Sari la conținut

Detinatori de Kawasaki ZX-6R/636


chino
 Share

Postări Recomandate

Salutare,

Am vazut ca toti si-au facut topicuri cu detinatori de R6, GSXR etc etc dar de ZX6R/10R nu am vazut pe niciunde... asadar incep eu.

ZX6R din 98, cumparat in nov.06 la 30.025 km facuti pana acum aproximativ 1000 km :drink:

Azi i-am luat bujii NGK Iridium :ok: , maine ulei Castrol Superbike si filtru, iar pe viitor o sa iau si filtru de aer K&N, o toba carbon sau ceva frumos si scaritze sport :bounce:

 

NEXT ! :) !

post-6078-1173127619_thumb.jpg

post-6078-1173127654_thumb.jpg

post-6078-1173127722_thumb.jpg

Editat de chino
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Si eu... Kawasaki zx6r din 2006 , il am din vara , aproximativ 9000 de km , pana acum sunt super multumit de el :) .

Am pe el filtre k&n , ulei motul 15w40 parca , amortizor de ghidon , mansoane rizoma aurii :drink: , capete de ghidon , crash protectors R&G , tobe gpr thunder line , stop cu semnale incluse fumuriu si un set de gume michelin pilot power 2ct (190 pe spate sa dea mai bine la terese :ok: ) . Pun si poze....

 

NEXT ! :bounce:

post-6422-1173133159_thumb.jpg

post-6422-1173133337_thumb.jpg

post-6422-1173133549_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

off-topic-zi-mi ,te rog ,cum si-a pus amicul tau ,pe gsxr-ul de 600 ,acea banda reflectorizanta?...merci si inca odata ,scuze pt off-topic

daca te uiti mai atent si eu am :bounce: , avem un prieten care are mana pentru asa ceva ... se pun cu multa rabdare :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vai pantera ce suport de numar ai :bounce:

Kosmine unde ai tu ma banda ca eu nu vad nimic..!?

apropo pantera de ce nu iti pui numaru sub codita in spatele tobelor (sau ma rog unde incep finalele) asa esti si scutita de politie: "ce domne asa e motocicleta facuta" ... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apropo pantera de ce nu iti pui numaru sub codita in spatele tobelor (sau ma rog unde incep finalele) asa esti si scutita de politie: "ce domne asa e motocicleta facuta" ... :)

Pt ca raman fara talon :drink:

Dar asa cum e pus se acopera foarte simplu cu piciorul:D....si-asa nu folosesc frana spate :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt ca raman fara talon :)

 

Daca te bazezi ca modul in care e prins acum te scuteste de probleme, eu zic sa nu-ti faci sperante prea mari. Ajunge sa dai de vreun militian batut in cap si se va lega de tine :bounce: . Mai bine pune-l sub codita ca da mai bine si oricum, tot acolo esti :drink: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-7573-1173343881_thumb.jpgpost-7573-1173343839_thumb.jpgdaca tot e sa ne prezentam exemplarele ce poarta cu mandrie numele de Kawasaki, sa vina si randul meu. Deocamdata are pe ea toba Acrapovic carbon, K&N, si mansoane Rizoma. Am dat comanda pt manete si scarite sport din aluminiu taiat in masa, tot aurii, ca se asorteaza cu furca si etrierele. Nenea Arthur sa traiasca. :bounce: Mai pe la vara, vor urma si alte up-graduri, dar de performanta(astea le tin secrete)

Am uitat sa zic ca e modelul 636

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-7573-1173343881_thumb.jpgpost-7573-1173343839_thumb.jpgdaca tot e sa ne prezentam exemplarele ce poarta cu mandrie numele de Kawasaki, sa vina si randul meu. Deocamdata are pe ea toba Acrapovic carbon, K&N, si mansoane Rizoma. Am dat comanda pt manete si scarite sport din aluminiu taiat in masa, tot aurii, ca se asorteaza cu furca si etrierele. Nenea Arthur sa traiasca. :bounce: Mai pe la vara, vor urma si alte up-graduri, dar de performanta(astea le tin secrete)

Am uitat sa zic ca e modelul 636

 

frumos :)

ia zi-mi ai avut ceva probleme cu radaru ? adica numarul sta bine ascuns acolo ? ceva asemanator i-as face si eu insa tre sa tai chestia aia de plastic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am hotarat sa fac topicul acesta special pt ZX6R/636 pt ca nu a postat nici un posesor de ZX-10R. :bounce:

 

:) :drink: :ok: :finger:

 

Pantero, nu se iau conservarii de tine cu numaru ala ? Pe mine m-au luat la intrebari doar ca am uitat sa le pun inapoi dupa ce am dus pe cineva acasa, daca nu cumva sunt suporturi de zgariat masinile. :finger: :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:bounce: :) :drink: :ok:

 

Pantero, nu se iau conservarii de tine cu numaru ala ? Pe mine m-au luat la intrebari doar ca am uitat sa le pun inapoi dupa ce am dus pe cineva acasa, daca nu cumva sunt suporturi de zgariat masinile. :finger: :finger:

 

Si mie mi se pare cam ciudata amplasarea numerelor...si arata cam urat.

Mi-e greu sa cred ca daca numerele sunt puse sub codita frumos, alaturi de un zambet de bikerita, talonul iti va fi suspendat.:kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:bounce: :) :drink: :ok:

 

Pantero, nu se iau conservarii de tine cu numaru ala ? Pe mine m-au luat la intrebari doar ca am uitat sa le pun inapoi dupa ce am dus pe cineva acasa, daca nu cumva sunt suporturi de zgariat masinile. :finger: :finger:

Pana acum nu am avut probleme...sper sa n-am nici de-acum inainte. Oricum, daca maraie careva...carbonul e bine prins de manusi :hug:

 

Si mie mi se pare cam ciudata amplasarea numerelor...si arata cam urat.

Mi-e greu sa cred ca daca numerele sunt puse sub codita frumos, alaturi de un zambet de bikerita, talonul iti va fi suspendat.:kick:

Mie imi place cum arata :wink:

Cat despre "farmecele" mele...prefer sa nu risc :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...