Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR RR


Reverse
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu filtrul de aer e problema, filtrul stock e destul de permisiv. Problema cea mai grava, pe care sint sigur ca numeni nu o vede, e ca a eliminat protectia metalica, cea care se pune intre carter si capacul de plastic al pinionului de atac. In caz ca se rupe lantul, acesta va sparge carterul, sau pompa de apa. Prietenul meu a avut o astfel de experientza, asta vara la Hungaroring, era la prima tura, la capatul liniei drepte, s-a rupt lantul si a spart pompa de apa.



Da, se pare ca la sfirsit a montat la loc protectia. Luati cazul vazut de mine ca o precautie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare posesorilor de RR, si va doresc sa vina cat mai repede caldura si sa se usuce asfaltul.

 

Am nevoie de o recomandare ce ulei sa bag in motocicleta mea 1000rr 2004 sc57, km pana in 30 mii (daca or fi reali, dar motorul merge ca nou), sezonul trecut am avut in ea Motul 7100 10w60 la recomandarea unui baiat mecanic(iulian din Bucuresti), dar cativa prieteni de-ai mei mi-au zis ca nu sunt ok indicii aia de vascozitate, iar acum nu stiu ce sa imi comand, voi ce marca de ulei folositi si ce indici?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Cine ma ajuta sa gasesc piesa din poza??

 

Cedez nervos :))

Pe expozitie exista reprezentanta Honda - te costa pana in 50 lei piesa.

Asta e plasticul respectivpost-12743-0-70909500-1359907590_thumb.jpg

- pe partea stanga a mea. Du-te acolo si comanda.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumva piesa Nr. 6 de aici

 

http://www.ronayers.com/Fiche/TypeID/26/Type/Motorcycle/MakeID/1/Make/Honda/YearID/46/Year/2005/ModelID/6504/Model/CBR600RR/GroupID/272508/Group/HEADLIGHT

 

se potriveste si de la alte motociclete? Soclul respectiv la mine s-a oxidat sau ceva, nu mai face contact foarte bine si nu mi se aprinde tot timpul becul de faza lunga :)

 

De unde pot sa fac rost de piesa respectiva? Dezmembrari?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba da,este problema lor pana la sf de 2009

cel mai safe an de cumparat e 2010

mai sunt si dume de genu : mananca ulei merge mai tare :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba da,este problema lor pana la sf de 2009

cel mai safe an de cumparat e 2010

mai sunt si dume de genu : mananca ulei merge mai tare :P

 

Doar anumite serii din 2008 (cam jumatate), 2009 sunt ok toate... sau cel putin asa stiam eu :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa schimb uleiul la agregat 1000rr 2004 sc57 si nu stiu ce sa alge Motul 300v 10w50 sau vascozitate 15w50?
De asemenea ma intereseaza daca a bagat cineva in motor ulei Bell Ray ce fel se comporta, daca schimba bine cutia,daca e zgomotoasa, etc.

Am nevoie de un sfat ca zilele astea vreau sa fac schimbul de ulei si sa stiu ce sa comand

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi puteti recomanda si mie amortizor de ghidon pentru cbr 929 si de unde as putea sa il cumpar?

nu cred ca ai sanse sa gesesti prea ieftin...eu nu am gasit pt a mea, doar daca dezmembreaza cineva, ceea ce e mai rar

 

Trebuie sa schimb uleiul la agregat 1000rr 2004 sc57 si nu stiu ce sa alge Motul 300v 10w50 sau vascozitate 15w50?

De asemenea ma intereseaza daca a bagat cineva in motor ulei Bell Ray ce fel se comporta, daca schimba bine cutia,daca e zgomotoasa, etc.

Am nevoie de un sfat ca zilele astea vreau sa fac schimbul de ulei si sa stiu ce sa comand

 

eu am bagat motorex 15 50 anul trecut, era mult mai siletios fata de motul. anul asta cred ca o sa bag la fel

 

dc nu e multa activitate pe topicul asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar un site unde pot vedea niște prețuri, pe Google am găsit nenumărate feluri dar nu știu care se potrivesc.

Salut, am HYPER PRO/reglabil-prinderi incluse

Tel.0722269189/Bucuresti (ai PM)

Te salut

 

Trebuie sa schimb uleiul la agregat 1000rr 2004 sc57 si nu stiu ce sa alge Motul 300v 10w50 sau vascozitate 15w50?

De asemenea ma intereseaza daca a bagat cineva in motor ulei Bell Ray ce fel se comporta, daca schimba bine cutia,daca e zgomotoasa, etc.

Am nevoie de un sfat ca zilele astea vreau sa fac schimbul de ulei si sa stiu ce sa comand

Ai PM

Te salut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut nu stiu sigur daca postez bine aici dar asa sper .

Vreau sa imi achizitionez un acaret honda cbr 600 rr si vreau sa intreb posesorii de rr-uri care este consumul de benzina la rr aprozimativ daca au probleme anume ... Multumesc ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Irinel Stiulete

Salut nu stiu sigur daca postez bine aici dar asa sper .

Vreau sa imi achizitionez un acaret honda cbr 600 rr si vreau sa intreb posesorii de rr-uri care este consumul de benzina la rr aprozimativ daca au probleme anume ... Multumesc ..

 

 

postezi prost

 

nu-ti lua honda, n-o sa iei niciodata amenda pt radar :(

 

@Performance: ai legatura.

Editat de Irinel Stiulete
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In 4 ani de cand esti membru n-ai observat topicul asta?

/index.php?/topic/81920-detinatori-de-honda-cbr-rr/

Head shot ...

 

Eu m-am ferit de cbr 600rr ... ca auzeam chestii de oale ambreaj, cutie viteza ... 1-2 ...

 

Apoi ... alege ce iti place cu .... inima ?!?!?!

 

Daca te iei dupa consum ... nu te bucuri de ea . Oricum mai mult de 8 nu consuma nici un 600 Iar touring un 600 L4 cu toba si filtru OEM poate lua chiar si 5 . Asta daca functioneaza in parametri ... respectabili.

 

Acum mi-as cumpara un cbr 600 rr ... 05 cu furca usd ... dar ptr traficul din Bucuresti ... cu ghidon inaltat ... nu semighidoane ... scot toba ... si ma deplasez. Treburi si touring. Cu o vitezana.

Editat de BQGDDAN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...