Sari la conținut

Detinatori de Kawasaki ZX-6R/636


chino
 Share

Postări Recomandate

Salut,

 

 

Ma poate ajuta cineva cu o toba OEM pentru Kawasaki zx6r 2001-am nevoie pentru identificare-imprumut/cumpar/inchiriez.

Astept raspuns pe pm, aici sau pe mess g_killer_s@yahoo.com

Poate cineva sa imi confirme ca la acest model lampa pentru numar e in lampa generala (eu unu asa stiu), nu am reusit sa il conving pe domnul de la RAR. :D

 

Multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salutare ,

 

mi-am luat de curand un zx6-r 2005-6 , sunt multumit de el dar in schimb am observat o problema ... indicatorul ( vitezometrul) pe a1-a si a2-a merge apoi se deregleaza de la 70 incepe scade , urca , arata neregulat viteza ...

am inteles ca se poate reseta bordul cumva , dar nu am gasit pe net combinatia de taste, contact , etc ... ma poate ajuta cineva?

i-am pus baterie noua ca am zis ca e de la baterie ... dar degeaba ... cum pot sa rezolv aceasta problema , mersi !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imprumuta pentru 2 minute un senzor de viteza de la un prieten cu 636. Poate e defect al tau.post-10285-0-74497300-1313528800_thumb.jpg Se afla pe carterul superior.

 

daca m-as si pricepe ar fi altfel :)

 

si singurul cu kawa ... prieten ... e modelul dinaintea mea .... o s-o duc la un service in constanta sa vad ce are exact ...

 

 

mersi mult !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Vand urmatoarele piese de Kawasaki Ninja 600 din '98.

Jug superior

post-25793-0-29475500-1315301644_thumb.jpg

Semighidoane

post-25793-0-19469200-1315301661_thumb.jpg

Toba

post-25793-0-71695000-1315301667_thumb.jpg

Far

post-25793-0-88159100-1315301673_thumb.jpg

Bord

post-25793-0-11798100-1315301680_thumb.jpg

Galerie

post-25793-0-73784200-1315301686_thumb.jpg

Sa pasager

post-25793-0-86455700-1315301693_thumb.jpg

Sa pilot

post-25793-0-82641300-1315301700_thumb.jpg

Cadru spate

post-25793-0-88621600-1315301708_thumb.jpg

Carena spate

post-25793-0-38832100-1315301717_thumb.jpg

Carena fata

post-25793-0-41397200-1315301724_thumb.jpg

Telescoape

post-25793-0-72935700-1315301730_thumb.jpg

 

Pentru detalii si pret PM sau 0729463968

post-25793-0-28090300-1315301651_thumb.jpg

Editat de Casi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce intrebare am ... pentru 120/65/r17 fata si 180/55/R17 spate kawasaki zx6-r '05-'06 ce presiune scrie in carte ... va intreb deoarece nu am carte la ea si nu stiu cat sa ii pun ... mersi !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare tuturor posesorilor de wakute!

revin si eu cu o problema la a mea.totul a inceput cand m-am decis sa schimb rulmentii de jug,observand un oarecare joc.am gasit rulmenti noi conici la un coleg motociclist aici pe forum care nu a apucat sa-i monteze fiindca si-a dezmembrat jucaria.tin sa precizez ca rulmentii stock pt kawa din 2000 nu sunt conici...sunt cu bile.dupa schimbare am strans ce-i drept fara cheie speciala,neavand...am folosit o dalta si un ciocanel...am iesit sa testez mobra,initial dadea impresia ca sunt prea stransi,dar dupa cateva franari mai tari au capatat joc considerabil.am demontat jugul superios,am mai strans putin...totul ok...numai ca dupa cateva sute de km acel joc isi face din nou simtita prezenta.

ce as putea sa fac?de strans am obs ca nu mai merge prin metoda folosita de mine.sa fac rost de o cheie speciala?habar n-am unde as putea gasi.

astept parerile unora mai priceputi ca mine...asfalt uscat!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am niste carene complete de pista (fibra) plus parbriz, model 2008 zx6r, nu au fost niciodata vopsite. Pt cei interesati vb in p.m. sa facem trafic pe motociclism. :bounce:

Editat de aladin1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare tuturor posesorilor de wakute!

revin si eu cu o problema la a mea.totul a inceput cand m-am decis sa schimb rulmentii de jug,observand un oarecare joc.am gasit rulmenti noi conici la un coleg motociclist aici pe forum care nu a apucat sa-i monteze fiindca si-a dezmembrat jucaria.tin sa precizez ca rulmentii stock pt kawa din 2000 nu sunt conici...sunt cu bile.dupa schimbare am strans ce-i drept fara cheie speciala,neavand...am folosit o dalta si un ciocanel...am iesit sa testez mobra,initial dadea impresia ca sunt prea stransi,dar dupa cateva franari mai tari au capatat joc considerabil.am demontat jugul superios,am mai strans putin...totul ok...numai ca dupa cateva sute de km acel joc isi face din nou simtita prezenta.

ce as putea sa fac?de strans am obs ca nu mai merge prin metoda folosita de mine.sa fac rost de o cheie speciala?habar n-am unde as putea gasi.

astept parerile unora mai priceputi ca mine...asfalt uscat!!!

 

 

Cum te-ai gandit sa-i pui rulmenti conici pe calcatura cilindrica? Ai stricat si calcatura poate. Da-i jos si pune normal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum te-ai gandit sa-i pui rulmenti conici pe calcatura cilindrica? Ai stricat si calcatura poate. Da-i jos si pune normal.

calcatura fiid? interiorul rulmentilor ? eu i-am schimbat cu totul...cu interior si exterior.s-au potrivit perfect rulmentii fiind pt acest model.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca rulmentii sunt pentru motocicleta ta, nu acestia sunt de vina, i-ai montat prost. Nu se strang, Singura "strangere" se face ca sa preiei jocul din coloana.

Mai e o problema cu rulmentul de jug superior. Verifica sa fie aceeasi inaltime la rulmentul conic precum la cel original cu binel, daca e mai inalt, iti va ridica jugul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca rulmentii sunt pentru motocicleta ta, nu acestia sunt de vina, i-ai montat prost. Nu se strang, Singura "strangere" se face ca sa preiei jocul din coloana.

Mai e o problema cu rulmentul de jug superior. Verifica sa fie aceeasi inaltime la rulmentul conic precum la cel original cu binel, daca e mai inalt, iti va ridica jugul.

de montat prost este exclus...sunt doar niste rulmenti...nu-i asa greu de montat...

e posibil sa ai dreptate in legatura cu cel superior...dar ce pot sa fac eu in cazul asta?ca e foarte frustrant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...