Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR RR


Reverse
 Share

Postări Recomandate

se face lista de asteptare?

Am sa vad care este cererea si atunci o sa-mi calculez si eu investitia in "scule". Importat este ca in sfarsit s-a putut afla ce zace in interiorul ecu-lui de honda.Cu Suzuki a fost o ambitie sa pot sa softez aproape toate modelele,dupa care a urmat kawasaki..sincer nici in momentul de fata nu s-au amortizat costurile pe "scule" pentru cele doua marci. Dar a fost o nebunie si nu-mi pare rau.Acum totusi mai trebuie sa ma gandesc si la buget ca o sa dorm pe pres daca afla sotia mea ca mai dau iar bani pe "prostii". :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

cand ma uit cati bagatori de seama sunt ma doare capul ... ba nene cum puteti sa vorbiti de o mobra care nici macar nu o cunoasteti ?!!! , noul propietar care esti , hai sa-ti spun eu istoricul la motorul tau ca eu o cunosc pe dinafara, pt ca a fost a mea candva ! ... sunetul care il auzi tu provine de la chiuloasa mai exact de la pastile ! daca te deranjeaza poti foarte frumos sa schimbi pastilele si nu o sa mai ai nici un sunet ! , cutia de viteze este schimbata la motor cu una impecabila , deci probleme de genul nu o sa mai ai curand , domnul acela lessy de pe forum mi-a trimis o cutie de viteze cu treapta 4 terminata , nu stiu cum mai are tupeul sa spuna ca a fost cutie buna ! domnule lessy daca stiai ca , este buna nu cred eu ca o trimiteai fara bani inainte ! , ai mers la 2 capete sa fim seriosi ... in fine asta e lumea , eu am fost baiat simtit si tot am trimis banii pe cutie cu toate ca nu merita , numai munca care a fost degeaba ,,,, dar ce sa mai, asta e , faptul e consumat , deci mobra ta din momentul care a plecat de la mine pot spune ca era absolut impecabila din orice punct de vedere ! baiatul care a luat-o nu stiu cat de mult a apucat sa mearga cu ea dar stiu sigur ca nu mult pt ca nu era de el ... bafta si nu mai fi trist ca ai o motoreta buna , nu mai te lua dupa toti habarnistii ...

Editat de baz-v8
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare si sper ca anul 2016 sa ne dea cu cat mai multi km fara incidente ! Am o intrebare. Anul trecut am cumparat un model 954 din 2003, problema este ca proprietarul vechi s-a dus la un service unde i-a vopsit motocicleta de zici ca i-a vopsit gardul :))) total neglijenta treaba a facut. Ma rog.

 

Am fost la un service moto care mi-a fost recomandat de mai multe persoane si pentru o carenare pe model "Repsol" (incluzand tot ce este necesar) mi-a cerut 450 de E. Este prima mobra cu care merg la vopsitorie si nu stiu daca pretul e OK sau nu ? Ce parere aveti ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Depinde de citeva chestii.

Daca baietii sunt super profesionisti si ofera calitate maxima ....

Include powdercoating pentru jenti?

Daca se ofera sa iti vopseasca jentile cu vopsea normala mai bine nu le mai faci .

Eu am vopsit la Claudiu Albu( Garaj 77) M-a taxat 350e , fara jenti .Sunt foarte fericit cum a iesit. Am vazut si multe altele facute mai ieftin si se vedeau prea multe urme de amatorism.

Indiferent la cine vopsesti va trebuii sa te porti ceva mai cu atentie decit cu una cu vopsea originala .

Pretul pentru o vopseala mai depinde si de bugetul fiecaruia .Sunt destui baieti care daca aud de 450 pentru o vopseala prefera sa puna bidineaua pe ea si sa zica : mai bine suficient decit scump.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti si fete numele meu este Marian pana acum cateva luni am detinut un honda f4i 2006 si urma unui accident sa cam distrus motoru deci prin urmare vreau in primvara sa imi cumpar altu si as vrea sa raman tot in sfera Honda si ma gandeam sa imi cumpar un honda 600 rr acum intrebarile mele sunt urmatoarele si va cer respectuos sfatul celor care detin si si stiu sa dea o parere buna nu doar sa se afle in treba sau au doar o vaga idee :

- Anu motoretei vreau sa fie peste 2007 -2010 acum vad km si in functie de buget

-Provenienta vreau sa il iau din afara nu din romania am tot citit pe forumuri etc am intrat pe siteuri sh si mi se par mai ieftine in polonia .

- Tot pe forumuri am citit ca mobra facuta in 2008 ar avea probleme serioase acum nu stiu daca modelul 600 sau 1000

 

Acum vreau sa stiu de la voi daca este ok motoru daca este ok sa il iau din polonia sau stiti voi unde se poate gasi mai ieftin si ce trebuie sa am in vedere cand o sa o cumpar la ce treb sa fiu atent

Va multumesc si o zi cat mai placuta .

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa-ti largesti putin orizonturile . In perioada cuprinsa intre 2007 si 2010 poti gasi si alte " brand-uri " care sa corespunda cerintelor . Pe langa asta as zice sa ridici putin stacheta si la cm si sa te uiti si la 750 cm . Succes :) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu si prietena pe dn 1 la barcanesti acolo a intors unu in fata nu am mai putut evita:) am avut 2 degete rupte dar mi am revenit mult mai repede de cat ma asteptam

 

norocos..legat de mobra sustin ce zice colegul mai sus...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da stiu ce zici dar pentru oras mai mult imi este suficient 600 astfel as fi trecut pe 1000 dar nu imi doresc e ok puterea care o are si inca ceva imi plac toate motoarele sport dar sunt fan honda:)


» Post actualizat in 15 Jan 2016 12:19

rr pe albastru e bestial ceva gen combinatia aia de culori vreau sa contina albastru clar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am dat doar cateva exemple . Eu as merge oricat de Hondac as fi pe Ducati 848 . Tocmai din aceasta cauza am spus ca pe plaja 2007 - 2010 sunt atatea modele bune incat va fi greu . La RR am admirat culorile de la editia Minolta .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am dat doar cateva exemple . Eu as merge oricat de Hondac as fi pe Ducati 848 . Tocmai din aceasta cauza am spus ca pe plaja 2007 - 2010 sunt atatea modele bune incat va fi greu . La RR am admirat culorile de la editia Minolta .

fugi de Ducati ca dracu de tamaie.........nu intru in detalii dar pe net gasesti o groaza de ce

in alta ordinde de idei,tu mai mergi si cu prietena...dar vrei sa treci de la f4i la rr....sa inteleg ca o vei sacrifica si mergi doar singur? ca altfel cu 600rr o vei chinui mai mult....pesonal,am pus mana si pe cbf,si hornet,si f4i,si am vazut si sezut la reparat pe cateva 600rr care sincer,dupa 2006 calitatea plasticelor lasa mult de dorit fata de generatiile trecute si parca toata motoreta e facuta mult mai fragil ,pozitia este mult mai sportiva,rezervorul al simti mult mai...infipt in burta,centrul de greutate e mai jos,de parca ai fi scapat de 20kg.

eu unul as cauta tot un f4i in stare buna. sau un sport touring, nu te-ar preta o honda vfr800v-tec? anii sa stii ca sunt irelevanti cat timp dai de un motor ingrijit,caci epave am vazut si vechi de 4-5 ani sau bijuterii de 15 ani

Editat de mad_max_86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Eu zic sa nu dai banii pina nu ai ocazia sa calaresti un 600rr , macar citeva minute.Pozitia este foarte diferita de la 600 rr la 4fi. Personal iebesc 4fi dar nu pot sa suport 600rr-ul din cauza ca are saua mai inalta si inconfortabila petru posteriorul meu . Ce mi se pare si mai neplacut este pozitia ghidonului care este prea sub mine .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

subscriu......600rr are o pozitie muult mai agresiva spre sport si mers pe circuit decat f4i ,daca nu-ti va conveni pozitia va fi un chin sa mergi cu ea mai mult de 100km....plus ca are shaua subtire tare si mai mica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...