Sari la conținut

Detinatori de Kawasaki ZX-6R/636


chino
 Share

Postări Recomandate

Pastreaza-l tot asa si felicitari pt achizitie, nu o sa te dezamageasca atat timp cat si tu vei face acelasi lucru. Si nu mai crede ce spun babele pe la colt, avem internet acuma, oameni cu experienta, vaste posibilitati de informare

Ms mult si daca aveti vreun sfat accept cu placere orice sugestie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cam asta ar fi prioritate la modelul asta, as mai pune cauciucuri bune, dar asta e valabil la orice speed. Pt inceput o sa-ti ajung puterea livrata, asa ca pe la motor, evacuare, admisie nu se justifica umblat. incepatorii au in general senzatia ca daca au putere mai multa vor merge automat mai repede, total fals

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam asta ar fi prioritate la modelul asta, as mai pune cauciucuri bune, dar asta e valabil la orice speed. Pt inceput o sa-ti ajung puterea livrata, asa ca pe la motor, evacuare, admisie nu se justifica umblat. incepatorii au in general senzatia ca daca au putere mai multa vor merge automat mai repede, total fals

Nu sunt nebun dupa viteza. pana akum iam dat doar 180 si nu ma arunc in depasiri la limita sau chestii deastea chiar merg linishtit in trafic.

o sa vad de amortizoru ala

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gri metalizat nu te aranjeaza? Am eu unul, modificat de vreo 3000 si il dau cu 4000. E julit pe-o parte, il faci ce culoare vrei daca tot e asa si nu costa mult

 

Modificat de vreo 3000 si il dai cu 4000 - tare...si bineinteles se aude ca o pusculita in el. Cunosc caz, motoru e impecabil super accesorizat...si se aude lantu de distributie ca trenu pe la macaz. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kristake, si la mine sta aprins si motocicleta merge perfect. Daca vrei tu neaparat sa nu-ti mai stea aprins desfa bordul si anuleaza-i ledul :laugh: sau si mai romaneste, da si tu acolo cu niste vopsea neagra. :)

Am gasit demult, cand imi faceam si eu griji, pe un forum american de Gixere parca o modalitate de anulare a exup-ului, cu o lamela de tabla, dar jur ca nu-l mai gasesc.

Poate e de ajutor metoda asta explicata cu poze pe un forum dedicat doar modelelor 05-06

http://www.kawiforums.com/2005-2006-zx-6r/...i-fix-free.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum m-am intors de la intalnire.

Noi, cei 3 oameni prezenti, am cazut de acord, ca cel putin pentru saptamana viitoare sa mutam intalnirea sambata dimineata in jur de ora 9 la Petrom Baneasa, de unde sa plecam spre Cheia.

 

Pana joia viitoare incercati sa va anuntati astfel incat sa stim ceva sigur vineri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum m-am intors de la intalnire.

Noi, cei 3 oameni prezenti, am cazut de acord, ca cel putin pentru saptamana viitoare sa mutam intalnirea sambata dimineata in jur de ora 9 la Petrom Baneasa, de unde sa plecam spre Cheia.

 

Pana joia viitoare incercati sa va anuntati astfel incat sa stim ceva sigur vineri.

 

e din ce in ce mai bine, saptamana trecuta am fost 2, acum ati ajuns 3 deci sunt sanse mari ca saptamana viitoare sa punem de un careu...de asi :laugh: . Din pacate eu am o problema grava cu spatele motiv pentru care nu am fost prezent astazi dar pana data viitoare ma pun pe picioare si sunt prezent si vineri la intalnire si sambata la plimbare.

succesuri !!! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La prima am fost 3 + un hondist, deci progrese nu s-au facut. :laugh:

Intalnirea de vineri s-a mutat sambata, cel putin saptamana viitoare. Daca vreti voi ne vedem si vineri, dar eu unul zic de pe acum ca nu pot ajunge ca sunt la servici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare , am si eu probele cu pinionul de la viteza a 2a , cand bag intr-a 2-a face fite, aveti idee unde as putea sa gasesc de cumparat ? cam asta ma intereseaza :

Salut, ma intereseaza si pe mine , piesele urmatoare:

GEAR OUTPUT 2ND,37T

BUSHING,OUTPUT 2ND

WASHER

FORK-SHIFT,OUTPUT

scuze ca sunt in limba engleza,dar asta am gasit in carte, asta e ceea ce caut ...

 

Multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca nu ai "PROBELE" la motorul tau.. asta era cu adevarat grav.

 

In schimb ai putea sa-i spui baiatului care are PROBLEME la motor sa se duca frumusel la Kawa - Braila, preferabil vinerea pentru ca luni se lanseaza comenzile de piese. Sau ai putea sa-i spui la fel de bine sa sune si sa faca comanda prin telefon, asta dupa ce afla numarul de la mine sau de la alti posesori de kawa care au fost pe'acolo .

 

Noroc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca nu ai "PROBELE" la motorul tau.. asta era cu adevarat grav.

 

In schimb ai putea sa-i spui baiatului care are PROBLEME la motor sa se duca frumusel la Kawa - Braila, preferabil vinerea pentru ca luni se lanseaza comenzile de piese. Sau ai putea sa-i spui la fel de bine sa sune si sa faca comanda prin telefon, asta dupa ce afla numarul de la mine sau de la alti posesori de kawa care au fost pe'acolo .

 

Noroc !

iesi ma de aici .. plimba ursu ' ce te bagi tu ? tu ala care plimbi grase si iti rup scarita :disappointed: a fost acolo,stai linistit si nu a rezolvat nimic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...