Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR RR


Reverse
 Share

Postări Recomandate

Ascunde o bomba atomica. Mergi sa vezi motorul daca te intereseaza si daca e totul in regula dupa avizul unui mecanic, pui banii pe masa, dai jos protectia de carbon de pe cadru(99% e lipita cu silicon) si daca nu are nimica cadrul iei motocicleta, daca are ceva pleci cu banii. SIMPLU.

asa suntem noi... patiti si raspatiti. nimeni nu mai are incredere.

dar ai 100% dreptate.

daca mobra e "cinstita" vanzatorul poate sa-ti dea capacele alea jos si daca e ok... e in regula.

sau poti trece printr-un service cu motorul si sa ceri o constatare. iarasi, daca totul e in regula nu ar trebui nimeni sa se opuna... la banii aia merita banii de o constatare.

in general acesoriile de genul ala indica si un proprietar care are grija / investeste in motor.

protectia aia ajuta cu nimic. este fix ornamentala. arata bine as zice...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Desfaci surubul de pe lateral,bagi doua degete in stg si dreapta pinului din carena frontala.Apesi pe ureche spre spate,carena se indoaie si iese dupa pin-ul din fata,dupa care cu atentie ridici in sus si extragi pinul din carena de rezervor.

La montaj...in ordine inversa.

Atentie cand demontezi la frig carenele...sunt mai fragile si casante.

Pentru semnalizari nu este nevoie sa demontezi carena frontala..doar lateralele.

Mersi frumos pentru sfaturi. O sa incerc sa nu le rup :))

La semnalizari insa daca dau jos carena laterala se vede ram-air ul inspre semnal. O sa vad cum o scot la capat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Tipul de la care am luat mobra a adus acum niste filtre sport din Italia, m-a rugat sa postez daca sunteti careva interesati. Mai are de 600RR si 1000RR

Eu l-am rezervat pe ala de 954 ca a fost mai ieftin decat orice puteam sa iau

http://olx.ro/oferta/filtre-de-aer-sport-bmc-ID2YmT5.html#611096427f

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt cei care intentionati sa va cumparati CBR 1000RR, 2008 sau 2009, si chiar 2010, cu sau fara ABS, am o veste trista, toate bucatile au vilbrochenul cu transmisia primara netratata termic, plus citeva piese la ambreiaj de schimbat. O sa incerc sa fac niste scan-uri cu recall-ul si sa afisesz aici. Stiam demult de problema asta insa abia azi am gasit foile cu recall-ul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Vara trecuta am plecat intr-o sambata spre Lepsa si intamplator ne-am adunat fara sa stim ca ne intalnim vreo 50 de motoare pe drumul dintre Focsani si Lepsa. Cineva a postat la noi pe forum la Bacau si altii au vazut ca se merge. Ce ar fi sa facem o treaba de asta cu RR-urile si sa posteze cineva intr-o zi cu soare ca se merge la Piatra Arsa?


» Post actualizat in 22 Feb 2015 20:45


In poza erau doar primele motoare sosite. De patru ori mai multe au venit apoi.


» Post actualizat in 22 Feb 2015 20:46


Si nu ne cunosteam intre noi. Apoi gasca s-a spart si fiecare s-a dus pe drumul lui. Fain asa.

post-50772-0-17529700-1424637908_thumb.jpg

Editat de suzukigsx550es
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare,

 

sunt interesat de achizitie carene honda cbr 600 rr, 2007

- fata

- laterale (stanga, dreapta)

- pinten

- rezervor

 

tot ce am gasit pana acum sunt fie incomplete, fie cu defectiuni pe care nu le pot accepta (in principal la prinderi), fie extrem de scumpe

 

pana sa apelez la varianta plastic china, poate am ceva succes aici :)

 

daca aveti cunostinta de asa ceva, preturi decente, rog contacta prin pm

 

multumesc anticipat,

ionut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari, ma alatur si eu grupului vostru daca imi permiteti. Am cumparat acu o luna aproximativ, un CBR 600RR din 2006 si am sa incerc sa urmaresc topicul sa vad ce informatii utile mai pot afla.

 

O mica prezentare: Ma numesc Marian, am 24 de ani si am permis categoria A din 2008. Am avut 4 ani o mobra de 125 pana anul trecut, iar acum am trecut pe acest 600.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari,am zis ca imi incerc norocul si aici,poate vrea cineva sa se scape de vreo CBR-ica :) , m-ar interesa sa cumpar un CBR 600 RR 2004-2006 , daca stiti ceva , astept mesaj privat.Multumesc :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare,

ieri am fost sa vad un cbr 600 2007...am intalnit o chestie foarte ciudata care m-a facut sa renunt ....la viteza mica, treapa intai 10-20 km/h, mers drept nici o problema, cum virezi putin din ghidon iti trage ghidonul din mana, violent catre drepta si mai putin catre stanga.

Cauciucul desi era uzat, era uzat uniform. Janta fata prezenta o usoara indoitura pe partea dreapta. Amortizoarele pareau ok.

De la ce ar putea fi ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...