Sari la conținut

Detinatori de Kawasaki ZX-6R/636


chino
 Share

Postări Recomandate

am si eu o intrebare, un suport pt scarita de la schimbatorul de viteza la un 636 din 2002, ala de zamac sau ce aliaj o fi ca nu merge sudat, aveti idee pe unde as gasi ?? cred ca se potriveste si de la zx6r mai vechi, mai nou in nici un caz nu se potriveste!

 

Si eu mi-am sudat pe dreapta, ca de la cazatura s-a fisurat si am mai umblat in picioare pe ea si am platit pentru o sudura profi 50 RON...am incercat la anunturile de pe forum si alte contacte, dar prea scumpi dom'le...100 RON sau 150 RON - 18 RON fiind cm liniar...scump, asa imi iau una noua de la dezmembrari, deh romanul tot sa se imbogateasca peste noapte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

dragii mei camarazi :duel:) ninjaci alea alea :rock:

am vazut la smeab una bucata jaca cu protectii soft care costa 3mil de vara cu captuseala (nu mai stiu standu .. in fine in fata era plasa si pe dedesupt ascuna captuseala) ce ziceti merita (cica ar fi made in germany) ??

si a doaua chestie niste crash pands, tot acolo am vazut, dar nu am intrebar si pretu (damn.....ce blana sunt) .. intrebarea e : cam pe la ce pret se invart ? alea de cauciu (pastic dinala tare)

 

Si... si .. miercuri imi vin actele si sper ca tot atunci o sa am si numere foarte rosii :wave: si sa pot sa o scot legal la plimbarica (nu doar pe strada.. in fine poteam sa plimb prin cartier (giulesti) ca pe acolo nu e militie :ok:) da de ce sa risc)

si cam atat

asfalt super uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dragii mei camarazi :ok:) ninjaci alea alea :ok:

am vazut la smeab una bucata jaca cu protectii soft care costa 3mil de vara cu captuseala (nu mai stiu standu .. in fine in fata era plasa si pe dedesupt ascuna captuseala) ce ziceti merita (cica ar fi made in germany) ??

si a doaua chestie niste crash pands, tot acolo am vazut, dar nu am intrebar si pretu (damn.....ce blana sunt) .. intrebarea e : cam pe la ce pret se invart ? alea de cauciu (pastic dinala tare)

 

Si... si .. miercuri imi vin actele si sper ca tot atunci o sa am si numere foarte rosii :) si sa pot sa o scot legal la plimbarica (nu doar pe strada.. in fine poteam sa plimb prin cartier (giulesti) ca pe acolo nu e militie :o) da de ce sa risc)

si cam atat

asfalt super uscat

Ninjalai mai bine :ok: :rock: :wave:

Felicitari pt acte si numerele extrem de rosii :blbl: :duel:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salve lume revin in forta cu intrebari :ok:

am gasit pe louis niste crash paduri pt kawa

http://www.louis.de?topic=artnr_gr&artnr_gr=10022033

dar nimeni nu zice nimic de cum sunt (ma refer daca se potrivesc la modelu din 99) si daca trebuiesc cumparate suruburile separat

http://www.louis.de?topic=artnr_gr&artnr_gr=10022040

 

si daca aveti careva, va rog puneti si voi o poza sa vad si eu cum se prind :| e inca sunt in dubiu in legatura cu prinderea

 

LE:

:| acum chiar sunt descurajat m-am uitat la suroabe (al 2 lea link) si am vazut la description anu 03-04

ANBAUKIT FUER CRASH-PADS

LSL ZX-6/RR BJ. 03-04 KAWASAKI ZX-6RR (ZX600K)

si mai e

ANBAUKIT FUER CRASH-PADS

LSL ZX-6R/RR BJ. 05- KAWASAKI ZX-6RR (ZX-6RR/05)

:duel: this sux

Editat de Sniky
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salve lume revin in forta cu intrebari :ok:

am gasit pe louis niste crash paduri pt kawa

http://www.louis.de?topic=artnr_gr&artnr_gr=10022033

dar nimeni nu zice nimic de cum sunt (ma refer daca se potrivesc la modelu din 99) si daca trebuiesc cumparate suruburile separat

http://www.louis.de?topic=artnr_gr&artnr_gr=10022040

 

si daca aveti careva, va rog puneti si voi o poza sa vad si eu cum se prind :| e inca sunt in dubiu in legatura cu prinderea

 

LE:

:| acum chiar sunt descurajat m-am uitat la suroabe (al 2 lea link) si am vazut la description anu 03-04

ANBAUKIT FUER CRASH-PADS

LSL ZX-6/RR BJ. 03-04 KAWASAKI ZX-6RR (ZX600K)

si mai e

ANBAUKIT FUER CRASH-PADS

LSL ZX-6R/RR BJ. 05- KAWASAKI ZX-6RR (ZX-6RR/05)

:duel: this sux

 

1. Alea nu sunt crashpadurile pentru carene, din cate stiu eu sunt pentru protectia cadrului, a telescoapelor. Se pun jos prinse de axul rotii.

2. Pentru modelele 98-02 crashpadurile in general necesita, daca vrei sa fie puse cum trebuie, decupaj in carenele laterale, deoarece se pun exact cu niste suruburi si alte dracovenii speciale care vin cu kitul de buloane in prinderea motorului de cadru.

 

P.S. Nu dati cu pietre, e din ce am auzit de pe la oameni experimentati :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alea cred ca sunt crashpaduri pentru manete ... dar sunt si pentru carene tot ca alea ... eu mi-am pus la a mea (model 98) si nu trebuie data nicio gaura in carena ... se prind in locul unde intra surubul in cadru (pentru carena) eu am largit putin gaura in cadru ca sa pun suruburi putin mai groase decat alea normale

partea proasta e ca la orice cazatura iti sparge carena acolo ... dar asta e, e cu dus si intors :duel:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai ale sunt ca sa iti protejeze carena :| la ce bun daca o rupe .. asa am gandit si eu problema la inceput .. in fine .. mai bine sa nu fie nevoie .. cred ca daca imprastii carena o fac streetfighter :duel:) :ok: ..

care stiti un nene priceput cu airbrushu .. sa imi vopseasca o casca :rock:

 

azi tocmai ce am depus actele pt numere roshii .. si maine de dim sper sa mi le dea (sicer cred ca eu trebuie sa mai am parte de o surpriza .. altfel nu se poate :| ) of Doamne

Editat de Sniky
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai ale sunt ca sa iti protejeze carena :| la ce bun daca o rupe .. asa am gandit si eu problema la inceput .. in fine .. mai bine sa nu fie nevoie .. cred ca daca imprastii carena o fac streetfighter :duel:) :ok: ..

care stiti un nene priceput cu airbrushu .. sa imi vopseasca o casca :rock:

 

azi tocmai ce am depus actele pt numere roshii .. si maine de dim sper sa mi le dea (sicer cred ca eu trebuie sa mai am parte de o surpriza .. altfel nu se poate :| ) of Doamne

 

0723670807 - suna-ma si vb despre vopsitu ala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@survolaj maine incerc sa te sun :duel: sper sa nu uit

 

Dagii mei ninjalai :ok: in sfarsit i-am luat numere super roshii, maine ma duc cu ea la rar si astazi mai pe seara am dat su eu o tura cu ea si am constatat urmatoarele :

 

Moama cum merge :wave: stie sa mearga si incetisor 40-60 si 120 (la deal :rock:) uram podu grand ) daca te mai dai si la ea :blbl: (nu imi sariti in cap .. era liber uscat pe jos si am redus cu mult inainte sa apara primul brat) din cate am vazut eu asa noaptea ..astia cu masinile marg cam cum vrea schimbatoru lor de viteze .. dai semal nu te asiguri si te bagi (eram cam la 2 - 3 metri in spate) claxonez .. trage omu de volan inapoi .. eh viata-i buna chiar imi place sa merg asa lejer .. vorba alora de la mafia : senzatie majora cu 40 la ora :ok:

Ce pot sa mai zic sa ne vedem sanatosi si bucurosi :o

 

asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@lordloth frumos drujb :D :rock:

 

mai baieti voua cat va papa vacutele .. asta de 600 .. mers mai sportiv .. pe la 6-9000 de ture ?? sau mers lejereanu cu viteza de cruaziera 100 la ora :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@lordloth frumos drujb :rock: :moto:

 

mai baieti voua cat va papa vacutele .. asta de 600 .. mers mai sportiv .. pe la 6-9000 de ture ?? sau mers lejereanu cu viteza de cruaziera 100 la ora :P

Mers sportiv, asa cum ii spui tu, in jur de 6,5-7 l/100 km....iar lejer, in jur de 5.5-6 l/100 km

Cea mai tare faza a fost ca atunci cand am schimbat toba originala de pe zx10 cu una dintre GPR-urile mele a mancat 12 la suta in loc de 7 :D :rock: :rock:

Editat de pantera
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@lordloth frumos drujb smile.gif biggrin.gif

tnx

 

 

Schimbat intre 7000 si 9000rpm si nedepasind 150km/h mie mi-a luat 4.86-5l/100km. In oras inca nu am facut consumul.

Editat de lordloth
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie sincer nu stiu cat imi ia .. trebe sa plc undeva sa ii fac :| in fine am si silenceru scos din toba :| oare si d-aia sa haleasca asa ?

adica mie mi se pare ca mi-a maicat repde un plin :| grrrr .. trebe neaparat sa-i fac consumu

Editat de Sniky
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AM scapat-o :D(((( (cuvant urat) pe trotuaru lor si n capu meu .. cat de post sa fiii sa iti pui motoru pe cric si sa il lasi aproape drept :| mi-as pla ... mare branza nu a patit .. s-a strambat maneta de frana (nu mult .. se face la loc) si s-a zgariat tamponu ala de la maner .. si cum cadea ea asa frumusel (o luase deja la vale) m-am apucat de ea de parca mi-era iubita si am reusit sa-mi jumulesc si eu putin mana :rock: .. da acum ca v-am impartasit si voua prostia mea (patania) ma simt mai bine .. si deabia astept sa plec de la munci sa imi repar manivela aia de frana

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se mai intampla sniky ... si mie mi-a picat cand o dadeam cu spatele, dar era parcare din aia supraetajata si trebuia sa stau aplecat ca ma loveam cu capu :D si nu am fost atent si mi-a cazut pe dreapta; noroc cu crashpadurile

 

cosmine, e cam mare 10%, dar banuiesc ca e ok daca schimbi la 13-14k rpm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu era s-o scap de pe loc pe un drum d-ala de tarza cu pietris si nisip muuuuuult. Mi-a alunecat cizma dreapta pe rahatul ala de amestec de pe drum. Noroc ca am ridicat repede piciorul si l-am pus iar jos...ca altfel...si nici buloane nu am..btw, pe unde gasesc niste buloane roshii pt mandra?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ B.K. merci frumos .. am cautat si eu .. am mirosit situatia .. dar eu as vrea ca maine sa o am deja montata :| in fine o sa vad daca are careva prin bucale pentru ca sincer nu imi vine sa mai platesc 100-200 de mii inplus pt maneta :rock:

da nu stiu de ce pana la urma cred ca o sa platesc .. o varianta ar mai fi http://www.louis.de?topic=artnr_gr&artnr_gr=10019850 dar tot trebuie sa astept .. si .. nu vreau sa astept :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ehhh .. dragii mosui hai sa va povestesc ceva :what:

cum veneam eu acasa de la servici pe linia lu 41 dinspe arcu de triunf, am avut parte de o surpriza neplacuta. Cum ma deplasam eu asa usurel pe langa bordura si carnatu de masini din senin se teleporteaza in fata mea o masina :| (am ramas afis) .. si cum ma deplasam eu cu 10 la ora (nu stiu daca aveam atat oricum maxim 10la ora) il vad pe domu matiz cum o venit el frumos de pe banda 2 si a cotit dreapta pe o straduta laterala :bounce: eh eu in momentu ala am franat si datorita faptului ca prostu de mine a rupt maneta de frana cu o zi inainte m-am belit dejtu (ca deh .. cald afara de ce sa mai port si manusile .. ca oricum merg incet) din mijloc si nah nu am mai putut sa apas calumea frana .. si am intrat in spatele masinii . Lui i-am zgariat masina mie carena .. am culcat-o pe o parte (tot dreapta) si cam atat .. Acum nu stiu pare-mi se ca parca s-a descentrat si roata umpicut (mi se pare doar .. cred sper).. nu are nimic .. am incercat sa iau mainile de pe ghidon si tot drept mere .. sau marca trage oleaca in stanga ... pana mea :| ata ete ... ce pot sa zic dupa impact am ridicat-o am pus-o pe cric .. am vazut ca nu a patit mare branz si m-au tratat . mi-au invelit dejtu belit in rivanol si tifon ... au zis sa imi dea un nr de tel ... daca e sa merem la militie .. dar am zis ca nu s-a intamplat nimic si am mers mai departe ...

 

accidentul prostesc numarul 1 .. daca aveam maneta intreaga opream fara probleme si evitam rahaturile astea .

 

acum vreau si eu un mecanicos bun sa o trateze si pe ninjaca mea :angry:

sa nea auzim sanatosi .. asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut lume.Am si eu o ninja(dupa cum se vede nu e chiar 636 :bounce:).

Sunt foarte curios fiindca nu am condus niciodata o asemenea capodopera ci doar am stat pe ea.

Da am auzit aici la mine in oras legende cum ca 636 2004 (cel de 136 de cai parca) a luat la linie dreapta una de a mea de 140 de cai.Adevraul e ca zx7-le era din 1994 si avea facuti 3j de mii de kilometri da si asa mergea impecabil.

Am vorbit cu baiatul cu zx7-le si mi-a spus"ma Sergiu sa mor io nu mi-o venit sa cred cum o trecut ala pa langa mine cu 636-le si pedig aveam 270 pe ceas".

Ce era sa ii mai zic?

Oricum eram foarte sceptic ma gandeam intr-una"600 cm si 140 de cai e mai tare ca 750 de cm si 140 de cai?

In fond fizica tot fizica e.

Pana la urma prietenul meu ma tradat si si-a cumparat un 636 2005.

Nici pana in ziua de azi nu vreau sa cred ca 636 e mai tare ca un zx7r.

Adevaru e ca mi cam frica sa incerc si prefer sa raman incapatanat:P.

Stiti acum 2 saptamani am culcat acul la 270 si ceva.

Adevaru ca sunt peste 10 ani de tehnologie intre ele dar si asa....

Fizica tot fizica e....sau oare?

Astept lamuriri si repet nu stiu cum se misca 636-le stiu doar din auzite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...