Sari la conținut

Detinatori de Kawasaki ZX-6R/636


chino
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1: la ce te ajuta manetele din fibra de carbon?

2: la ce foloseste chestiuta aceea cu Dyno Jet de la schimbator?

 

1 Doar estetic

2 Pot schimba treptele de viteza de la 1-a la a 6-a si invers fara ambreiaj pentru ca atunci cand ating pedala schimbatorului fara sa iau mana din gaz se taie aprinderea.E similar cu sistemul cu padele din spatele volanului de la masinile de curse.Numai ca trebuie sa am minim 4000 de ture.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

kid motorul de pe zx9 intra perfect pe cadrul de zx7..numai asa informativ

P.S. Mac ca tu traiesti in tara motoarelor nu stii cam ce diferenta as obtine daca as pune un kit dynojet pt carburatoarele mele keihin de 38 mm de la zx7?

grazie

Editat de sergiukawa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suuuuperbe rotile,asa ai luat-o sau le-ai facut pe undeva??? oricum toata jucaria arata bine rau,mare grija de ea si de tinepost-21500-1197040729_thumb.jpg

 

Merci frumos....asa am luat-o...mobra a fost adusa din australia la 0 km de un amic de la care am cumparat-o.El a comandat acolo rotile si tot aftermarketul pus pe ea. :crack:

PS Acum are 6800 de km. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 Doar estetic

2 Pot schimba treptele de viteza de la 1-a la a 6-a si invers fara ambreiaj pentru ca atunci cand ating pedala schimbatorului fara sa iau mana din gaz se taie aprinderea.E similar cu sistemul cu padele din spatele volanului de la masinile de curse.Numai ca trebuie sa am minim 4000 de ture.

woooww!!! v-r-e-a-u s-i e-u !!!!!! mama fara ambreaj sa schimbi!!! si a costat mult? unde pot gasi? exista si pt modele mai vechi? (2000-2002)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

woooww!!! v-r-e-a-u s-i e-u !!!!!! mama fara ambreaj sa schimbi!!! si a costat mult? unde pot gasi? exista si pt modele mai vechi? (2000-2002)

 

NU stiu la modelele mai vechi cum e, dar la modelele mai noi poti schimba viteza fara folosirea ambreiajului fara nici o problema.trebuie numai sa ai motorul turat cum trebuie.E adevarat, ca e mai dificil la downshift si nu as recomanda schimbarea in viteza inferioara fara ambreiaj. Schimbul in trepte superioare se face fara nici o problema.Trebuie doar sa fii invatat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut. voi ce fel de uleiuri folositi pentru motoretele voastre. eu merg foarte mult prin oras si am citit destul de multe studii, aici pe forum despre uleiuri dar nu m-au lamurit. Unele au nu stiu ce amestec mai mare, altele mai mic...eu acum am Castrol si il schimb la 5000 de km. In oras, asa cum merg eu mai mult mi-sa parut rezonabil sa-l schimb la 5000 mai ales ca nu merg cu ea pe rosu chiar deloc pentru ca nu prea ai unde sa-i dai. O mai inrosesc in zilele de weekend, cand mai iesim pe autostrada, seara dar nu se intampla des.oricum ce vreau sa va intreb fara sa va mai ametesc este urmatorul lucru: ce uleiuri folositi voi si la cati km il schimbati

asfalt uscat! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut. voi ce fel de uleiuri folositi pentru motoretele voastre. eu merg foarte mult prin oras si am citit destul de multe studii, aici pe forum despre uleiuri dar nu m-au lamurit. Unele au nu stiu ce amestec mai mare, altele mai mic...eu acum am Castrol si il schimb la 5000 de km. In oras, asa cum merg eu mai mult mi-sa parut rezonabil sa-l schimb la 5000 mai ales ca nu merg cu ea pe rosu chiar deloc pentru ca nu prea ai unde sa-i dai. O mai inrosesc in zilele de weekend, cand mai iesim pe autostrada, seara dar nu se intampla des.oricum ce vreau sa va intreb fara sa va mai ametesc este urmatorul lucru: ce uleiuri folositi voi si la cati km il schimbati

asfalt uscat! :crack:

 

 

castrol 50w 10w si il schimb la 4000km

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

castrol 50w 10w si il schimb la 4000km

Nu inteleg de ce la 4000km :crack: in manual scrie clar 6000Km SAU 6 luni sau il folosesti in regim de curse ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ady , nu-mi vinzi mie dynojet quickshifter?

 

Sorry...dar il folosesc din plin :crack: .....azi i-am facut proba cum trebuie....si pot sa-ti zic ca-i foarte bun la reducerea timpilor morti la schimbarea treptelor :crack:

 

Asa venit mobra echipata din australia cu sistemul asta.Pe factura de acolo costa in jur de 450 de $.Nu stiu cat costa la noi quickshifterul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sorry...dar il folosesc din plin :lol: .....azi i-am facut proba cum trebuie....si pot sa-ti zic ca-i foarte bun la reducerea timpilor morti la schimbarea treptelor :crack:

 

Asa venit mobra echipata din australia cu sistemul asta.Pe factura de acolo costa in jur de 450 de $.Nu stiu cat costa la noi quickshifterul asta.

okiii :D ... cand mai da caldura oricum trebuie sa ne dam , sa vedem cum sta treaba :crack:) ... ca in afara de quickshifter , practic mobrele sunt la fel de "echipate"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

okiii :lol: ... cand mai da caldura oricum trebuie sa ne dam , sa vedem cum sta treaba :crack:) ... ca in afara de quickshifter , practic mobrele sunt la fel de "echipate"

 

Cu siguranta :crack: ....abia astept sa vina caldura :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sorry...dar il folosesc din plin :crack: .....azi i-am facut proba cum trebuie....si pot sa-ti zic ca-i foarte bun la reducerea timpilor morti la schimbarea treptelor :crack:

 

Asa venit mobra echipata din australia cu sistemul asta.Pe factura de acolo costa in jur de 450 de $.Nu stiu cat costa la noi quickshifterul asta.

a costat ceva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poze cu jucaria mea. E din 2005, a mea de 3 luni. Caut senile sa circul iarna asta cu ea. Rog seriozitate.

Salut Triciclistule! Vezi ca este kit cu senila pe spate si talpa pe fata ca la snowmobil !Serios :crack: !Dar cred ca este cam scumpa :kick: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...