Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR RR


Reverse
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

stabileste corect lungimea tijei de care ai nevoie pentru ca nuca care iese din cutie si cu tija sa faca un unghi de 90Grade

nu te lua dupa cum a montat ala de pe youtube pt ca nu e bine

 

tija cu nuca 90grade

post-33534-0-10844600-1444741223_thumb.jpg


» Post actualizat in 13 Oct 2015 13:05

ai aici ceva care te va ajuta

http://www.annitoriqs.com/gallery.php dai pe

SHIFT ROD MEASUREMENT GUIDE

mai te poti uita si aici sa-ti faci o idee

http://www.kawiforums.com/how-tos-faqs/326634-how-install-hm-superlite-quickshifter-2013-zx6r.html

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am CBR 1000 RR 2005 cu QS stand-alone de la dynojet, adică ăsta: http://www.powercommander.com/powercommander/Products/QuickShifterExpansionModule/powercommander_quick_shifter_expansion_module.aspx

montat cu Pressure Shift Sensor (Push Type) si merge foarte bine pe CBR si asa cum zic si colegii, cam oricare model merge la fel de bine. Unele pot fi configurate, adica se poate seta durata intreruperii, altele nu.

Bafta!

 

P.S. Se pot face harti pe dyno si la noi...

Editat de morpheus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Va sugerez ca la achizitia evacuarii aflate la vanzare de la userul @darcorcbr sa solicitati "colet cu verificare". Eu am solicitat (pe banii mei) acest lucru, a sosit coletul fara, el a insistat ca este ce trebuie, ca mai apoi cand i-am propus sa expedieze din nou(tot pe banii mei),dar cum trebuie, a refuzat si mi-a trantit ca "are si altii interesati".

Nu zic, poate nu a avut chef, a fost suparat, etc. insa eu unul nu platesc pentru poze si vorbe. Ceea ce va recomand si voua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o problema imi lipsesc cateva clipsuri si de pe r6 si de pe rr am luat de pe olx diferite marimi pentru test si nu prea se potriveste nici unu..... unde pot sa gasesc si eu clipsuri pentru carene care sa se potriveasca ??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

Am si eu nevoie pentru un 600rr 2004 de urmatoarele piese:

- carena frontala

- oglinda dreapta

- capac motor stanga

 

M-ar interesa piesele sh mai mult, dar si noi daca au pret convenabil.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

Am si eu nevoie pentru un 600rr 2004 de urmatoarele piese:

- carena frontala

- oglinda dreapta

- capac motor stanga

 

M-ar interesa piesele sh mai mult, dar si noi daca au pret convenabil.

 

Carene noi OEM,nu au niciodata un pret convenabil!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut all fani CBR 1000 RR.

 

Aseara am cumparat p Honda 954 rr, un model pe care mi l-am dorit de ceva vreme. Am fost, l-am vazut, m-am dat cu el, l-am verificat cat de bine am putut si am facut toate formalitatile de vanzare cumparare. Totul a fost OK, chiar prea OK :))). L-am adus in Bucuresti, parcurgand apx. 350 de km, si s-a comportat excelent. Nu trocaie, nu face figuri.

 

Astazi cand am inceput sa il curat de praf, deoarece statuse acolo in garaj cateva saptamni, am observat urmatoarea chestie ce pare a fi o lipitura, pe partea stanga a morotului, chiar acolo unde este "gaura" carenei. Nu imi dai seama nici ce componenta poate fi.

 

Am atasat poza, poate puteti sa ma ajutati cu un sfat / parere, apreciez orice parere avizata, oricat de dura ar fi la adresa mea (nu imi dau seama cum mi a scapat chestia asta)

 

http://we.tl/JYqTn2nztu

 

Multumesc pentru feedback !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acela este rezervorul de antigel. Pare cu urme de vopsea pe el, sau a fost fisurat si lipit cu ceva. Gasesti la dezmembrari daca vrei neaparat.

Pune si tu poze cu mobra, dar foloseste www.imgur.com , e mai practic :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aceea este pasta termorezistenta (mastic) ce se pune pe la sistemele de evacuare unde sunt temoeraturi inalte.

Acest model se incinge f tare in oras iar acea pasta e pusa pe rezervorul de antigel pentru a-l proteja de caldura (plastic+esapament incins = NOT love).

Don't worry, be happy !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...