ma bate gandul sa ii fac jantele albe, asta in caz ca nu imi comand kit complet de carene de pe ebay gata vopsite stikerite

 

Am pus vreo 2 poze doar ca are carene diferite ca e model 2006-2007, iar cea cu jantele albe este modelul nou, doar ca am pus poza ca sa va dati cu parerea despre cum da combinatia cu jantele albe.

 

De asemenea va cer un sfat referitor la vopsea, daca are cineva un cod de vopsea auto alba dar cu putina perla in ea, ceva sa straluceasca in soare, ms

 

post-66972-0-79800700-1347177424_thumb.jpg

post-66972-0-75556800-1347177429_thumb.jpg

post-66972-0-02095700-1347177436_thumb.jpg

post-66972-0-81601800-1347177444_thumb.jpg

post-66972-0-76971200-1347177455_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Nu stiu daca am apucat sa ma prezint p-aici.. mi-am luat si eu un CBR 600RR - 2007

Atasez si poza

post-12743-0-29843900-1347648047_thumb.jpg

 

As avea cateva intrebari :

  • Are cineva manualul de service al motocicletei ? (PDF)
  • Care sunt punctele ei mai "sensibile", stiam ca Honda exceleaza la releul de incarcare / rulment jug, sunt povesti sau.. ?
  • A gasit cineva capac de pus in locul oglinzilor ?
  • A scos cineva catalizatorul ? ce senzori sunt montati p-acolo ?

 

Multumesc :cheers:

Editat de IceCube
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are careva la vanzare semnalizatoare originale 1000rr sau 600 rr?daca da dati un pm

 

 

meriti puscarie pentru ca vrei sa-i dai jos oglinzile, inconstientule!

 

meriti puscarie pentru ca vrei sa-i dai jos oglinzile, inconstientule!

 

scuze, replica era pt cracky

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar daca este de plans cat de prosti sunt unii am ras cu lacrimi :lol: cand am vazut ce face idiotul ala si tot asteptam sa cada, pacat de saraca motocicleta :baldy:

 

 

 

 

Aproape am terminat de pus stikerele pe motoreta, a iesit zic eu binisor(se putea si mai bine), iar ca si aspect vizual e ceva mai special, mai rar intalnit :rolleyes:, ce parere aveti?

post-66972-0-55049000-1348558318_thumb.jpg

post-66972-0-19115800-1348558323_thumb.jpg

post-66972-0-29911100-1348558328_thumb.jpg

post-66972-0-89672500-1348558332_thumb.jpg

post-66972-0-92311100-1348558339_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor si bine v-am regasit :) Desi nu mai am treaba pe aici ca deh, am schimbat categoria am zis sa trec sa va salut si sa va zic ca daca are cineva nevoie de o pereche de geamuri de far pt 1000rr 04-07 sau niste mansoane personalizate honda nu exitati sa ma contactati :)

 

http://www.pro-bike.ro/forums/topic/92896-geamuri-far-cbr-1000rr/

 

http://www.pro-bike.ro/forums/topic/92895-mansoane-personalizate-honda-60-ron/

 

P.S. - Mare prost ala care isi bate joc de bunatate de CBR. dar deh...cand nu e cap e vai de picioare :) am ras cu lacrimi de prostia lui.

Editat de alecs_1000rr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce te intereseaza mai exact? 0723.251.260

 

salut,

 

am incercat sa te sun dar n`ai raspuns...ma intereseaza scarita dreapta pilot cu tot cu pedala frana si prinderea din cadru si ornamentul de la esapament (capacul de plastic de deasupra scaritei)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am un prieten care are nevoie ptr un 600rr de carena frontala, ceasuri de bord, cadru de bord, pompa de frana sau daca are cineva o pompa stricata si are buna carcasa, si scarita stg , motoreta este un CBR 600RR 2006, dar e posibil ca unele piese gen bord si cadru de bord sa se potriveasca si de la 2003

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,cumpar capac monopost pt cbr 2007-2008 si stop spate de la modelul 2003-2006(cel sub codita)nr tel 0744352652,multumesc

vezi k nu se pupa ...am incercat si eu si m-am chinuit sa il dau dupa..ala de 03-06 este prea gros (mult prea gros) e multa bataie de cap !!Asta pt 07-12 este subtire ...(nu de alta dar sa nu dai banii degeaba!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare sunt detinatorul unei 600 rr din 2004 si vreau sa imi achizitionez un amortizor de ghidon SH ca nu am bani pt unul nou. Intrebare mea este pot sa imi cumpar unul care a fost pe orice motoreta sau treb doar de la 600 rr 03-04 ?

Va multumesc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, am si eu pt 1000rr 04-07 niste piese :) poate e cineva interesat, ca am ramas cu ele si stau aiurea prin pod

 

 

1 - Toba stoc - 150 ron

2 - Pinion si foaie stoc folosite 100km maxim - 100ron

3 - Etrier spate+prindere ax+pompa frana+furtune+butoias lichid - 150ron

4 - Exup+cablaj - 50ron

5 - Protectie toba - 40ron

6 - Furtune frana originale - 100ron

7 - Geamuri far - 100ron

Pt poze intrati aici si le gasiti pe ultima pagina: http://www.pro-bike.ro/forums/topic/83639-vand-piese-k5-1000k8-1000-k8-600-04-cbr-1000rr/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Caut si eu sa cumpar o oglinda dreapta si semnal dreapta fata pentru 600RR 2007 (noi, sh, OEM sau identic OEM).

Eventual daca ma poate ajuta cineva cu ele imprumut pentru cateva zile :)

 

 

Merci!

Editat de paispe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...