Sari la conținut

Zona Titan: Balta Alba, Dristor, Sector 3


Alexxa
 Share

Postări Recomandate

@neo: picasso pare in poza, in realitate e mai aproape de C1; se uita incruntat cu o spranceana

 

@uncle: asa zic si eu; casco este, fierul se indreapta, noi sa fim sanatosi. un an bun si sa ne plimbam cat mai mult

 

@pachemon: bine ai venit. sper sa iasa soarele si sa ne vedem la fatza cat mai curand

 

@all: poate n-ar fi rau sa revenim la ideea de a ne pune toti poze la profil. deja numarul nostru creste "ingrijorator". ce ziceti?

 

 

Macar atunci cand se intra prima data ...si eu cred ca ar trebui , altfel ne trezim la primavara ca s-a muta arcu' in Titan....dar nici asta nu ar fi nasol :bigstar:

Hai sa ne prezentam acum , ca tot e iarna si avem timp:

 

Andrei , 34->35 , stau pe Burdujeni, moto SV 650 S

Salut!

post-23746-1199806324_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Viorel, stau in Dristor, am 31 de ani si din pacate nu prea mai am timp sa ajung la intalniri.

sper totusi ca anul acesta, cand se va incalzi imi voi face.......timp.....

post-13559-1199812489_thumb.jpg

Editat de tudvio
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Robert, 35 ani, locuiesc in Titan exact vis-a-vis de locul de intalnire. :bigstar: Am o roscata frumoasa si blanda de care sunt tare mandru. Sper ca anul acesta sa fie mai usor ca cel precedent si sa ma pot prezenta si in persoana la viitoarele intalniri.

post-6592-1199872098_thumb.jpgpost-6592-1199871994_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare all !

Ma numesc Caty, detin o Yamaha FZ6 Fazer si locuiesc in acelasi frumos cartier ca si voi ( Bld. Nicolae Grigorescu )

Imi place mult denumirea pe care ati pus-o grupului ,, CAVELERIA DE TITAN,, :P

Sper sa ne intalnim la drumetiile lungi si prin traficul Bucurestean! :bigstar:

Atasez si 2 poze:

post-7245-1199873398_thumb.jpgpost-7245-1199873434_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

haha, nu stiam ca esti din aceeasi zona cu noi! Bun venit in grup Bubucaty!

 

Asa-i ca lumea ti-i se pare atat de mica , exact cand nu te astepti ? :lol:

Multumesc de primire pe aceasta cale, mai ales ca e facuta de o ,,vecina,, cu aceeasi pasiune pentru satisfatiile oferite de cel 2 roti ale unei motociclete. :bigstar:

Sper sa ne cunoastem mai bine la drumetii, anul acesta. :P

 

PS - apropos de drumetii , se mai baga cineva aici: /index.php?showtopic=162818?

Editat de bubucaty
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bubu, te bagi la acea ""plimbare""??? eu unul vin cu cea mai mare placere. poate mai gasim si alti cavaleri, sa avem companie de drum, dar si de beuta :lol:

 

Da, ma tenteaza foarte tare acea calatorie, tot timpul trag cu ochiul pe topic. :lol:

Astept sa vad ce hotarasc cei care au mai fost pe acele meleaguri , la mine va fi prima iesire in Grecia. :P

Sa ascult muzica greceasca in timp ce privesc Egeea .........suna al naibii de bine :bigstar: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, ma tenteaza foarte tare acea calatorie, tot timpul trag cu ochiul pe topic. :lol:

Astept sa vad ce hotarasc cei care au mai fost pe acele meleaguri , la mine va fi prima iesire in Grecia. :lol:

Sa ascult muzica greceasca in timp ce privesc Egeea .........suna al naibii de bine :bigstar: .

 

 

 

 

ach ... mai e putin. repede va trece aceste cateva luni si vom sta la plaja pe la greci :P :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eh.. daca reluam prezentarile, pai na.. sa ma conformez.. :lol:

 

Vlad, 27 ani, stau pe la Salajan, intre scoala 112 si Billa... tzin husa pe un IJ planeta 5... :P :bigstar:

post-9979-1199965974_thumb.jpg

post-9979-1199965983_thumb.jpg

post-9979-1199965992_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

QUOTE(bubucaty @ Jan 9 2008, 10:45 PM) *

 

Da, ma tenteaza foarte tare acea calatorie, tot timpul trag cu ochiul pe topic. tongue.gif

Astept sa vad ce hotarasc cei care au mai fost pe acele meleaguri , la mine va fi prima iesire in Grecia. banana.gif

Sa ascult muzica greceasca in timp ce privesc Egeea .........suna al naibii de bine rolleyes.gif .

...............................................

 

 

Uite niste poze de asta vara , e super , dar nu exista muzica greceasca pe malul marii ...sau eu nu am auzit desi am umblat ceva. Bafta! Atentie , dumul e destul de lung , nu mi se pare potrivit pentru un motociclist mai putin rezistent , nu vreau sa supar pe nimeni :bigstar:

/index.php?showtopic=132770

Editat de Marat
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

QUOTE(bubucaty @ Jan 9 2008, 10:45 PM) *

 

Da, ma tenteaza foarte tare acea calatorie, tot timpul trag cu ochiul pe topic. tongue.gif

Astept sa vad ce hotarasc cei care au mai fost pe acele meleaguri , la mine va fi prima iesire in Grecia. banana.gif

Sa ascult muzica greceasca in timp ce privesc Egeea .........suna al naibii de bine rolleyes.gif .

...............................................

Uite niste poze de asta vara , e super , dar nu exista muzica greceasca pe malul marii ...sau eu nu am auzit desi am umblat ceva. Bafta! Atentie , dumul e destul de lung , nu mi se pare potrivit pentru un motociclist mai putin rezistent , nu vreau sa supar pe nimeni :wink:

/index.php?showtopic=132770

 

Buna. Pozele le-am vazut cand am facut cateva cautari personale despre aceasta insula. M-au ajutat in a-mi face o impresie despre aceast loc feeric, caruia nu degeaba i se spune Insula de Smarald.

Cu muzica, se va rezolva intr-un fel sau altul, in ultima instanta pun castile si apas butonul telefonului. :P

Orice drumetie e o experienta personala si o incercare a propriilor limite.

Ai dreptate cu drumul, si mi-as dori ca grupul cu care voi merge sa poata ,,ajunge,, la Thassos din prima zi , dar daca totusi unul dintre noi da semne de oboseala , tragem frumos undeva si innoptam, nu-i bai. Nu ne fugareste nimeni.

 

PS- in ce oras v-ati cazat pe insula ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In fata satelor Potamia si Panaghia , daca te uiti pe harta vei vedea un golf mare (cel din poza a doua din randul de sus) este un loc f frumos , cu multe vile pe malul marii. Pentru vara cred ca este cel mai bun , dar insula este atat de frumoasa si variata incat nu poti sta intr-un loc. Si eu visam asta vara sa ajung cu motocicleta pe acolo , nu cred insa ca un pasager pe SV suporta 800 km intr-o zi. Turul insulei trebuie facut dupa parerea mea de cel putin 3 ori din care o data in sens opus celorlalte , peisajele se schimba permanent sunt numai serpentine(98 de km)si abia a treia oara poate incepi sa te saturi pana la anul. Eu am mers de doua ori in ultimii doi ani si am facut turul insulei cam de 4-5 ori pe sejur ...e un vis pentru pasionati :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In fata satelor Potamia si Panaghia , daca te uiti pe harta vei vedea un golf mare (cel din poza a doua din randul de sus) este un loc f frumos , cu multe vile pe malul marii. Pentru vara cred ca este cel mai bun , dar insula este atat de frumoasa si variata incat nu poti sta intr-un loc. Si eu visam asta vara sa ajung cu motocicleta pe acolo , nu cred insa ca un pasager pe SV suporta 800 km intr-o zi. Turul insulei trebuie facut dupa parerea mea de cel putin 3 ori din care o data in sens opus celorlalte , peisajele se schimba permanent sunt numai serpentine(98 de km)si abia a treia oara poate incepi sa te saturi pana la anul. Eu am mers de doua ori in ultimii doi ani si am facut turul insulei cam de 4-5 ori pe sejur ...e un vis pentru pasionati :P

 

Informatii de folos, multumesc frumos. :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tare as vrea sa vin si eu in excursia aia...sa vad cu banii cum o sa fac...sa ma prezint si eu :P dobre dragos 19 ani posesor gs 500 din noiembrie 2006 (care este de vanzare aporpos incepand din mai 2008), stau in salajan vis-a-vis de cimitirul de pe strada cu billa :wink:

post-12777-1200068829_thumb.jpgpost-12777-1200069082_thumb.jpgpost-12777-1200069239_thumb.jpgpost-12777-1200069413_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...