Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR RR


Reverse
 Share

Postări Recomandate

Salut.

 

gata vopsitul :D

 

ce cauciucuri foloseste "lumea buna" de aici ?

 

si o recomandare, poate gasim o oferta sa incaltam gagica :D

Editat de ssk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Depinde de ce buget ai si la ce folosesti moto: plimbari linistite, street racing sau trackdays.

buna intrebare. fara trackdays. nici linistete,dar nici racing :D

 

deci sa cautam super corsa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Supercorsa, nu super corsa.

 

Sunt in cautare de carene de carene de curse SH pentru 600RR 03-04, daca aveti sau stiti pe cineva care vinde

Mulțumesc de corectare. Am văzut pe eBay ceea ce cauti. Nu păreau nici scumpe. Singura chestie incomoda fiind timpul de așteptare
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Supercorsa, nu super corsa.

 

Sunt in cautare de carene de carene de curse SH pentru 600RR 03-04, daca aveti sau stiti pe cineva care vinde

 

CMD?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am mers cu gp racer pana acum si am primit cadou un supercorsa.

Mi-a placut mult cauciucul.

De mers mergem pe unde apucam (pe strada).

Pe circuit n-am intrat , dar tot cu astea as intra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dintre toate gumele pe care le-am avut, Supercorsa au fost probabil cele mai aderente. În același timp, fereastra lor de utilizare mi s-a părut destul de redusă - lucru normal pentru un astfel de cauciuc dealtfel. Pentru curbe/circuit sunt cauciucuri foarte bune, dar pentru mers prin oraș sau/și pe temperaturi mai scăzute (sub 20°C) sunt alte alegeri mai bune. De-asta cred că ceea ce contează cel mai mult în alegerea unor cauciucuri este modul de utilizare. Iar din acest punct de vedere, dacă nu mergi preponderent pe circuit sau curbe, sunt opțiuni mai echilibrate :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dintre toate gumele pe care le-am avut, Supercorsa au fost probabil cele mai aderente. În același timp, fereastra lor de utilizare mi s-a părut destul de redusă - lucru normal pentru un astfel de cauciuc dealtfel. Pentru curbe/circuit sunt cauciucuri foarte bune, dar pentru mers prin oraș sau/și pe temperaturi mai scăzute (sub 20°C) sunt alte alegeri mai bune. De-asta cred că ceea ce contează cel mai mult în alegerea unor cauciucuri este modul de utilizare. Iar din acest punct de vedere, dacă nu mergi preponderent pe circuit sau curbe, sunt opțiuni mai echilibrate :)

 

 

Pot sa zic ca ma indrept cam 70% sau mai bine inspre o buna utilizare atunci. Nu prea ma fatai prin oras de obicei, ies sa ma plimb pe viraje.

Intr-adevar orice cauciuc aderent are durata de viata scurta. Tine baba la frumusete ca sa zic asa :D

Editat de Ribo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Depinde și de locație. Dacă stai prin Flatland (București de ex), orice ieșire spre curbe înseamnă implicit și cel puțin 200km de mers drept :)

 

Totul depinde de om.Eu am vazut pe unu mergand la peste 200 pe slicuri pe ploaie si este inca in viata la fel cum este si unu care mergea cu guma spate pe sarme.Supercorsa merge si pe drept,nu se supara.

Editat de goe 75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mă deranjează nimic, întrebam doar din curiozitate, în mod pașnic și nebelicos. Ironia gratuită nu-și prea are sensul :) Doar dacă asta te face pe tine fericit ^_^

Am avut impresia ca incerci sa ne iei la misto.

Eu merg din 2009 doar pe Supercorsa si nu le schimb cu alt model/producator pentru ca am invatat cum sa le folosesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Supercorsa merge si pe drept,nu se supara.

 

Merge, dar parcă e păcat să-l schimbi pentru că s-a pătrățit sau c-a ajuns la martor pe centru, iar pe laterale mai ai 50%.

 

Am avut impresia ca incerci sa ne iei la misto.

 

Departe de mine gândul :)

 

Eu merg din 2009 doar pe Supercorsa si nu le schimb cu alt model/producator pentru ca am invatat cum sa le folosesc.

 

Cum anume? Din nou, e super guma, dar când dau o tură scurtă pe lângă București în martie/aprilie nu ajung s-o încălzesc îndeajuns încât să simt vreo diferentă față o gumă mai tare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum anume? Din nou, e super guma, dar când dau o tură scurtă pe lângă București în martie/aprilie nu ajung s-o încălzesc îndeajuns încât să simt vreo diferentă față o gumă mai tare.

Am invatat care le sunt limitele si cat pot sa trag de gaz cu ele.

Eu n-am problema cu incalzitul, ba din contra gasesc destul de usor sa le incalzesc chiar si pe vreme rece.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...