Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR RR


Reverse
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

Daca intereseaza pe cineva am un parbriz sport negru/fumuriu ptr 1000RR 2004-2005. Nu prezinta probleme, a fost pe motocicleta mea si de curand am facut rost de un Puig si de aia il vand-pret 70 lei fix

Contact 0755290150

Editat de adriangl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Stie careva daca 600RR si 1000RR au acelasi cric lateral?( kick stand) ?

Sau are careva un crick lateral de 1000RR 2004-2006 ? (Doar piciorul ma intereseaza/fara senzor & etc)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iti dai seama ce cantar fin sunt eu ? ca ala de la amanet=)))

asa am simtit,foarte foarte usoare ,pareau de 600 ,trageau liniar ,frane belea ,pozitia nu ma avantajeaza pe mine ca sunt mai mic de h 1.73-74,scaritele pozitionate mai sus, centru de greutate schimbat fata de gsx-r cred ca si de aceea se simte asa light

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tocmai ce m-am intors dintr-o excursie cu cbru de 4000 km si totu bine...doar ca...cred...nu sunt sigur,ca a mancat putin ulei. in sensul ca am ajuns acasa cu uleiul la jumatate (intre low si high) si din cate tin eu minte...desi nu pot baga mana in foc.... dupa ce am facut revizia era la full.

 

intrebarea e daca e normal sau nu? stiu ca modelele 2008 sunt mancatoare de ulei.

mentionez ca eu am modelul 2006, nu scoate niciun pic de fum albastru, pe toba doar funingine normale, uscate, nimic unsuros.

 

uleiul: 10w40 motul 7100.

 

astept pareri.

poate a fost uleiul cu vascozitate prea mica?



mai adaug si faptul ca motorul functioneaza perfect din toate punctele de vedere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa pierzi ulei si pe la epurator, desfa-i capacul cutiei de aer, si vezi sa nu ai prea mult ulei adunat acolo. Chiar daca nu scoate vizibil fum albastrul, poate sa pierda ulei. Poblema, asa cum ai spus, nu esti sigur cit ulei era la servisare.Mai fa un drum si vei fi sigur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am pus mana duminica pe 2 cbr`uri de 1000 up de 2008,incredibil de usoare

http://www.motorbikes.be/en/compare/6798/6647/

http://www.motorbikes.be/en/compare/5946/6647/

Nu stiu daca are vreo relevanta dar aici zice altceva... Oricum perceptia fiecarei motociclete e pur subiectiva :)

http://www.motorbikes.be/en/compare/4625/6647/ Uite si motoreta ta :)))

Editat de piticot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau sa pun in 1000rr ulei 15w50 in loc de 10w40, asa cum recomanda manualul.

am tot citit reviewuri pe net, cica per total ar fi mai bun in sensul ca se comporta cutia de viteze mai bine (schimbari mai putin agresive/galagioase) si motorul in oras sta la o temperatura mai scazuta.

 

voi ce parere aveti? ati folosit asa ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ma pricep dar imi dau cu parerea, eu am pus in vaca mea Transalp, 15w50 motul 5100 ca sa consume mai putin ulei ca e veche din 96 si cu 10w40 si la peste 6000rpm constant consuma ulei

apreciez iniiativa de a raspunde, as fi vrut sa stiu fix pe modelul asta cum se comporta.

 

mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ma pricep dar imi dau cu parerea, eu am pus in vaca mea Transalp, 15w50 motul 5100 ca sa consume mai putin ulei ca e veche din 96 si cu 10w40 si la peste 6000rpm constant consuma ulei

si parerea care e? Ai simtit vre-o diferenta la consumul de ulei, sau la cutia de viteze, sau in orice?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si parerea care e? Ai simtit vre-o diferenta la consumul de ulei, sau la cutia de viteze, sau in orice?

am bagat doar 200ml in 2800km de motul semisinetic 5100 15w50, inainte aveam 10w40 si consuma mult mai mult dar mergeam si ma tare ce-i drept

ambreiajul patina uneori inainte sa pun ulei mai vascos, acum patineaza si mai tare asa ca o sa-l schimb, astept sa vina comanda de ambreiaj

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...