Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR RR


Reverse
 Share

Postări Recomandate

Cheie.

De fiecare data cand opresti din cheie sistemul se restarteaza de la 0.Din buton sunt anumite sisteme care inca sunt active.

ok, dar cand pui iar contactul, switch`ul sa fie pe on sau off?

daca e direct pe on si pui contactul se activeaza injectia direct. e mai ok asa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salut! caut sa imi iau un 1000rr din 2004-2005. in alta odine de idei, as vrea de la voi va rog opinii concrete despre fiabilitate si protectia la vant in regim de touring! (nu ma intereseaza ca nu stiu care intra sau iese mai tare din curbe).

as vrea sa stiu mai ales bubele lor, la ce sa ma uit cand o voi lua. cat rezista motoarele? eventual care e 1000rru cu cei mai multi km si fara probleme de care stiti.

mersi mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vrei sa cumperi un motor care a fost costruit pentru circuit, si intrebi care este protectia la vant?

Nici un supersport nu are protectie la vant, doar daca te "cuibaresti" sub geam.

Deci unde mai este turing-ul?

Ca si motor, ceva probleme pe la intinzatorul de distributie,bataie de oala ambreiaj..in rest fiabil,si cam greu pentru circuit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai din linkul postat de tine , daca ti se par prea scumpe ebay , daca si ebay este scump ... Fa rost de dimensiunile lor , si incearca la cineva care face stickere auto/moto , cred ca asa iesi mai ieftin ...

http://www.sticker-moto.ro/

http://customstickers.ro/preturi.servicii.html

 

Poate te ajuta si linkul asta

 

http://cbrforum.com/forum/cbr-600rr-12/04-decal-sizing-113387/

Editat de Nimeni Altu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cumpara de pe site`ul asta ,baiatul e din Bulgaria de langa noi, o sa-ti ajunga imediat si calitatea este SUPERIOARA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ms baieti

sa ziceam ca inca prospectez piata

ma bate gandul sa o colantez eurobet sau konica minolta replica

daca nu o vopsesc pe toata stoc cu stickerele de rigoare

 

pot sa iau si de pe ebay, dar nu mi se pare mare business din cauza asteptarii

Editat de Hardcore23
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut. vreau sa stiu va rog cat consuma un 1000rr mers lejer. in oras sa zic sub 8000rpm si in afara intre 100-130km/h. mersi

 

In afara scoti sub 6.

In oras sa fii multumit daca iti ia sub 10.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.transmoto.com.au/publish/products/7799233/Comparative-Oil-Weights-Table

 

 

Am folosit la un 600RR /2007 ulei KYB01, feedback-ul a fost mai bun decit cel original cu care a venit din fabrica.

 

 

SHOWA SS-05 15.7 SHOWA SS-7 16.6 3.77 SHOWA SS-8 36.8 SHOWA SS-15 20
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) nu mergi tare daca te-ai gandit pt variantele acelea ,alege sportsmart insa nu cred ca ai norocul sa mai gasesti cu 55 pe spate !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) nu mergi tare daca te-ai gandit pt variantele acelea ,alege sportsmart insa nu cred ca ai norocul sa mai gasesti cu 55 pe spate !

momentan am pe ea bt015 care sunt superbe deci pot spune ca merg tare am intrebat de cele trei tipuri deoarece am o oferta foarte buna de pret nu ca as vrea neaparat asa ceva si imi trebuie 50 spatele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiam ca vine spatele pt modelul acela cu 50 insa eu ziceam de 55 ca e mai buna varianta pt curbe pt ca ai zis ca mergi tare,o pata mai mare de contact...

alegere buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiam ca vine spatele pt modelul acela cu 50 insa eu ziceam de 55 ca e mai buna varianta pt curbe pt ca ai zis ca mergi tare,o pata mai mare de contact...

alegere buna

Am fost oprit de politie si a fost o problema destul de mare cu dimensiunea cauciucurilor si nu mai vreau sa risc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut un sfat ce ar trebui sa aleg intre Dunlop Qualifier , Dunlop Qualifier 2 si Bridgestone BT016 pentru CBR 1000 (model 2007) Nu merg pe circuit (inca) dar merg destul de tare (cel putin asa cred eu)

Multumesc !

BT R10 de la Bridgestone. Considera diferenta de citeva zeci de euro la pret , ca un CASCO.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost oprit de politie si a fost o problema destul de mare cu dimensiunea cauciucurilor si nu mai vreau sa risc

 

Nu cred ca s-a uitat gaborul la anvelopa spate si a zis ca e 55 in loc de 50. In talon nici nu mai e specificata dimensiunea anvelopelor. Nici echipele de la rar nu cred ca stiu prea bine despre ce-i vorba.

 

Pe tine mai exact pt ce te-au oprit si ce obiectii au avut fata de cauciucuri? Cu ce motocicleta erai si ce dimensiuni erau pe jante?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...