Sari la conținut

Detinatori de Kawasaki ZX-6R/636


chino
 Share

Postări Recomandate

haha! dar alea direct port au preturi collosale....chiar si la SH (daca se gasesc). cat despre ce am pus eu e un f usor de instalat - wet shot. si sistemul e exact cum ai zis. sunt niste chestiute mici mici "legate" la blocul motorului care odata ce butelia e deschisa, la o apasare de buton se lasa in amestec o cantitate de N2O

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ce aveti voi aici sunt niste gunoaie de motorete care nu maerita atentia.

uitati aici motocicleta serioasa.

no name tunning...

Am vazut motoreta asta prin constanta. Este funny, dar in acelasi timp trist. Sunt sigur ca daca omul acela si-ar permite o motocicleta mai buna, si-ar cumpara-o. Daca pt el pasiunea nu are limite, si nu ii este rusine sa se plimbe cu asa ceva, cred ca merita cel putin respectul nostru. Hai sa nu ne kkm pe noi ca avem bani si motoare smechere :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut motoreta asta prin constanta. Este funny, dar in acelasi timp trist. Sunt sigur ca daca omul acela si-ar permite o motocicleta mai buna, si-ar cumpara-o. Daca pt el pasiunea nu are limite, si nu ii este rusine sa se plimbe cu asa ceva, cred ca merita cel putin respectul nostru. Hai sa nu ne kkm pe noi ca avem bani si motoare smechere :rusinica:

neah, aici este vorba de gusturi. nu mai vrea sa o faca, caci ii place asa...

nu il iau in deradere. il cunosc pe om. motoreta lui este...interesanta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

neah, aici este vorba de gusturi. nu mai vrea sa o faca, caci ii place asa...

nu il iau in deradere. il cunosc pe om. motoreta lui este...interesanta.

 

degeaba i`ai sters numaru .... oricum e unicata :rusinica: :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

new prowd owner..... :rusinica: .... zx6-r din '99..... super incantat de ea.... cam obositoare la drum lung dar in rest nu am ce sa ii reprosez. As pune si o poza da nu prea se poate vad....

Editat de Claw
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aha.. pai hai sa incercam si o poza 23022008002yk3.th.jpg

 

P.S. uite ca a mers.... "Iiiiinnnnncreeeediiiiibil........Iiiinnnncreeeeediiiiiibiil.......A cui o fii.....?? " :rusinica:

Editat de Claw
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut 2 honde (ultima un blade)

Am avut un suzuki

 

La un moment dat mi-am luat un zx9r la caterinca. Atunci am vazut ce inseamna motor de kawa: rupe aderenta la accelerari serioase: atat am zis: KAWA e pentru mine

 

Sunt la al doilea kawasak (zx6r acum) si urmatorul stiu sigur ca va fi tot o Kawa (zx6r 2008 sau zx10r 2007)

 

Nu ma mai urc pe honda.

 

Imi permit sa comentez pentru ca am condus din fiecare.

 

Singura care imi face cu ochiul intr-adevar, dar nu imi permit, este K8 1000 de la suzu. Bike-ul ala este opera de arta.

 

Am scris asta pentru ca sunt multi pro honda dar fara motiv. Nu au condus decat honda ca asa au auzit ei, ca honda "e" bune.

 

Sa nu aud de fiabilitate. Absolut toate motoarele japo sunt la fel dpdv tehnic. Cum le intretii, asa le ai. Fiecare model are chichitza lui. Daca o stii, e bine.

 

qed

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu fiabilitatea as putea sa te contrazic putin .stiu multe 636 cu probleme la cutia de viteze.

asta nu inseamna ca nu imi place 636'ele care ptr mie e una dintre cele mai frumoase SS ..vb de cea cu evacuarea laterala 03-04 :ok:

sa le zicem mai "delicate putin".

honda? fara probleme de obicei .. sunt si cele cu putere/litru inferioara..asta e adevarul, deci motoare mai putin stresate.

suzi..nu stiu pana acum sa aibe probleme ..

de yamaha in schimb ..sa nu mai aud vreodata ..bine c'am scapat de ea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce sunt mai multe honda decat kawasaki in tara?

De ce sunt mai mult Loganuri decat Renaulturi, Fiat, Chevrolet...

Esti extraordinar de limitat in perceptia fata de piata motoarelor, ti-ai luat un motor cat se poate de banal si esti orbit de calitatile lui fabuloase, fara sa fi apucat sa faci 10 km cu el macar, fara pauza ma refer. Te cunosc si m-am abtinut sa-ti raspund pana acum, dar genul asta de declaratii incept sa ma faca sa nu mai intru pe forumul asta. O sa afli din pacate pe parcurs ce inseamna intretinerea la modelul tau si mai vorbim in toamna, sa vad care mai e opinia ta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...