Sari la conținut

Detinatori de Kawasaki ZX-6R/636


chino
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu nu vreau sa patesc in nici un fel.Mi se pare de bun simt sa faci niste semne pe surub si pe un punct fix de langa el sa vezi daca s-a miscat sau nu.

 

Nu vreau sa ma bazez pe noroc.

 

;) eu fac la fel... nu este o rusine sa verific un surub sau sa las un semn. :angryfire:

eu sunt patit in familie, deci nu mai vreau experimente de gen

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Sal.,am nevoie pentru un zx6-r 99' de soport scarita stanga(cel care se fixeaza de cadru) daca are cn asa ceva ast un replay cu pret.

Scz daca nu sunt destul de exact,dar acum 2 zile am cumparat-o si abia azi am obs. ca este fisurata.

Apropo nou pe 600cc 1 moto!

Va multumesc,

post-58647-1293099424_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine v-am gasit! in echipa verde sunt de mai mult de 1 an, dar mai alalteri am aflat de topicul acesta, dupa ce l-am vazut pe cel de la zx9r ;))

 

Bun asa!Ceva incidente,drumetii mai lungi pana acum?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare doamnelor si domnilor detinatori de Ninja! ;)

 

ma bag si eu in seama de pe un moto zx6r din '98, streetfighter, in continua transformare :D

 

Bine ai venit. Din valcea am luat eu motoru (VL 83 MRS era pe atunci) poate l`ai vazut pe acolo, imi spui cum a fost tratat ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun asa!Ceva incidente,drumetii mai lungi pana acum?

 

Detoate ;))

Prima oara am cazut a doua sapt. de cand am cumparat-o. Mergeam pe un drum necunoscut, am vazut ca vine o curba deosebit de periculoasa, fara linie pe mijloc, am incetinit si am intrat cu 40-50, crezand ca e la 90 de grade. Cand colo era in forma de U si am culcat-o... radiator spart, suport scarita-frana rupt... injuraturi si toate cele. Rani minore: 3 zgarieturi

A doua oara am cazut in oras, cand am plecat de la semafor mai tare, mi s-a ridicat roata fata putin, am dat intr-o groapa si mi-a intrat in voblaj... rau de tot. Am asteptat sa cad. Aici am fost foarte prost. Nu aveam nici manusi si mi s-a luat pielea de pe degete, zgarieturi la sold... si fund. Cam atat

A treia oara a fost intr-o tura, in care baietii (vreo 5 motoare) mi-au facut o surpriza... mare... s-au oprit pe dreapta (deoarece am zis ca am mai multa experienta ca ei, am zis sa merg eu pe partea dreapta a drumului si ultimul pentru a nu-i lasa in urma), pe drum, dupa o curba, si... mda... am blocat spatele, am prins niste iarba, si mi-a fugit spatele in sant... Injuraturi din nou si toate cele ;)) Si aici... din fericire, nu au fost rani. Doar un orgoliu zdruncinat.

Incidente cu participantii la trafic... o groaza si astea... Sa le mai enumar? :D)

Drumetii, ture lungi, destule si acestea. eu fiind din vl, am fost la buc, in mijlocul iernii, cu tremuraturile de rigoare... in vara pe la brasov, bucuresti din nou, rasnov, sibiu, eh... mult Dealu Negru, curbe... stiti si voi.

 

Ca pentru un p.s.: nu am nevoie de nimeni care sa-mi spuna ca sunt prost, inconstient si reprosuri. Le stiu si eu si am invatat din fiecare cate ceva. Nu va obositi.

Mesaj completat

Bine ai venit. Din valcea am luat eu motoru (VL 83 MRS era pe atunci) poate l`ai vazut pe acolo, imi spui cum a fost tratat :D

 

hmmm... Imi amintesc sa-l fi vazut odata pe baiat dandu-se cu ea pe o strada secundara, sens unic, si imi amintesc sigur ca a dus-o in ture mari. Ca pe orice ss...

Mesaj completat

Btw, in prima poza se facea plecarea catre brasov, iar in celelalte doua, ne intorceam de la pestera muierii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Detoate ;))

Prima oara am cazut a doua sapt. de cand am cumparat-o. Mergeam pe un drum necunoscut, am vazut ca vine o curba deosebit de periculoasa, fara linie pe mijloc, am incetinit si am intrat cu 40-50, crezand ca e la 90 de grade. Cand colo era in forma de U si am culcat-o... radiator spart, suport scarita-frana rupt... injuraturi si toate cele. Rani minore: 3 zgarieturi

A doua oara am cazut in oras, cand am plecat de la semafor mai tare, mi s-a ridicat roata fata putin, am dat intr-o groapa si mi-a intrat in voblaj... rau de tot. Am asteptat sa cad. Aici am fost foarte prost. Nu aveam nici manusi si mi s-a luat pielea de pe degete, zgarieturi la sold... si fund. Cam atat

A treia oara a fost intr-o tura, in care baietii (vreo 5 motoare) mi-au facut o surpriza... mare... s-au oprit pe dreapta (deoarece am zis ca am mai multa experienta ca ei, am zis sa merg eu pe partea dreapta a drumului si ultimul pentru a nu-i lasa in urma), pe drum, dupa o curba, si... mda... am blocat spatele, am prins niste iarba, si mi-a fugit spatele in sant... Injuraturi din nou si toate cele ;)) Si aici... din fericire, nu au fost rani. Doar un orgoliu zdruncinat.

Incidente cu participantii la trafic... o groaza si astea... Sa le mai enumar? :D)

Drumetii, ture lungi, destule si acestea. eu fiind din vl, am fost la buc, in mijlocul iernii, cu tremuraturile de rigoare... in vara pe la brasov, bucuresti din nou, rasnov, sibiu, eh... mult Dealu Negru, curbe... stiti si voi.

 

Ca pentru un p.s.: nu am nevoie de nimeni care sa-mi spuna ca sunt prost, inconstient si reprosuri. Le stiu si eu si am invatat din fiecare cate ceva. Nu va obositi.

Mesaj completat

 

 

Se pare ca ai avut un an plin!Eu anul trecut am avut un singur accident,si ala stand pe loc,mi-a intrat un bou cu un iveco in spate si m-a facut zburator:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

;))

la mine, in trafic, asteptam sa fac dreapta dupa o masina, am fost cam la 1-2 metrii de ea. si cand trebuia sa plece inainte, vad ca o ia masina la vale ;)) si mi-a intrat in roata fata. fara pagube, iar la volan era o doamna, speriata... cand am vazut-o mi s-a rupt inima, dar tot imi venea sa ma pish pe mine ras. :D)

Mesaj completat

aaa... am si eu o intrebare.

Se merita sa pun semislick de 190? pana acum numai 180 am avut.

Si am auzit numai pareri contra 190(bine... am intrebat doar 2 pana acum). Chestia e ca nu vreau sa se vada mai lata sau asa ceva, dar numai de 190 gasesc (sh ca tre sa ii mai fac niste modificari si nu o sa am prea multi bani). :D)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca intra 190 in bascula (pana in aparatoarea de lant), asta pe langa faptul ca o sa stea ca o ciuperca pe steroizi la ce janta ai tu la an 98.

 

m-am uitat si eu sa vad daca incape, si mi s-a parut ca da, in fine...

;) :D :D :) atunci sa gasesc s-slick de 180 ;)

p.s.: nu cumva avem aceeasi janta?

Editat de hangu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...