Sari la conținut

Motociclisti Din Maramures


Misterio
 Share

Postări Recomandate

Nu-i stres, o sa ai cu cine sa motoresti. Este club si in Sighet....daca nu o sa motoresti cu Gabi, la cat de des merge in zona aia in ultima vreme...trebuie sa-si faca flotant :eek:

 

 

Merci,merci. :)

Da' oricum ma gandesc inca la varianta asta.

Pana atunci cred ca o sa va cunosc asa pe rand,ajungand voi mai degraba la Bucuresti,unu cate unul..... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salve

 

nu stiti nimic de accidentul din Sighet???.....impact frontal ,motociclist cu masina......cine a fost?/

 

stie careva ceva??

 

 

la Bucuresti merge careva....cu motorul.....sau masina?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Accidentul a fost in Sisesti, exact la limita cu Baia Sprie. Cica baiatul e din Sighet, cu ceva Suzuki destul de nou, si venea dinspre Baia Sprie catre Sisesti, si la o curba pe dreapta a iesit pe contrasens si a dat din plin intr-o duba. Motorul e zob. Cred ca e din cauza vitezei. Cica baiatul e grav...coma.... Informatiile le stiu de la un prieten care sta in zona. Poate nu e chiar asa. Daca stiti ceva despre el, dati informatii...poate putem ajuta cu ceva.

 

Acuma am gasit pe net ca baiatul e destul de in regula. Sa speram ca va fi bine

Editat de vladut50
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La ora 15 la barba cine vine la intrunire in SM.......fara corturi, ne intoarcem azi :eek:

aleedea vezi ca sunt deja in bucurestii daca vrei maine ne putem vedea la un suc in oras undeva....uite nr meuu ..0748111815

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O colega de servici mi-a zis ca a vazut motociclistul in Baia Sprie luand-o spre Cavnic accelerand foarte purenic. Alt coleg zice ca a trecut motociclistul cu viteza fulgeratoare pe langa el. Imediat a vazut salvarea ca merge incolo.... sa speram ca e bine baiatul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor, ...fara motor momentan :-O ..asta pana in vara :) ma numesc Adi, sunt din Carei... :P ma simt singur :laugh:) prin Carei nu-i nimeni? :o (sper ca n-am deviat de la topic) :-s

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate se pare motociclistul a fost stabilizat si acum este constient. O sa scape...asta-i cel mai important :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor si mult respect..

 

Din Satu Mare fara motor si fara permis categ. A :P...Luni ma inscriu si eu la scoala pt A...

 

In privinta motorului ...Intre un Suzuki Bandit de 600 , Suzuki Intruder 800cc si un Yamaha Dragstar de 650cc care ar fi parerea voastra....Fiabilitate , costul de intretinere pe an, piese si nu in ultimul rand ..pretu....Fiind second hand pe la 30 000 km e ok de cumparat?

Editat de Ovi2103
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

primul e naked, restu 2 chopper/cruiser... e dupa gustul , eu orikum pt naked as opta:X pe strazile astea cel mai bine merg enduro, dar si naked-urile isi fac treaba aproape la fel de bine :P... orikum ramane la alegerea dar in caz ca iti este indiferent eu zic bandit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Banditu are 240 pe bord :D si mie mai mult de 110 nu imi trebuie...Mai mult as inclina pt chopere...Problema e de fiabilitate , cost de intretinere pe an si chestii de astea...daca stiti..THX

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Banditu are 240 pe bord :P si mie mai mult de 110 nu imi trebuie...Mai mult as inclina pt chopere...Problema e de fiabilitate , cost de intretinere pe an si chestii de astea...daca stiti..THX

eu cred ca nici un model precizat de tine nu are 110 pe bord :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca ai mai stat pe motocicleta daca zici ca nu iti trebuie mai mult de 110, asa am spus toti la inceput: "oricum nu ii dau mai mult ca nu am unde... ce rost are sa imi cumpar?" Stai sa vezi cand trece r1 pe langa tine cu 300 si zici ca stai pe loc la 140... nu te baza pe chestia asta ca o sa iti para rau...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Banditu are 240 pe bord :) si mie mai mult de 110 nu imi trebuie...Mai mult as inclina pt chopere...Problema e de fiabilitate , cost de intretinere pe an si chestii de astea...daca stiti..THX

 

Bandit 600 stiu eu unu din 2000, daca te intereseaza da-mi un PM pt mai multe detalii.

 

@k4r4m: Tu esti patit cu faza cu R1 ce te face sa pui picioru jos la 140 :P) stai linistit ca si eu :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Choperele au in general 180 km/h in bord...si viteza lui de croaziera e pe la 90 / 100 km/h.....Am avut in urma cu 10 ani un scooter honda de 50cc si mergeam cu el cu 85 ~90 km/h (pe distante asa mai scurte sa nu se deterioreze motoru)...am facut si pana pe spate pe la 50 km/h (fara urmari numa cu o sperietura zdravana)....am circulat cu el si pe ploaie torentiala(super senzatia).....mie nu imi place viteza.....iar pt mine motoarele de viteza sunt niste cosciuge pe roti ....asa le vad eu........chiar daca as avea unu de viteza l-as limita la 140 km/h....de aia prefer choperele...numai ca sunt c-am cu 1000 euro mai scumpe ca banditurile.....asta ma enerveaza la culme...acuma depinde de buget...in fine...intrebarea mea e cu intretinerea pe an...c-am la cat se ridica intretinerea la un bandit si la un choper de 650 sau 800 cc...asta daca stiti...

Nu imi place viteza...maximu maximului la care as merge e 140 km/h.....imi place sa vad si peisajele pe unde ma duc....nu numai niste linii sterse :D) mai altfel spus sa savurezi din plin mersu pe motor...THX

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acuma tu crezi ca daca un bandit de exemplu are in bord 240, atunci vei merge tot cu 200? Parerea mea ca nu ai nevoie nici de limitator. Motorul merge asa cum ii dai sa mearga, poti merge si linistit fara nici o problema. Eu de exemplu la ultima iesire mai lunga am fost la Sighisoara, dar nu am depasit 130/ora poate in doua depasiri (aveam si bagaje multe si nu ma grabea nimeni oricum).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai foarte mare dreptate......Un Bandit sau orice alt naked in stare foarte buna [fara zgarieturi si mecanica f buna] si cu vreo 30 000 km la bord se invarte pe la 2000~2200 euro?????? am vazut care o depasit 3 000 euro...

 

Pune ceva poze cu motoru tau ...eu unu nu il stiu....thx

Editat de Ovi2103
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai foarte mare dreptate......Un Bandit sau orice alt naked in stare foarte buna [fara zgarieturi si mecanica f buna] si cu vreo 30 000 km la bord se invarte pe la 2000~2200 euro?????? am vazut care o depasit 3 000 euro...

 

Pune ceva poze cu motoru tau ...eu unu nu il stiu....thx

 

Ai PM :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu ca nu este locul potrivit pentru acest post, dar cine poate sa-mi spuna si mie cat m-ar costa sa inmatriculez o motocicleta bmw de 750 din '90; am cautat p net dar nu am gasit nimic concret; va multumesc anticipat:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu ca nu este locul potrivit pentru acest post, dar cine poate sa-mi spuna si mie cat m-ar costa sa inmatriculez o motocicleta bmw de 750 din '90; am cautat p net dar nu am gasit nimic concret; va multumesc anticipat:)

nu conteaza din ce an e sau ce marca este....dar ce iti pot eu spune ca te ar costa in jur de vreo 5miil lei vechi....nu de curand am inmatriculaqat si eu un bmw si ma costat cam tot 5miil cu tot cu asigurare si toate taxele incluse...bafta sa ai

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu ca nu este locul potrivit pentru acest post, dar cine poate sa-mi spuna si mie cat m-ar costa sa inmatriculez o motocicleta bmw de 750 din '90; am cautat p net dar nu am gasit nimic concret; va multumesc anticipat:)

Nu exista taxa de prima inmatriculare la motoare. Te costa identificarea la RAR si dosarul de inmatriculare. Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce mai stiti de baiatul din Sighet care a avut accident? E ok? Si-a revenit?

Da, baiatul si-a revenit, a avut zile :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte tare! La cat de rupta in 2 era motocicleta, greu de crezut. Totusi, ma bucur foarte mult. Dar ce a patit totusi? Fracturi?

E adevarat ca si-a setat ceasul sa vada cat timp scoate pana in Sighet? El ce zice?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...