Sari la conținut

Detinatori de Kawasaki ZX-6R/636


chino
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

sexy joiana ta :crack: ...

zi-mi despre geaca aia a-pro ... cum se prezinta calitativ? ai picat cu ea?

 

Dap, am picat odata :wave:

 

Doar s-a rupt la umar si am petec mare de tot...in rest e intreaga si e buna...nu o recomand iarna ca e tare subtirica - e facuta pentru vara, dar cu ceva pe tine si cu mesada nu simti nici ce-a mai mica adiere, problema e la maini unde manusile mele nu sunt captusite.

 

P.S. Geaca in afara de protectia de coloana, restul sunt protectii hard.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hop si eu cu mobra mea. Fabricatie 2005.Am schimbat toba, luminile la bord, foaia 2+ , lantu ,vopsit jante, bineinteles ea integral,aparatoare noroi spate (just 4 looks).A facut cunostinta cu solul o singura data.Deocamdata. :D

post-14593-1174000461_thumb.jpg

post-14593-1174000637_thumb.jpg

post-14593-1174000740_thumb.jpg

Editat de iurox
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hop si eu cu mobra mea. Fabricatie 2005.Am schimbat toba, luminile la bord, foaia 2+ , lantu ,vopsit jante, bineinteles ea integral,aparatoare noroi spate (just 4 looks).A facut cunostinta cu solul o singura data.Deocamdata. :D

 

salut

 

nu vad exact pe numar dar tot te intreb: cum este cu permisul in california ? se obtine greu ?

bate-ma-s cu un gand :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NUmerele sunt de Florida.Sincer nu stiu cum se ia in California.In general , permisul se obtine usor..si la moto si la masini.dupa cum stii fiecare stat cu legea lui.Eu ce ti-am spus acum ,ma refer doar la Florida.Scoala nu dureaza 1 luna.Dureaza fix 3 zile intensiv.de dimineata pana dupa masa.

Editat de iurox
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NUmerele sunt de Florida.Sincer nu stiu cum se ia in California.In general , permisul se obtine usor..si la moto si la masini.dupa cum stii fiecare stat cu legea lui.Eu ce ti-am spus acum ,ma refer doar la Florida.Scoala nu dureaza 1 luna.Dureaza fix 3 zile intensiv.de dimineata pana dupa masa.

Cum se aud tobele alea "2 frati" :D ? Le-am auzit pe R1 si mi s-au parut criminale,tare ma bate gandul sa-mi comand si eu ptr RR dar nu stiu cum sunt pe 600,daca se aud mai tare ca niste GPR`uri...?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma gandeam si eu la fenta cu luminile din bord, ca e cam naspa culoarea originala, dar sunt curios, se schimba greu sau e ca la modelele mai vechi, cu un simplu bec, care se scoate din soclu. Nu ca nu as avea posibilitatea sa fac asta, dar as vrea sa comand intai becurile si poate ma ajuti cu codul lor, eventual ceva tipsuri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Luminile la bord se schimba cu ceva pricepere la electronice.ceea ce eu nu am avut.In total sun 12 leduri de o dimensiune de 2mm x 2mm.Sunt patrate si fooarte mici.Eu m-am chinuit cateva ore incluzand demontat si montat la loc tot.De lipit am letcon sau cam asa ceva se numeste.Mai intai trebuie dezlipite alea vechi si dupa aia le lipesti pe alea noi.Ledurile alea sunt ceva mai speciale.Pan aatunci nu mai vazusem asa.sunt patrate si fara picioruse, cum sunt cele normale.Astea au nista cleme.Ce sa iti spun , a fost cam painfull.Le-am lipit cu penseta sub lupa.Daca te pricepi la din astea atunci ar trebui sa ia mia putin.La mine a luat cam mult, dar se :D merita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc foarte mult, raspunsul tau m-a convins sa renunt la ideea asta. Nu cred sa gasesc ledurile necesare in primul rand, iar dupa nu as risca sa ard ceva in bord, doar ca sa lumineze altfel. Poate cand nu mai ce sa-i fac sau o sa ma plictisesc foarte tare. Oricum e de laudat rabdarea de care ai dat dovada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc foarte mult, raspunsul tau m-a convins sa renunt la ideea asta. Nu cred sa gasesc ledurile necesare in primul rand, iar dupa nu as risca sa ard ceva in bord, doar ca sa lumineze altfel. Poate cand nu mai ce sa-i fac sau o sa ma plictisesc foarte tare. Oricum e de laudat rabdarea de care ai dat dovada.

Salut, daca nu stii sa faci lipituri sa stii ca nu e chiar asa de usor.dar este posibil.Eu m-am riscat ce sa spun.tre sa fii foarte atent sa poti sa faci scurt si daca l-ai facut poti sa spui pa.POate cunosti pe cineva care stie sa faca lipituri .Noaptea se vede suuper.

 

@ Chino s-ar putea ca la tine sa fie mai usor.Cred, nu stiu sigur.Banuiesc ca la analoage nu au lefuri de afisaj.Si atunci ar trebui sa iti fie mai usor.

Editat de iurox
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine ma poate ajuta?caut acte pt un suzuki bandit1200s varianta sport

Da cum se face ca ai mobra da nu ai acte ?Cumva ciordeles ?Eu zic sa te mai gandesti in a o cumpara.Cine stie cine plange dupa ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da cum se face ca ai mobra da nu ai acte ?Cumva ciordeles ?Eu zic sa te mai gandesti in a o cumpara.Cine stie cine plange dupa ea.

scuze pt anunt...am gasit-o la o firma din gGalati,chipurile nu mai poate fi inmatriculata...ideea a fost ca m-a tentat pretul 1000 de euroi motor din 2000 asta e pomana,da' vorba ta nu cred ca ma bag sa o iau poate e furaciune...momentan eu detin o aprilia rs 50 dar visez ca intr-o buna zi sa fiu si eu fericitul posesor al unui kawasaki ninja.Am mers pe unul...am facut distanta dintre Galati si Braila in aproximativ 10 min...asa ca stiu senzatia... :baldy: :baldy:

Editat de black_rose_1296
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...momentan eu detin o aprilia rs 50 dar visez ca intr-o buna zi sa fiu si eu fericitul posesor al unui kawasaki ninja.Am mers pe unul...am facut distanta dintre Galati si Braila in aproximativ 10 min...asa ca stiu senzatia... :baldy: :baldy:

super tare frate , nu vrei sa fi idolul meu ?? :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai bine stai linistit.EU zic ca numai daca o dai in piese si tot e mai mult de 1000.Lasai sa ramana cu ea.Eu unu nu am cumparat niciodata ceva furat.Stii cum e, roata se intoarce.mai bine mai dau putin din coate si mai astept si imi iau ceva cum trebuie.Atata timp cat o sa se cumpere piese sau motoare fara acte.Or sa fie mereu hoti.Sa nu uitam, fiecare platim ptr ce facem.Sunt sigur ca osa vina si timpul cand o sa ai o ninja.E totusi bine sa o iei usurel ,chiar dacxa senzatia e marfa.Din cauza vitezei topicul de accidente e plin.tre sa mergi cu cap si fii sigur ca acolo unde se lasa mana in jos pe gaz nu sunt stazi adiacente, trafic, etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

Si eu sunt fericitul posesor al unui "polizor" :baldy: ZX6R din 2001 de vreo 5 luni-mai exact mi l am facut cadou in ziua de Mosh Nicolae,motor pe care in prima faza nu l am indragit, plangand dupa un GSX-R insa acum nu mi mai pare rau de loc de decizia facuta.Am deja 4000 km si n am avut nici o problema nimic.O sa pun si 2 poze sa l vedeti.

 

Asfalt uscat uscat !! :baldy:

post-9951-1174973252_thumb.jpg

post-9951-1174973288_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ pantera- arata foarte bine cu rim stripes alea.Probabil ca in viitorul apropriat o sa imi schimb si eu cu loarea la ele.

 

@Kraven- sa il stapanesti sanatos si sa te bucuri de el.Asfalt uscat si la cat mai multi km fara evenimente neplacute.Ai grija la gaz.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...