Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR RR


Reverse
 Share

Postări Recomandate

Salutare! De ceva timp tot caut o Honda CBR 600 RR (2007-2008). In momentul de fata m am orientat exact la asta:

 

http://olx.ro/oferta/honda-cbr-600-rr-ID2H3Tb.html#ba343cd30c

 

Motorul pare foarte intretinut doar ca a fost cazut usor pe partea stanga si are capacul si carena din fata putin zgariate.

Un lucru care nu l inteleg este protectia din carbon pt cadru. Cu ce ajuta mai exact protectia aia? Poate sa ascunda ceva suspect? N am mai vazut asta la niciun motor, nu prea ii inteleg rolul.

 

Chiar nu stiu ce sa fac, am nevoie de ajutorul vostru pt ca 5000 E totusi sunt bani...

 

Eventul daca aveti alte oferte de Honda CBR 600 RR 2007-2008 va rog PM. Nu ma intereseaza alte modele!!!

 

 

Astept parerile si ofertele voastre. Va multumesc!

 

 

 

*Imi cer scuze daca nu am postat unde trebuie, rog un moderator sa mute anuntul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

...sunt si eu de acord ca poate ascunde o reparatie pe cadru. Parerea mea este sa mai cauti. Pretul este de asemenea foarte mare pt o ascutitoare ca asta. Cu 5k poti gasi un miar decent. Bafta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ascunde o bomba atomica. Mergi sa vezi motorul daca te intereseaza si daca e totul in regula dupa avizul unui mecanic, pui banii pe masa, dai jos protectia de carbon de pe cadru(99% e lipita cu silicon) si daca nu are nimica cadrul iei motocicleta, daca are ceva pleci cu banii. SIMPLU.

Editat de wawessh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ascunde o bomba atomica. Mergi sa vezi motorul daca te intereseaza si daca e totul in regula dupa avizul unui mecanic, pui banii pe masa, dai jos protectia de carbon de pe cadru(99% e lipita cu silicon) si daca nu are nimica cadrul iei motocicleta, daca are ceva pleci cu banii. SIMPLU.

:10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...sunt si eu de acord ca poate ascunde o reparatie pe cadru. Parerea mea este sa mai cauti. Pretul este de asemenea foarte mare pt o ascutitoare ca asta. Cu 5k poti gasi un miar decent. Bafta !

 

Tipu a zis foarte clar ca doar asta vrea! Ascutitoare , neascutitoare, polizor , capra, etc ... La 5000 poate gasi si un Logan... si ce legatura are asta cu ce vrea el ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu ma uit dupa ele..dar 5000 e super enorm. Noroc !

 

Daca motorul din anuntul prezentat nu are defecte nu este mare pretul(in conditiile unui nr. de Km reali).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

 

Sunt proaspat detinator de 600rr model 2005 si as avea cateva intrebari legate de acest model dupa cum urmeaza:

- care e cea buna modalitate de a demonta de pe motocicleta plasticele de deasupra ram-air-ului? (sunt prinse/agatate cumva in fata inspre far si nu ies de buna voie)

- pentru a schimba semnalizarile pe fata trebuie sa demontez carena frontala?

 

O zi faina

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ascunde o bomba atomica. Mergi sa vezi motorul daca te intereseaza si daca e totul in regula dupa avizul unui mecanic, pui banii pe masa, dai jos protectia de carbon de pe cadru(99% e lipita cu silicon) si daca nu are nimica cadrul iei motocicleta, daca are ceva pleci cu banii. SIMPLU.

Si daca zice propietarul sa il plateasca ca demonteaza motorul doar ca sa vada el cum sta treaba cu starea cadrului ??

In fine, ma comport eu mai paranoic dar de ce sa se complice cand poate sa vada alt motor fara chestile alea.

E alegerea lui, noi decat l-am sfatuit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

4000+transport+inmatriculare tot cam pe acolo ajungi ....4500-5000

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator darcocbr

http://www.bikeshop.ro/motociclete/anunturi-vanzare-motociclete-second-hand-honda-

4000 + inmatriculatul. Pana la 5000 mai e destul ;)

 

cbr%20900%20rr%20954-din-2003-592777.html

» Post actualizat in 11 Jan 2015 16:52

http://www.bikeshop.ro/motociclete/anunturi-vanzare-motociclete-second-hand-honda-cbr%20600%20rr-din-2007-591566.html

 

 

Scuze de primul link, am gresit. Postez de pe tel :|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si daca zice propietarul sa il plateasca ca demonteaza motorul doar ca sa vada el cum sta treaba cu starea cadrului ??

In fine, ma comport eu mai paranoic dar de ce sa se complice cand poate sa vada alt motor fara chestile alea.

E alegerea lui, noi decat l-am sfatuit.

Se complica poate pentru ca ii place pur si simplu cum arata.

Dar mai sunt aspecte la care sa fii atent, de ce are discuri de frana schimbate (sau daca vrei sa le spui...."race") la doar 14000 km ? Le are si pe cele originale sau doar le-a schimbat cu chinezarii ptr ca arata mai bine si sunt mai ieftine? (eventual dupa o cazatura mai tare sau impact frontal)..

E posibil protectia de cadru sa fi fost pusa dupa incident (mai ales daca ea e impecabila si motoreta julita)...

 

Sper ca nu am judecat prea aspru motocicleta, poate e in toate mintile ei, dar cand te duci sa o vezi verifica absolut orice aspect...

 

P.S. Nu judec alegerea,dar intr-adevar, exista modele mai reusite in banii aia, chiar si in tara...

Editat de manu_vvu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si daca zice propietarul sa il plateasca ca demonteaza motorul doar ca sa vada el cum sta treaba cu starea cadrului ??

In fine, ma comport eu mai paranoic dar de ce sa se complice cand poate sa vada alt motor fara chestile alea.

E alegerea lui, noi decat l-am sfatuit.

Pentru ca foarte multe optiuni nu are, din moment ce a ales un model/an/nr de Km, si da, acele capace carbon pe cadru si eu le-as da jos sa vad, sa nu fie cadrul sudat/lovit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

 

Sunt proaspat detinator de 600rr model 2005 si as avea cateva intrebari legate de acest model dupa cum urmeaza:

- care e cea buna modalitate de a demonta de pe motocicleta plasticele de deasupra ram-air-ului? (sunt prinse/agatate cumva in fata inspre far si nu ies de buna voie)

- pentru a schimba semnalizarile pe fata trebuie sa demontez carena frontala?

 

O zi faina

Vezi in manualul motocicletei indicatiile pas cu pas (asta in caz ca nu primesti aici un raspuns care sa te lamureasca). In general indicatiile sunt destul de detaliate...

Spor la surubarit...

Si vezi ca daca pui semnalizari pe led iti mai tre si ceva rezistente puse daca tin minte bine, altfel o sa palpaie mai rapid...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.bikeshop.ro/motociclete/anunturi-vanzare-motociclete-second-hand-honda-

4000 + inmatriculatul. Pana la 5000 mai e destul ;)

 

cbr%20900%20rr%20954-din-2003-592777.html

» Post actualizat in 11 Jan 2015 16:52

http://www.bikeshop.ro/motociclete/anunturi-vanzare-motociclete-second-hand-honda-cbr%20600%20rr-din-2007-591566.html

 

 

Scuze de primul link, am gresit. Postez de pe tel :|

eu faceam referire la ce spunea yoyo-man nu vorbeam de alte anunturi .....

Editat de sebacovaci
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

 

Sunt proaspat detinator de 600rr model 2005 si as avea cateva intrebari legate de acest model dupa cum urmeaza:

- care e cea buna modalitate de a demonta de pe motocicleta plasticele de deasupra ram-air-ului? (sunt prinse/agatate cumva in fata inspre far si nu ies de buna voie)

- pentru a schimba semnalizarile pe fata trebuie sa demontez carena frontala?

 

O zi faina

Desfaci surubul de pe lateral,bagi doua degete in stg si dreapta pinului din carena frontala.Apesi pe ureche spre spate,carena se indoaie si iese dupa pin-ul din fata,dupa care cu atentie ridici in sus si extragi pinul din carena de rezervor.

La montaj...in ordine inversa.

Atentie cand demontezi la frig carenele...sunt mai fragile si casante.

Pentru semnalizari nu este nevoie sa demontezi carena frontala..doar lateralele.

Editat de TNG
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e neaparat vorba ca ajungi tot la 5000 ci ca ai de unde alege.

aici sunt de acord cu tine,plus ca majoritatea din Germania vin cu istoric legat de revizii,reparatii,facturi doveditoare si sunt foarte intretinute

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ascunde o bomba atomica. Mergi sa vezi motorul daca te intereseaza si daca e totul in regula dupa avizul unui mecanic, pui banii pe masa, dai jos protectia de carbon de pe cadru(99% e lipita cu silicon) si daca nu are nimica cadrul iei motocicleta, daca are ceva pleci cu banii. SIMPLU.

Daca ascundea o bomba atomica sa fii sigur ca ma duceam sa o cumpar doar sa am si eu asa ceva acasa ;)

Mie mi se pare suspecta protectia aia pt ca nu ii vad rostul, nu inteleg pt ce trebuie cadrul protejat la exterior cu asa ceva, mai ales ca arata si urat.

Inainte sa ma duc sa o vad am vrut sa stiu si parerile voastre, crede ma ca nu prea imi permite timpul sa ma plimb prin tara sa vad toate trotinetele, sa nu mai zic ca e si pierdere de bani. Stima!

» Post actualizat in 11 Jan 2015 23:11

Nu ma pricep asa bine sa aleg singur o motoreta buna, tocmai d asta am nevoie de sfaturi. Sa plec in Germania e putin mai dificil din cauza timpului si pe langa asta tb sa mai iau cu mine pe cineva care se pricepe si clar merge tot pe banii mei... deci la final o sa depasesc cu mult suma de 5000 :(

» Post actualizat in 11 Jan 2015 23:18

http://www.bikeshop.ro/motociclete/anunturi-vanzare-motociclete-second-hand-honda-

4000 + inmatriculatul. Pana la 5000 mai e destul ;)

 

cbr%20900%20rr%20954-din-2003-592777.html

» Post actualizat in 11 Jan 2015 16:52

http://www.bikeshop.ro/motociclete/anunturi-vanzare-motociclete-second-hand-honda-cbr%20600%20rr-din-2007-591566.html

 

 

Scuze de primul link, am gresit. Postez de pe tel :|

Da o stiu, e in atentia mea si cea din link ul tau dar am zis sa incep cu asta din link ul meu ca e putin mai aproape de mine si reusesc mai rpd sa ajung sa o vad. Ms mult!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...