Sari la conținut

Detinatori de Kawasaki ZX-6R/636


chino
 Share

Postări Recomandate

vreau sa renunt la suportul oglinzilor (monkey bars) de la kawa meu in cazul in care gasesc un cadru de bord sh (fairing bracket) care sa se potriveasca si sa includa si suportul de oglinzi. din ce am gasit pe net am inteles ca se potriveste cadrul de bord de la zzr600 2006-2007. a facut cineva aceasta modificare?

mai am optiunea sa merg cu cadrul meu de bord la un "nea caisa" care se pricepe la sudat si sa adaptam ceva.

(cadrul din poza atasata este de zzr600 2006 - 2007).

 

Nu face prostia asta...m-am dat pe un 636 2002 - care asa era - bordul si suportu de oglinzi unu si acelai - la 200 falfaia parbrizu care este destul de mare crede-ma. Las-o asa cu cadru ala de oglinzi ca nu o sa-ti falfaie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

multumesc de sfat, o las asa ;)

Mesaj completat

am o mica problema legata de robinetul de benzina si anume nu stiu cand sunt pe ON, RESS sau OFF din cauza ca unul din fostii proprietari au schimbat busonul standard cu o piulita fluture. eu vreau sa cumpar busonelul stock ala pe care este notat, dar cum il montez in pozitia corecta? de unde stiu pozitia lui, pot sa aflu cumva? si daca stiti cam cat costa busonelul ala stock, sh sau nou. multumesc.

am atasat o poza cu ce este acum montat la mine.

post-58124-1280245720_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De cateva zile a inceput sa mi se miste o siguranta de la placute.E de pe discul fata stanga.Celelalte sigurante nu se misca.Asta se misca destul de mult.Am incercat sa o scot, dar nu a vrut sa iasa.Nu am desfacut nimica,nici un surub,doar am vrut sa o imping la loc.M-am uitat si prin manual, dar nu zice nimica daca e normal sau nu sa se miste asa.Daca celelalte sigurante sunt fixe probabil ca si asta trebuie sa stea fixa sau macar sa nu se miste asa mult.Nu e nici o diferenta la franare.Poate nu simt eu diferenta,dar nu cred.

 

In concluzie,cum o fac sa stea fixa si din ce cauza a inceput sa se miste?

Am placute de frana.

Editat de wawessh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut cu respect!

De saptamana asta sunt posesorul acestui 636 din 2004.

Primele impresii: e foarte usurel, motorul trage bine, pozitia e putin incomoda fata de alte superbike din 2004, in rest chiar sunt multumit, imi place.

Primul lucru, vreau sa ii pun o toba sport , e mult prea silentioasa asta de fabrica si foarte urata.

post-29273-1280595997_thumb.jpg

post-29273-1280596023_thumb.jpg

post-29273-1280596044_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut cu respect!

De saptamana asta sunt posesorul acestui 636 din 2004.

Primele impresii: e foarte usurel, motorul trage bine, pozitia e putin incomoda fata de alte superbike din 2004, in rest chiar sunt multumit, imi place.

Primul lucru, vreau sa ii pun o toba sport , e mult prea silentioasa asta de fabrica si foarte urata.

Felicitari!Arata foarte bine!Am vazut ca ai bagat ceva poze si pe bikepics.O sa te obisnuiesti cu pozitia.Si la mine a fost aceeasi problema dar m-am obisnuit.Fa-i un consum mediu asa cu toba stock si zi-mi si mie ca sunt tare curios.A mea are toba full akra si power comander si consuma de ma baga in faliment,dar adevarul e ca si trage bine,si nici eu nu o las.

S-o stapanesti sanatos!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal all am si eu o problema am un kawa zx6r din 98 si eram si eu curios de ce morti lui nu fuge mai mult de 260 km pe ora pana mea ma seacaaaaaaaaa se poate si mai mult sau pe modelul asta e max si uleiul trebuie schimbat neaparat la 3 luni sau ..... ms mult astept si eu un raspuns

Mesaj completat

sal all am si eu o problema am un kawa zx6r din 98 si eram si eu curios de ce morti lui nu fuge mai mult de 260 km pe ora pana mea ma seacaaaaaaaaa se poate si mai mult sau pe modelul asta e max si uleiul trebuie schimbat neaparat la 3 luni sau ..... ms mult astept si eu un raspuns

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal all am si eu o problema am un kawa zx6r din 98 si eram si eu curios de ce morti lui nu fuge mai mult de 260 km pe ora pana mea ma seacaaaaaaaaa se poate si mai mult sau pe modelul asta e max si uleiul trebuie schimbat neaparat la 3 luni sau ..... ms mult astept si eu un raspuns

Mesaj completat

sal all am si eu o problema am un kawa zx6r din 98 si eram si eu curios de ce morti lui nu fuge mai mult de 260 km pe ora pana mea ma seacaaaaaaaaa se poate si mai mult sau pe modelul asta e max si uleiul trebuie schimbat neaparat la 3 luni sau ..... ms mult astept si eu un raspuns

 

Motorul nu are probleme, viteza maxima difera in functie de iq-ul posesorului, sau de kit-ul de lant.

In legatura cu schimbul de ulei, daca mergi la maximul iq-ului cel mai bine e sa se faca la 1 luna sau o mie de km.

Cel mai simplu ar fi sa te calmezi si sa postezi ca un om normal si poate asa vei gasi si raspuns la "problemele" tale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motorul nu are probleme, viteza maxima difera in functie de iq-ul posesorului, sau de kit-ul de lant.

In legatura cu schimbul de ulei, daca mergi la maximul iq-ului cel mai bine e sa se faca la 1 luna sau o mie de km.

Cel mai simplu ar fi sa te calmezi si sa postezi ca un om normal si poate asa vei gasi si raspuns la "problemele" tale.

Man stai calm ca asta scrie sa se dea cocos,sau scrie la plesneala....

Mesaj completat

Motorul nu are probleme, viteza maxima difera in functie de iq-ul posesorului, sau de kit-ul de lant.

In legatura cu schimbul de ulei, daca mergi la maximul iq-ului cel mai bine e sa se faca la 1 luna sau o mie de km.

Cel mai simplu ar fi sa te calmezi si sa postezi ca un om normal si poate asa vei gasi si raspuns la "problemele" tale.

 

 

Uite,ca sa te convingi:

MA ce sa zic aicea nu prea ai cu cine vb numai tarani e clar daca nu va convie ce zic nu este nevoie sa ma jocniti sunteti prea prosti pentru zilele aste si vrei sa vezi cum fuge a mea sunt din buc nu de la tara si nu ma trag cu nimenea si inca ceva chear de are consum 13 14 % sunt bani mei si vo...

Forum: Tineri si nelinistiti ... la clasa 125cc · Post Preview: #2074918 · Replies: 471 · Views: 33.958

 

 

 

[sondaj]: Lupta la 125

alex20noni

View Member Profile Add as Friend Send Message Find Member's Posts Posted on: Aug 25 2009, 10:09 AM

 

 

Nou venit pe forum!

 

 

Group: Membru

Posts: 6

Joined: 17-August 09

Member No.: 51.008

 

 

dap am sa va arat ca merge 200 si nu asa un kilometru merg constant:D nu am modificat nimica la ea in gen de pinion numai ca e setul noi si reglata dar papa benzina 13 14 % lejer sincer!!!!

poftiti si filmuletul si min...

Forum: Tineri si nelinistiti ... la clasa 125cc · Post Preview: #2068293 · Replies: 471 · Views: 33.958

 

 

 

[sondaj]: Lupta la 125

alex20noni

View Member Profile Add as Friend Send Message Find Member's Posts Posted on: Aug 24 2009, 03:42 PM

 

 

Nou venit pe forum!

 

 

Group: Membru

Posts: 6

Joined: 17-August 09

Member No.: 51.008

 

 

QUOTE (alexandru_leulet @ Aug 23 2009, 10:28 PM) De unde am iesit? nu am iesit de nicaieri. asta ,dar ma uit la voi ce prostii scoateti din gura. Cu toate prostiile ca rs este cea mai tare aspect nota 4 si viteza nota 6.Frate, nu te supara ca te corectez. Dar, daca vrei sa iti sustii parer...

Forum: Tineri si nelinistiti ... la clasa 125cc · Post Preview: #2067129 · Replies: 471 · Views: 33.958

 

 

 

[sondaj]: Lupta la 125

alex20noni

View Member Profile Add as Friend Send Message Find Member's Posts Posted on: Aug 23 2009, 01:17 PM

 

 

Nou venit pe forum!

 

 

Group: Membru

Posts: 6

Joined: 17-August 09

Member No.: 51.008

 

 

de unde am iesit nu am iesit de nicaieri asta dar mauit la voi ce prosti scoteti din gura cu tote prostiile ca rs este cea mai tare aspect nota 4 si viteza nota 6...

Forum: Tineri si nelinistiti ... la clasa 125cc · Post Preview: #2065630 · Replies: 471 · Views: 33.958

 

 

 

[sondaj]: Lupta la 125

alex20noni

View Member Profile Add as Friend Send Message Find Member's Posts Posted on: Aug 21 2009, 07:52 AM

 

 

Nou venit pe forum!

 

 

Group: Membru

Posts: 6

Joined: 17-August 09

Member No.: 51.008

 

 

Mai baieti ma uit aicea la ce prosti scoteti din gura de ma indoi de ras pe bune si voi sunteti cunoscatori aprilia rs derbi etc etc tote motocicletele astea nu prind mai mult de 170 bagativa mintile in cap cu cazanele alea mai baieti eu sunt fan mito am mito de 4 ani si vreau sa zic ca...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor sunt nou pe acest forum dar trebuie sa va spun ca de o saptamina in curtea mea a aparut o frumoasa printesa si anume o kawasaki zx6r din 99 si a-si dori mai multe informati daca se poate in primul rind mi-am dat comanda de placute sa fiu mai sigur ca le am noi dar a-si vrea sa-mi schimb si uleiul si vreau sa-mi comand filtrul de ulei si am gasit mai multe coduri pe www.emoto.ro si nu stiu ce cod ar avea ptr modelul meu din 99 si daca se poate sa-mi spuneti si ce ulei imi puteti recomanda ,va multumesc si o sa revin poze ptr a-mi vedea fata

Mesaj completat

poza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor sunt nou pe acest forum dar trebuie sa va spun ca de o saptamina in curtea mea a aparut o frumoasa printesa si anume o kawasaki zx6r din 99 si a-si dori mai multe informati daca se poate in primul rind mi-am dat comanda de placute sa fiu mai sigur ca le am noi dar a-si vrea sa-mi schimb si uleiul si vreau sa-mi comand filtrul de ulei si am gasit mai multe coduri pe www.emoto.ro si nu stiu ce cod ar avea ptr modelul meu din 99 si daca se poate sa-mi spuneti si ce ulei imi puteti recomanda ,va multumesc si o sa revin poze ptr a-mi vedea fata

Mesaj completat

poza

Ulei eu pun silkolene 10w40.O sa primesti multe pareri despre ulei,acuma' baga si tu de care vrei.Silkolene asta de care iti spun e ok ca e full sintetic si e si ieftin,mai ieftin decat motul sau motorex.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man stai calm ca asta scrie sa se dea cocos,sau scrie la plesneala....

Mesaj completat

 

MA ce sa zic aicea nu prea ai cu cine vb numai tarani e clar daca nu va convie ce zic nu este nevoie sa ma jocniti sunteti prea prosti pentru zilele aste si vrei sa vezi cum fuge a mea sunt din buc nu de la tara si nu ma trag cu nimenea si inca ceva chear de are consum 13 14 % sunt bani mei si vo...

Forum: Tineri si nelinistiti ... la clasa 125cc ? Post Preview: #2074918 ? Replies: 471 ? Views: 33.958

 

 

 

 

 

Mai baieti ma uit aicea la ce prosti scoteti din gura de ma indoi de ras pe bune si voi sunteti cunoscatori aprilia rs derbi etc etc tote motocicletele astea nu prind mai mult de 170 bagativa mintile in cap cu cazanele alea mai baieti eu sunt fan mito am mito de 4 ani si vreau sa zic ca...

 

ar trebui sa nu ai voie sa dai de A daca esti cocalar, sunt destui in mertzane dracu si in q7 albe, ah bine ..asta daca o avea permis.

Editat de gabi_tro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ar trebui sa nu ai voie sa dai de A daca esti cocalar, sunt destui in mertzane dracu si in q7 albe, ah bine ..asta daca o avea permis.

mane,care-i baiu?de ce nu ar trebui sa aiba omul cat A?Aici avem doua lucruri bune:1-intervine selectia naturala si 2-gasim si noi mai multe piese din dezmembrari,din ce mai ramane de la mobra aluia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da am terminat cu 125 dar care ar fi problema am intrebat frumos nu am dat cu parul de ce pana mea sariti asa de poponeata in sus sunteti frustrati nu ma pricep si eu asa bine doar nu am omorat pe cienva omg trebuie sa implinesc 49 de ani sa pot sa imi permit sa vb cu voi asta e scuze ca vam deranjat :crack: atata am loat cu kawa meu 255 260 pana mea nu vrea mai mult intrebam si eu NU MA PRICEP NU MAI FITI RAI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e nimeni rau atata timp cat folosesti limbaj adecvat, in limba curenta a tarii in care locuiesti. Un lucru pozitiv il reprezinta si majusculele si semnele de punctuatie.

In legatura cu viteza maxima ai raspuns pe pagina anterioara. Lasand la o parte iq-ul verifica raportul de transmisie si puterea trecuta in certificatul de inmatriculare. Nu sunt toate de 79kw, mai sunt si limitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e nimeni rau atata timp cat folosesti limbaj adecvat, in limba curenta a tarii in care locuiesti. Un lucru pozitiv il reprezinta si majusculele si semnele de punctuatie.

In legatura cu viteza maxima ai raspuns pe pagina anterioara. Lasand la o parte iq-ul verifica raportul de transmisie si puterea trecuta in certificatul de inmatriculare. Nu sunt toate de 79kw, mai sunt si limitate.

deci ma uitam la ce a scris ..si cam la 3 4 cuvinte e o gresala ..PENIBILA, nu din repezeala sau ceva; in sfarsit..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ulei eu pun silkolene 10w40.O sa primesti multe pareri despre ulei,acuma' baga si tu de care vrei.Silkolene asta de care iti spun e ok ca e full sintetic si e si ieftin,mai ieftin decat motul sau motorex.

si citi kilometri se poate merge cu el si daca poti sa-mi spui de filtru de ulei si inca ceva care e viata unui lant cu pinioanele si la cit se unge lantul la 1000 de kilometri ,multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si citi kilometri se poate merge cu el si daca poti sa-mi spui de filtru de ulei si inca ceva care e viata unui lant cu pinioanele si la cit se unge lantul la 1000 de kilometri ,multumesc

Uleiul se schimba si in functie de cat de tare mergi cu ea,daca o dai pe circuit,daca o tii mult in ture inalte,si de cati km are motocicleta.La un mers normal eu il schimbam la 4-5000km.La asta mi-am propus sa il schimb mai des,pt ca avea 10000km cand am luat-o si vreau sa am grija de ea.Filtru de ulei iti pot aduce si eu daca vrei,de la Hiflo,momentan nu stiu exact cat costa,oricum,e ieftin.Despre viata unui lant nu pot sa-ti spun decat ca ,la fel ca la ulei,depinde de stilul tau de mers,daca o folosesti la capacitatea ei maxima,daca mergi cu pasager,daca-l ungi cand trebuie...ai niste gradatii pe furca spate si in functie de alea iti dai seama cat este de intins.Nu exista un nr de km la care sa ungi lantul.Te uiti si vezi cand e imbacsit,sau cand nu mai are unsoare pe el.Eu il ung dupa fiecare drum mai lung.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...