Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR RR


Reverse
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vizitator goe 75

Ok. Trebuie sa schimb spatele la un 2003 cu totul cu under tail si lumini , mai putin cadrul. Am vazut ca este disponibil un 2008 si speram ca imi rezolv problema rapid . O sa caut doar 2003-2004 ca sa nu dau in probleme de potriveala.Multam!

» Post actualizat in 10 Sep 2015 18:47

Sunt prea obosit la ora asta sa mai vad diferente , numa ce am intrat in casa dupa o tura de 1300 km

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Sunt prea obosit la ora asta sa mai vad diferente , numa ce am intrat in casa dupa o tura de 1300 km

Inseamna ca te-a ascultat Iulia si Mihai. :) Vroiam sa vin si eu cu voi, dar nu am putut... Felicitari pt plimbare !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

A fost absolut senzational totul dar in special pasul Tihuta.

» Post actualizat in 10 Sep 2015 19:01

Multumin!

» Post actualizat in 16 Sep 2015 02:36

Sunt in cautare de protectii pentru capacele laterale ,pentru un 600rr -2003, la un pret rezonabil.Pregatirea asta pentru etapa ne-a cam intins bugetele la maxim ,prin urmare nu caut super calitate sau super protectie ci mai degraba plastice ieftine suficiente pentru trecut inspectia tehnica .

» Post actualizat in 16 Sep 2015 14:40

S-a rezolvat, multam fain!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

@goe 75 - capace laterale din fibra de carbon cu insertii kevlar facute de carbonadi ,costa 114 euro cu shipping inclus.

Am observat ca ai rezolvat problema insa poate mai sunt curiosi si altii :).

 

Salutari dragi colegi forumisti/ motociclisti.

Ma numesc Teodor si de curand am achizitionat un Cbr 600 Rr din 2004. Mentionez ca am 1.87m/90 kg si adaptatea la acest motor mi s-a parut foarte dificila.(pozitie incomoda,dureri mari,amorteala...etc)

 

Cu toate ca imi place foarte mult ca aspect,iau in considerare faptul ca va trebui sa o schimb cat de curand.

Am vazut multe pareri avizate pe aici si as dori sa aflu ce credeti despre cbr1000Rr 2005/2006 ?

Sunt diferente (tehnice) intre varianta repsol si normala ?

Ce plusuri are 2006 vs 2005 ? Se merita diferenta de bani ?

Multumesc anticipat ! :)

post-91404-0-68607800-1442763572_thumb.jpg

post-91404-0-70187300-1442763590_thumb.jpg

post-91404-0-33028700-1442763603_thumb.jpg

post-91404-0-73346600-1442763616_thumb.jpg

post-91404-0-74710500-1442763736_thumb.jpg

Editat de Theodor Theodor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

@goe 75 - capace laterale din fibra de carbon cu insertii kevlar facute de carbonadi ,costa 114 euro cu shipping inclus.

Am observat ca ai rezolvat problema insa poate mai sunt curiosi si altii :).

 

Salutari dragi colegi forumisti/ motociclisti.

Ma numesc Teodor si de curand am achizitionat un Cbr 600 Rr din 2004. Mentionez ca am 1.87m/90 kg si adaptatea la acest motor mi s-a parut foarte dificila.(pozitie incomoda,dureri mari,amorteala...etc)

 

Cu toate ca imi place foarte mult ca aspect,iau in considerare faptul ca va trebui sa o schimb cat de curand.

Am vazut multe pareri avizate pe aici si as dori sa aflu ce credeti despre cbr1000Rr 2005/2006 ?

Sunt diferente (tehnice) intre varianta repsol si normala ?

Ce plusuri are 2006 vs 2005 ? Se merita diferenta de bani ?

Multumesc anticipat ! :)

Nu stiu ce a fost in capul tau cind ti-ai luat asa ceva. Oricit de fan Honda ai fi, la 1.87 si 90 kg, te fac mai degraba"fan Kawa ZX10 2006+. Nu e nici o gluma. Decit vaca aia de CBR1000 2004-2007, mai bine ZX10, sau macar R1 2004+. Ideala e ZX10 , incapi cel mai binepe ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Jagi - Am pus ochii pe un R1 din 2006,dupa ce rezolv cateva probleme medicale voi lua asa ceva.

Nu sunt fan Kawasaki,in cel mai rau caz voi alege un model din gama Suzuki :D.

 

Meanwhile,astazi a fost caldura mare (mon cher :) ) si in consecinta a urmat un ride prelungit in curbele autohtone .

post-91404-0-18176500-1444589644_thumb.jpg

post-91404-0-25804500-1444589762_thumb.jpg

Editat de Theodor Theodor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si pe Suzuki stai cu picioarele cam flexate. Deaia nu am pomenit nimic. 1000RR 2008+ e chiar OK, problema e cu fiabilitatea celor fabricata in 2008.

 

 

Doar cele fabricate in 2008 au probleme? Cat despre consumul de ulei ba am auzit ca doar 2008 consuma ba ca toate, nu stiu ce sa mai cred...

Editat de Alex28
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doar cele fabricate in 2008 au probleme? Cat despre consumul de ulei ba am auzit ca doar 2008 consuma ba ca toate, nu stiu ce sa mai cred...

Vezi ca am postat acum o luna pe acest topic un recall oficial de la Honda.2008 consuma cel mai mult, are probleme si la proiectarea vilbrochenului care nu se unge si crapa prematur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiam de problema cu vibrochen la modelele 2008-2010,cred ca tot de la tine,rasfoind paginile acestui thread.

 

Deci va ramane R1,singurul motor ce inplineste atat cerintele cat si "capriciile" :).

Ms pentru sfaturi,apreciez ajutorul acordat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana acum intrebai pe topicul de r6,ti-au raspuns si acolo n persoane , acum ai inceput sa intrebi si pe topicu de 600 rr? nu ai tinere de minte sau crezi ca la 600rr se intampla ceva diferit? si mai este o varianta ca noi iti raspundem si o facem degeaba ca tu oricum nu pricepi sau nu vrei sa pricepi

ce ai tu de pe ebay in linkurile acelea nu merg separat ,acelea merg impreuna si-ti da un qs standalone

cel ma simplu pt tine poti cumpara senzorul de qs dynojet + power commander 5 ,deschizi portul pt qs din interfata pc5`lui si ai si qs si harta de power

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Darcobr mai bine nu te baga te rog eu ca m-ai luat peste picior si ma tratezi cam aiurea,in primul rand am intrebat pt r6 ca vroiam sa pun pe r6(2003) intre timp am zis sa trec la atlceva mai nou si mai competitiv si sa nu bag bani in r6-ele ala vechi avand in vedere ca ambele sunt motociclete de pista iar la partea asta cu qs si pc chiar nu ma pricep la r6 ala am inteles cmd cum statea treaba cu qs ala stand alone pentru ca pt modelul de r6 2003 nu prea gasesti dynojet power commander 5 si qs iar pt rr 2007 gasesc o gramada eu vreau un pc 5 + qs si de asta intrebam,sa zicem ca ai fost putin cam rau cmd dar am inteles pot luat pc 5 + senzor fara unitatea aia doar daca vroiam qs standalone trebuia sa iau si unitatea nu a fost asa greu iar intrebarea mea era putin diferita acolo era vb de un qs standalone pt r6 2003 si ce fel de modele de qs sunt si daca trebuie neaparat pc sau altceva aici de pc 5 + qs si ce trebuie luat mai exact.

Deci daca am inteles daca vreau pc5 + qs imi trebuie doar senzorul daca vreau qs standalone imi trebuie senzorul + unitatea de control ?

Editat de Himura
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nota 10 !


» Post actualizat in 13 Oct 2015 11:38


eu te sfatuiesc daca vrei sa cumperi doar qs stand alone sa-ti arunci privirea si peste ceilalti producatori ,sunt o gramada de variante mai ieftine care-si fac treaba foarte bine

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer nici nu stiu ce sa fac daca iau pc 5 nu prea stiu sa fac harta pt ea iar pe net nu am gasit harta pt ce am eu pe ea sa ma duc sa imi faca harta personalizata cine stie cat mai dau probabil 100 de euro si nu stiu daca castigul de putere este semnificativ cred ca ma orientez spre un qs stand alone uite sa vezi ca nu ai vorbit aiurea am pastrat linkul cu qs ala http://www.ebay.com/itm/SP-SYNCROtech-Quickshifter-Yamaha-YZF-R1-YZF-R6-Complete-System-Road-and-Race-/281773186008?hash=item419afd9bd8 era salvat :) sa merg tot pe asta dar pentru rr ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu pentru honda cbr 600 rr 2007 pot sa-ti recomand asta

http://www.ebay.co.uk/itm/HM-QUICKSHIFTER-SUPER-LITE-HONDA-CBR600RR-2003-2015-FREE-SHIFTROD-/321801831979?hash=item4aece2462b


» Post actualizat in 13 Oct 2015 11:59

poti sa-l intrebi si pe Theos,din ce stiu eu el a fost ultimul care a cumparat dintre cunoscuti ,a fost acum la rosbk si a testat qs`ul,cred ca poate sa-ti spuna cum a fost

presupun ca mai sunt si altele care merg foarte bine insa eu nu stiu altceva ce sa-ti recomand

 

P.S nu am contract cu ei,nu am nimic de castigat de pe urma asta,nu castig nimic,ti-am recomandat ce am pe motocicleta si merge perfect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu toata increderea mergi pe HM , ceea ce recomanda cmd !

Si eu am mers "pe mana lui" si sunt foarte multumit.

 

Vezi ca iti dau tija cadou, cand faci comanda trebuie sa precizezi cati mm/cm sa aiba tija (eventual daca tija sa aiba capat tip surub sau tip piulita). Eu nu am precizat si mi-au trimis o tija pe care nu am putut s-o folosesc.

Editat de theos_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok va multumesc mult ! atunci voi merge si eu tot pe asta, bine ca mi-ai spus o sa precizez cati cm sau mm are tija si cum e ca sa imi trimta ce trebuie ! bun ma bucur ca am rezolvat si asta.

Inca ceva de unde se pot modifica timpii qs sau e standard?

Editat de Himura
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...