Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR RR


Reverse
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Conform testelor gasite pe net, Michelin Pilot Power 3 ar fi cele mai bune pe ploaie.

Cum e viata cu D211 pe ploaie? :crack: :crack: :crack:

 

NU e.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da care e? Ca prea esti hotarat in exprimare...

 

viata grea cu ele X-(

 

Dar oare pe vara cele de la Michelin isi fac treaba ok ? am avut pe un Hornet Michelin Pilot 2 si erau foarte ok, dar nu stiu daca tin asa bine cu franele de vitezana :)

 

Mie imi par ok.

 

NU e.

Da care e?


» Post actualizat in 30 Aug 2017 07:28

NU e.

Viata nu e!!! Am crezut ca e vorba de Michelin..

Eram pe autostrada prin austria (unde nu a fost data cand sa nu ma prinda ploaia), noaptea (cu motocicleta chioara, ca cam asa e toate noaptea), nu vedeam nimic, de abia reuseam sa merg drept, imi fugea de poponeata constant (mai ales cand urcam la deal) de frana sau curbe nici nu se punea problema si aia cu masinile ma footeau ca pe o carpa, imi taiau fata cand se repliau, mergeam la juma de metru in spate, ca vezi Doamne ii incurcam (mergeam cam 110 - 130 kmh). Cele mai naspa amintiri pe moto le am cu Dunlop-urile alea (si cele mai bune).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Repet raspunsul la intrebare, cele mai bune anvelope pe vreme rece si rece/uda, sunt gumele de curse de ploaie, indiferent de producator.

De acord cu tine, problema este ca le mananci instant la mersul pe strada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De acord cu tine, problema este ca le mananci instant la mersul pe strada.

 

Sunt recomandate pentru mersul urban, commuting, in sezonul rece. Pentru drumuri lungi se trece la alta categorie. In nici un caz michelin, sunt niste ebonite sinistre dar extrem de marketate. Evident, parerea mea, vis-a-vis de producator. :peace:

Editat de Cesar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Honda iarta greselile.

Sa cazi cu Honda trebuie sa fii ori ghinonist,ori sa fii atat de prost incat nu ai ce cauta pe 2 roti.

Cel putin 1000rr dupa 2008 are cam tot ce-i trebuie unui miar,ciclistica extraordinara..il simti ca pe un scuter sub tine,frane extrem de precise..am franat de urgenta de la mult peste 200 la 0 km fara sa am cea mai mica emotie si cu pasagera...cand vreau sa o alerg este cam pe acolo cu restul japonezelor pana in 2010..pe unele le fac altele ma iau cu foarte putin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De la 200 plus la 0, franat de urgenta?! Ce inseamna urgenta la tine? Adica rulai cu viteza x si stiai ca vine o cale ferata cu bariera, sau? Ca daca se lasa cu o neacordare de prioritate si ala oprea fix in drum, acum nu mai scriai aici. Evident, daca e si adevarat ce zici...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...