Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR RR


Reverse
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare , stiu ca nu sunt in topic cu discutiile de mai sus dar am o intrebare , as vrea sa imi cumpar un 600RR 2004 sau 2005 si vreau sa stiu daca la inaltimea care o am va fi o problema pentru aceasta mobra :D 1.88cm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uita de 600rr, orice an ar fi. Daca esti fan Honda, un CBR 1000RR 2008 te incape, dar se stie ca cele fabricate in 2008 au mari probleme, rezulta ca-ti trebuie inim 2009. Daca esti focusat numai pe 600, R6 2006+, ZX6R2007+ sint tintele tale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci sa inteleg ca orice model de 600cc dupa 2006 ar fi perfect pentru statura mea ? :D Singura problema ar fi bugetul...in rest nu am nimic de obiectat la modele descrise de voi :D



Sau cel mai bine 1000cc , gen R1 2003-2004 ar fi ok ? Bugetul fiind cam de 2500 nu gasesc modelele de mai sus 2006+ exclus

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva daca exista vreun sistem de genti laterale pentru CBR 600 RR? Am ce sa pun pe ea ca pot duce si ceva bagaje? Am vazut ceva de la Vanucci pe Louis dar nu stiu daca se potriveste prinderea. Ma poate ajuta cineva cu un sfat care cunoaste problema?

Foarte multumesc anticipat.



Si daca vreo firma de accesorii are ceva de ofertat si mai bine. Astept PM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o geanta kappa nou nouta pe care am luat-o cu cativa ani in urma si nu am folosit-o niciodata.

geanta e extensibila cu fermoare. Are printeri cu carlige si elastic. Are si husa impermeabila. Este pentru saua spate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Costin!

 

Nu este dedicata pentru un model anume. Eu am luat-o tot pentru sportiva - CBR954.

Geanta este soft, nu hard si este excelenta pentru un bagaj multumitor daca nu mergi cu pasager.

Da-mi te rog PM cu o adresa de mail pe care sa iti trimit poze. Nu vreau sa fac anunt de vanzari pe topicul asta ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi poate spune cineva daca Honda CBR 600RR 2006 are filtru de benzina (am inteles ca unele moto nu au, nu inteleg de ce) ? Si daca da, unde e? Va rog un raspuns de la cineva care stie concret, fara "ar trebui sa fie acolo" !

 

Am cautat putin pe net, si nu am gasit nimic de filtru de benzina! Vreau sa ii fac revizia, si ma gandeam sa il schimb si pe ala, daca este pe undeva :D

 

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

au zis ca nu stie sigur daca are doar in rezervor sau are si filtru de benzina! Mi-a zis ca Hornet-ul are filtru de benzina(care e f scump), dar la 600rr nu stie! A cautat pe net, si nu a gasit! A zis ca s-ar putea sa nu aiba, dar nu era sigur! Asa ca am intrebat aici, pe cineva care a desfacut si stie sigur! Ca nu intrebam de nebun aici!

Editat de micleadragoscostin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o geanta kappa nou nouta pe care am luat-o cu cativa ani in urma si nu am folosit-o niciodata.

geanta e extensibila cu fermoare. Are printeri cu carlige si elastic. Are si husa impermeabila. Este pentru saua spate.

Multumesc de raspuns. Vreau laterale sa incapa mai multe. Am un rucsac de spate si ala il prind cu plasa. Ce am vazut pe Louis nu stiu daca merge pe RR. Adica daca se prind doar intr-un punct de sus nu se misca si te dezechilibreaza la curbe? Cum stau alea fixe? Daca as sti ca sunt ok le-as si comanda.

 

http://www.louis.de/_40f9f6862baaa7dd80278609c539c10a12/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=10027776

 

Adica cum se prinde asta? Sub sea am toba. :tomato:

Editat de suzukigsx550es
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca cele 2 genti sunt incarcate in mod egal nu te dezechilibreaza si poti merge si cu pasager care va sta putin cam incomod (doar varfurle pe scarite)

Mare atentie la prinderile de sub sea ca acolo ai toba si nu ai vrea sa te trezesti cu un mic foc in spatele tau....sau fara genti :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mers eu sezonul trecut vreo 2000 km cu ele si cu pasagera pe un zx-6r 08 cu toba sub sa fara probleme. Trebuie atentie cand le pui si verificate dupa vreo 10 km . Dupaia nu se mai misca. Eu am avut de la Ofxord.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aha. Banda adeziva... Mai da detalii te rog ca incep sa prind curaj. De care banda? Ceva special? Care nu e afectata termic sau...?

Si inca ceva: de ce oare nu merge sa fac modificare la profil cu tipul de moto? Da eroare si am incercat de vreo 5-6 ori.

 

Multumesc pentru raspunsuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...