Sari la conținut

Detinatori de Kawasaki ZX-6R/636


chino
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hop si eu cu mobra mea. Fabricatie 2005.Am schimbat toba, luminile la bord

Dupa ideea ta, am schimbat si eu luminile de bord si pot spune ca au iesit neasteptat de bine.post-7003-1236187129_thumb.jpgpost-7003-1236187153_thumb.jpgpost-7003-1236187270_thumb.jpg

si asa arata luminat bordul vechi

post-7003-1236187422_thumb.jpg

Editat de higheaven
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se vede super frumos. Dupa ce pui ledurile noi, iti dai seama ca ledurile vechi, aproape ca nu luminau bordul. Ne vedem in vara la plimbari, daca vii prin Buc. A mea tre sa vina de peste ocean :cheers:.

post-14593-1236233014_thumb.jpg

Editat de iurox
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arata foarte tare. Cat te-a costat si cum ai facut?

Un baiat electronist priceput a schimbat luminile de bord (led-uri pastile). Ele costa 5lei bucata (cu intensitate ridicata).

La motociclete manopera este 30 lei.

Cine doreste sa faca o asa operatie de modificare poate sa sune la numarul 0741170760 pentru orice alte detalii, informatii, programari, sau doar sfaturi in ARAD.

Exemplu: eu am schimbat la kawasaki 636 - 14 bucati (6albe neon in cadran, 6verzi+2rosii la turometru)+ manopera = 100 lei

Tudor se numeste baiatul si lucreaza cu o deosebita atentie si rabdare.

O sa pun in viitor si poze cu borduri de masini modificate de el. In general masini si motoare dupa an de fabricatie 2002.

Ca referinte el a montat acu' cativa ani intregul sistem de supraveghere si securitate de la Aeroportul Arad.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca tot suntem la lumini si luminite, am gasit asta pe google.

ce naiba are in faru' ala?

Angel Eyes sau Halo Rings, exista albe, rosii, albastre sau verzi.

Insa pentru montat trebuie desfacut complet farul.

La farurile cu xenoane nu se recomanda datorita caldurii mari ce o degaja becul si poate exista riscul sa se topeasca inelul luminos.

post-7003-1236548963_thumb.jpg

post-7003-1236549133_thumb.jpg

Editat de higheaven
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Angel Eyes sau Halo Rings, exista albe, rosii, albastre sau verzi.

Insa pentru montat trebuie desfacut complet farul.

La farurile cu xenoane nu se recomanda datorita caldurii mari ce o degaja becul si poate exista riscul sa se topeasca inelul luminos.

 

 

mai documneaza-te.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce suparata arata !!! :lol:

Am gasit niste tipi care au angel eyes cu xenon inauntru. Este de fapt bixenon, se monteaza in ambele faruri si nu iti va mai zice lumea ca ti s-a ars un far, deoarece atat pe faza lunga cat si pe scurta ai ambele faruri aprinse. Totusi costa cam 230 E cu tot cu montaj...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:friends: 230 europeni este exagerat, mai cauta ... bixenon la a mea e 550 romanesti nu europeni . :cheers:

a.. vezi ca e topic pe tema asta.. recomand pe Luigi , e meserie nota 10 , chiar ieri am luat de la el un kit pt cbr . garantie , tot , montaj 50 ron !

Editat de Rottweiler
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

cine ma poate ajuta si pe mine cu un sfat sau o parere la un zx-6r din 2003 la pompa de ulei exista o gaurica fara filet de vreo 2 mm diametru si nu sthiu ce rost are si daca trebuie astupa ...problema e ca mie pe acolo imi curge ulei are cine vreo idee de ce?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

cine ma poate ajuta si pe mine cu un sfat sau o parere la un zx-6r din 2003 la pompa de ulei exista o gaurica fara filet de vreo 2 mm diametru si nu sthiu ce rost are si daca trebuie astupa ...problema e ca mie pe acolo imi curge ulei are cine vreo idee de ce?

Pompa de ulei nu se afla la vedere totusi, doar daca ai desfacut motorul, ai putea sa pui o poza?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Variante ar fi multe. Pe langa cea clasica cu toba, de obicei totul pleaca de la exup-ul de sub saua pilotului (chestia care se invarte cand pui contactul). Imi facea fitze intr-un timp si mi-a umblat cineva pe acolo si s-a rezolvat. Alta data am patit-o cand aveam filtrul de aer foarte murdar. Uneori mi se aprinde cand dau in gropi... Eu m-am obisnuit. Daca nu se simte la mers, eu ignor beculetul. :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare ninjalai, am intrat si eu in club cu o batranica zx6 99, trebuie sa o duc acus la rar si stiu ca trebuie sa ii pozeze seria motorului , puteti sa-mi spuneti daca se poate vedea fara sa dau vreo carena jos. Cea de pe sasiu se vede bine dar pt cea de la motor mi-e ca tre sa ma duc cu scule la mine ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Stai linistit ca au "baietii" de acolo "dotari" sa vada tot.

E o camera mobila, camera care o va strecura printre carene...

Dispozitivul seamana cu cel folosit la spalatoriile auto pentru a da cu detergent (sampon).

 

Cel putin, anul trecut in primavara, asa era.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...