Sari la conținut

Detinatori de Kawasaki ZX-6R/636


chino
 Share

Postări Recomandate

La ce pret ai crash pad-urile? Sa ma uit ce toba am eu pe ea si m-ar interesa si silencer-ul daca se potriveste, fara toba (daca dai si separat). Stima

450 lei crash pad-urile

Silencer-ul nu il dau separat

 

 

pret pentru pinten te rog

600 lei stânga + dreapta

 

Este nou-nout, in cutie, original, de culoare negru, luat de la United Motors

 

Sunt exact asa cum le-am luat de la reprezentanta UM-Kawasaki

post-4800-0-66554500-1395740647_thumb.jpg

post-4800-0-13954900-1395740662_thumb.jpg

post-4800-0-72085700-1395740673_thumb.jpg

post-4800-0-30924600-1395740691_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare.

 

Are careva de vanzare un cablu EXUP pentru un 636 din 05/06 ?

 

Este vorba de cablul cel lung de Push (Outer cable 44.5 cm /Inner cable 52 cm)

 

Merci frumos. Deasemenea e posibil sa trebuiasca sa schimb si motorul de servo, asa ca, daca aveti de vanzare si motor...vorbim :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

 

Are careva de vanzare un cablu EXUP pentru un 636 din 05/06 ?

 

Este vorba de cablul cel lung de Push (Outer cable 44.5 cm /Inner cable 52 cm)

 

Merci frumos. Deasemenea e posibil sa trebuiasca sa schimb si motorul de servo, asa ca, daca aveti de vanzare si motor...vorbim :D

Toata lumea se chinuie sa-l anuleze,tu vrei sa-l montezi.Spor la gasit acel cablu!

Motor iti dau eu cred ca am cateva pe acolo...

Vorbim pe PM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut , are cineva de vanzare : carena fata , plasticul ce face legatura intre carena fata si cadru si rece aerul prin el , scarita dreapta ,doar partea pe care ti piciorul nu si suportul. Multumesc astept raspuns pe privat .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Salutari. M-am gandit sa achizitionez un ZX6-R din 2003/2004. Imi puteti spune ce plusuri / minusuri are motocicleta? La ce ar trebui sa fiu mai atent la aceste motoare? Cum este pozitia pe motocicleta? Merita sa plusez ceva bani pentru varianta 636 (05 - 06)? Din cate am citit, modelele sunt bine cotate la review-uri.

In alta ordine de idei este vreun posesor dornic din Bucuresti sa ma lase sa stau pe un ZX6-R 2003/2004 sau pe un ZX6-R 2005 pentru a vedea pozitia de pilotat ? Fac cinste!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am 636 05 și dacă vii pe 24 mai în București la întrunire moto cu cea mai mare placere te las sa te urci. Ca minusuri: are CDI-ul exact deasupra la toba și dacă ai toba stoc e posibil sa îți dea erori calculatorul de bord. În rest poziția este foarte buna în sa, am citit ca e o combinație intre sport și touring, mult mai buna decât la R6 spre exemplu. Succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, sunt nou posesor de Kawasaki 636 din 2004, 28000 km. Are furtune racing, toba MiVV....este ok pana la un punct.

Am calculat si consuma undeva la 18L/100Km....ceea ce mi se pare enorm...intradevar, scoate flacari pe evacuare, la decelerare are niste rateuri puternice. In principiu sunt incantat de ea dar chiar mi se pare exagerat consumul. Saptmana viitoare merg la un baiat mecanic sa se uite la ea, dar ma gandeam ca poate aveti si voi niste idei fiind posesori de acest model. Motorul s-a dat pe circuitin Italia, avand si cauciucuri Pirelli Diablo Supercorsa, si scarite reglabile, etc. Va rog sa imi spuneti parerea voastra deoarece sunt dezamagint de consum, ma asteptam sa consume undeva la 7-8-9-maxim 10, dar 18 mi se pare cam mult. Se simte miros de benzina ne arsa, si cum am spus are niste rateuri puternice dupa ce iau mana din gaz. Precizez ca sunt incepator pe SS, dar in oras mai mult de 3000-4000 de ture nu pot sa ii dau ca imediat sare de 80km/h. Astept pareri.

post-16063-0-48591300-1400794868_thumb.jpg

post-16063-0-09044200-1400794887_thumb.jpg

Editat de puiubimboi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor mebrilor acestui site! Am o rugaminte daca ar putea cineva sa ma indrume sau poate stie de unde as putea cumpara un far nou/sh pentru kawasaki ninja zx6r 2001? Stau cu motorul desfacut de ceva timp, s-au desumflate si rotile :( si as dori sa ies la plimbare sa-l mai dezmortesc un pic :D Precizez faptul ca am gasit pe un site dar costa 2000 lei ,ceea ce mi se pare extraordinar de scump. Va multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@krieger Bujiile le-am schimbat, ca avea NKG Iridium si am pus ceva mai soft, nu am codul la indemana.

@cristiangsl Voi verifica cu mecanicul sa vedem ce si cum, dar daca are vreo harta pt circuit el nu ma poate ajuta si asa trebuie sa aflu cine o poate rescrie....si cu ce pret....sper sa nu fi facut o afacere prosta cu motorul asta :((

Editat de puiubimboi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, sunt nou posesor de Kawasaki 636 din 2004, 28000 km. Are furtune racing, toba MiVV....este ok pana la un punct.

Am calculat si consuma undeva la 18L/100Km....ceea ce mi se pare enorm...intradevar, scoate flacari pe evacuare, la decelerare are niste rateuri puternice. In principiu sunt incantat de ea dar chiar mi se pare exagerat consumul. Saptmana viitoare merg la un baiat mecanic sa se uite la ea, dar ma gandeam ca poate aveti si voi niste idei fiind posesori de acest model. Motorul s-a dat pe circuitin Italia, avand si cauciucuri Pirelli Diablo Supercorsa, si scarite reglabile, etc. Va rog sa imi spuneti parerea voastra deoarece sunt dezamagint de consum, ma asteptam sa consume undeva la 7-8-9-maxim 10, dar 18 mi se pare cam mult. Se simte miros de benzina ne arsa, si cum am spus are niste rateuri puternice dupa ce iau mana din gaz. Precizez ca sunt incepator pe SS, dar in oras mai mult de 3000-4000 de ture nu pot sa ii dau ca imediat sare de 80km/h. Astept pareri.

 

sigur ai calculat corect consumul? 18 litri la suta de km e enorm. Atat consuma o motocicleta de motoGP intr-o cursa. Motorul nu cred ca are cum sa consume atata, orice harta i-ai face, atata timp cat functioneaza cum trebuie, si mergi cu el in regim normal... daca intr-adevar ai calculat corect, mai mult ca sigur pierzi benzina pe undeva.

Editat de Jorge Lorenzo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Jorge Lorenzo din pacate am calculat corect, de la aprinderea rezervei am alimentat 10 litrii si am facut 62 de km pana s-a aprins din nou...ceva sigur nu e in regula, pt inceput o voi lua pe parte mecanica, poate are ceva deschis la benzina si o trage si apoi o scuipa pe evacuare, pt ca flacari scoate la fiecare decelerate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...