Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR RR


Reverse
 Share

Postări Recomandate

Salutare frati RR-isti.A mea e din 2005,600cmc.Cu toate ca o am din octombrie si nu am facut decat 2000km sunt foarte multumit de ea.

pai ar fi cazul sa ii dai putin in gusa, ca s-a depus calamina peste iarna ! :crack:

Editat de otto.tun
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am facut acest topic pentru toti detinatori de Honda CBR 600 RR si 1000RR ...eram singuri fara topic special :crack: ...schimbam opinii,ne prezentam motoarele si dam/primim sfaturi :lol:

 

Incep eu

 

600RR Movistar 2006...finala Arrow si cam atata momentan...scuzati calitatea pozelor da` sunt facute cu telefonul...fix :kick:

in sfarsit le-am gasit locul....

post-17177-1175268246_thumb.jpg

post-17177-1175268255_thumb.jpg

post-17177-1175268263_thumb.jpg

post-17177-1175268272_thumb.jpg

post-17177-1175268280_thumb.jpg

post-17177-1175268290_thumb.jpg

post-17177-1175268307_thumb.jpg

post-17177-1175268320_thumb.jpg

post-17177-1175268339_thumb.jpg

post-17177-1175268354_thumb.jpg

post-17177-1175268368_thumb.jpg

post-17177-1175268380_thumb.jpg

post-17177-1175268391_thumb.jpg

post-17177-1175268402_thumb.jpg

post-17177-1175268415_thumb.jpg

post-17177-1175268430_thumb.jpg

post-17177-1175268446_thumb.jpg

post-17177-1175268458_thumb.jpg

post-17177-1175268469_thumb.jpg

post-17177-1175268490_thumb.jpg

post-17177-1175268502_thumb.jpg

post-17177-1175268513_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai ar fi cazul sa ii dai putin in gusa, ca s-a depus calamina peste iarna ! :crack:

 

Asa E.Dar serviciul si haina de costum pe care sunt obligat sa o port nu imi dau voie sa ma plimb atat cat mi-as dori eu.Fara voia mea ,sunt motociclist de weekend.

Numai bine si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

de ieri am o honda cbr 600 rr 2007. :ok:

stie cineva unde pot sa gasesc crashpad-uri sa i sa se potriveasca? am inteles ca pentru acest model inca nu sunt pe piata

 

 

asfalt uscat :crack:

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ieri am o honda cbr 600 rr 2007. :ok:

stie cineva unde pot sa gasesc crashpad-uri sa i sa se potriveasca? am inteles ca pentru acest model inca nu sunt pe piata

asfalt uscat :crack:

 

:crack:

cumva erai aseara la plaza romania in parcare? ca am vazut unul rosu cu negru si cateva persoane in jur dar am zis sa nu bag in seama aiurea :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ieri am o honda cbr 600 rr 2007. :ok:

stie cineva unde pot sa gasesc crashpad-uri sa i sa se potriveasca? am inteles ca pentru acest model inca nu sunt pe piata

asfalt uscat :crack:

 

:cheers:

cauta pe www.rizoma.it, apoi pm la mine si iti spun de unde le iei din bucuresti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ieri am o honda cbr 600 rr 2007. :ok:

stie cineva unde pot sa gasesc crashpad-uri sa i sa se potriveasca? am inteles ca pentru acest model inca nu sunt pe piata

asfalt uscat :crack:

 

:cheers:

 

Sau erai cel cu CBR600RR albastru? Te-am văzut la InterMotorcycle când îl luai (dacă tu erai acela).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau erai cel cu CBR600RR albastru? Te-am văzut la InterMotorcycle când îl luai (dacă tu erai acela).

 

eu sunt "aceea" , pentru ca sunt fata :crack:

iar cel care a mers pe motor , e prietenul meu. m-a ajutat sa-l ducem la garaj. eu inca n-am incercat sa ma plimb pe strada, decat prin curte :ok: . exersez, pentru ca trebuie sa ma obisnuiesc cu trecerea de la 34 de cai la 120 cai. dar cred ca peste cateva zile o sa ies la plimbare. abia astept

dap, albastru e, dar inca n-am facut poze. vroiam sa-l fotografiez acum ,dar a inceput sa ploua. :crack:

asa ca urmeaza..... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bafta cu noua achizitie si joaca'te mai mult cu RR'u inainte sa iesi in trafic.

tine'o in ture joase, sub 5000rpm la inceput ca e nervoasa si de la 8000 se ridica p'o roata.

a, si da'i o palma peste ceafa lu' diliu tau de prieten ca te'a lasat sa faci un salt asa de mare de la poketbike la lansator de rakete.

 

bafta! :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bafta cu noua achizitie si joaca'te mai mult cu RR'u inainte sa iesi in trafic.

tine'o in ture joase, sub 5000rpm la inceput ca e nervoasa si de la 8000 se ridica p'o roata.

a, si da'i o palma peste ceafa lu' diliu tau de prieten ca te'a lasat sa faci un salt asa de mare de la poketbike la lansator de rakete.

 

bafta! :crack:

 

 

mersi pentru urari :ok:

 

ps: pe iubi meu il pup si ii multumesc ca are mare grija de mine (indiferent ce motor am) si ma invata sa merg cat mai bine pe honda.

cel care a luat decizia sa-mi ia raketa asta, e tata. asa ca toate "complimentele" i se readreseaza lui :crack:

 

numai bine :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa imi baga si mie la revizie...dar am citit in carte ca tre 10w 40 si m-am pus pe jar...poa nu ii face bine la mititica...:cheers:

fi serios, toata viata sa bagi numa ce am zis si poti sa ii dai forja pana te doare incheietura!

eu fac schimburile de ulei cam la 3000-3500 km,da ce span vede motoru', nu pot sa iti explic.

daca schimbi uleiul la timp, poti sa o tii numai in rosu si pe o roata pana te plictisesti, bineanteles ,fiecare dupa placere si putere. :ok:

Editat de otto.tun
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa imi baga si mie la revizie...dar am citit in carte ca tre 10w 40 si m-am pus pe jar...poa nu ii face bine la mititica...:ok:

 

 

Tot MOTUL 15w 50 mi-am bagat si eu la ultimul schimb si totul decurge formidabil.

Dar nu stiu la cati km sa il schimb.Un sfat se poate?

 

Multumesc.

 

eu sunt "aceea" , pentru ca sunt fata :crack:

iar cel care a mers pe motor , e prietenul meu. m-a ajutat sa-l ducem la garaj. eu inca n-am incercat sa ma plimb pe strada, decat prin curte :ok: . exersez, pentru ca trebuie sa ma obisnuiesc cu trecerea de la 34 de cai la 120 cai. dar cred ca peste cateva zile o sa ies la plimbare. abia astept

dap, albastru e, dar inca n-am facut poze. vroiam sa-l fotografiez acum ,dar a inceput sa ploua. :crack:

asa ca urmeaza..... :cheers:

 

Sa te bucuri de ea , fara incidente.Frumoasa culoare . A mea e tot albastra :blink: .De apreciat curajul tau.Pe prietena mea nu o conving sa se suie pe mobra mea,nici ca pasager:)

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Sa te bucuri de ea , fara incidente.Frumoasa culoare . A mea e tot albastra :blink: .De apreciat curajul tau.Pe prietena mea nu o conving sa se suie pe mobra mea,nici ca pasager:)

Asfalt uscat!

 

 

multumesc!

 

am inceput sa merg cu ea prin oras si vreau sa zic ca daca o conduc cu grija , are si ea grija de mine :crack: , la randul ei. e cumintzica sub 7000 ture, e stabila in curbe, desi n-am inca destul curaj ca so aplec mai tare.

dar se face bestiutza :crack: daca e fortzata rau.

am curaj amestecat cu o doza de inconstienta :ok:

 

e cam incomoda pentru pasager. deh, m-am obisnuit pe zx9, comod, ca in fotoliu :cheers:

 

ps: cred ca daca ii promiti prietenei tale ca o s-o plimbi cu 30 km/h, o sa accepte. dupa aia o sa vrea ea sa mergeti mai tare :ok:

 

poza cu ea:

 

 

post-12348-1176469542_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...