Sari la conținut

Zona Titan: Balta Alba, Dristor, Sector 3


Alexxa
 Share

Postări Recomandate

Mara , fetita mea , pare a avea inclinatii spre motociclism...ma rog , e disperata in acelasi timp si dupa rujurile maica-si... cei din grupa de varsta 4 ani+ vor avea mai multe motive sa posteze aici...ii asteptam eventual ajutati de parinti :blbl:

Toate bune!

Sa-ti traiasca!!!! Adu-o la intalnire vineri ...ii facem cunostinta cu baietelul lui pachemon :banana: ...el a fost vinerea trecuta.

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

In cursul saptamani mai iese cineva?

 

Vezi ca in fiecare miercuri se strang posesorii de Ducati Monster la Academia Militara pe la 20:00. Sunt o gasca chiar misto si se ajuta mult intre ei. Evident, cam orice intalnire se lasa si cu plimbari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal lume! mam gandit k tre sa va impartasesc ce am patit...ieri seara dupa o plimbare cu aileea si vaporash+verisoara ma intorceam spre casa,dau sa ies dupa o stradutza, si cnd vad k romanii harnici executasera lucrari de reabilitare a strazii. binent5eles k nu se obosisera sa si curete dupa ce sapasera santuri. rezultat mult nisip si pietris,reduc viteza pun ambele frane si supriza mobra se hotaraste sa se incline sa faca cunostinta cu asfaltul...rezultat carene julite,frana spate indoita,oglinda sifonata,si o gaura de toata frumusetea in gheata dreapta. echipamentul a rezistat cu brio si nu am avut nimic grav. asa k acum am intrat si eu in rand cu lumea... :banana: TRAIASK PRIMARIA SI AI NOSTRI CONDUCATORI!!! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe tine bogdancbr ! Este o tanti moto faina cu nr B nushce... PUY si eram curioasa daca estim matale. E parcata la subsolul unui bloc langa pol titan.

 

grazie

m

 

bai ana stii f bine ca nu's cu faze d'astea dar totusi ati umplut pagini bune numai cu vorbe asa stii...adica vorbiti si voi pm sau mess sau nu stiu ca sa nu trebuiasca sa stam sa citim chatul. si am formulat chestia aia ca o rugaminte..@mikulinaorangina te uiti si tu la un loc mai ferit si plasezi motorul si gata :blbl: dk stai pe langa postavarul am eu loc unde sa il tii daca vrei

 

 

Unde ? de curiozitate merci

 

Anul asta am hotarat sa il iernez la galati ca aici am deja un garaj disponibil , :cheers: dar de la anul ...la Bucuresti cu el in viltoarea traficului :banana:

 

Merci ca te-ai oferit. Am observat un lucru care mi-a placut fff mult. Motociclistii socializeaza... si sunt altfel... Se ajuta . Azi am cunoscut 2 motoristi care mi-au zis pur si simplu mergi cu noi la plimbare... simplu .... Ia sa iti zica un shofer asha... nu-i cazul... sunt altfel Si te mai injura ca esti o "proasta" la volan.

 

Eu sunt soferitza de vreo 13 ani si vreo 5 numai in buc si m-a ferit al de sus de accidente, dar am ajuns sa ii injur pe shoferi.

 

NU SE UITA ,,, CLAXONEAZA DEGEABA , SI DACA ESTI SI FATA .... TE MAI SI FLUIERA... TEMBELI, DACA ERAM CU MASINA AVEAU ALTA PERCEPTIE! AM EVITAT LA MUSTATZA VREO DOUA ACCIDENTE. M-a ajutat destul de mult experienta de sofer mai ales in Buc.

 

Nu sunt de mult calareatza dar nu am cazut inca, am invatat sa merg, am prins ceva curaj si sper sa ne vedem cu bine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mara , fetita mea , pare a avea inclinatii spre motociclism...ma rog , e disperata in acelasi timp si dupa rujurile maica-si... cei din grupa de varsta 4 ani+ vor avea mai multe motive sa posteze aici...ii asteptam eventual ajutati de parinti :friends:

Toate bune!

 

sa traiesti cuscre!!! :banana:

 

o lasi pe fi-ta sa se dea cu fi-miu pe moto?? :blbl: "sa-i lasam sa se mai cunoasca si ei..." :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca in fiecare miercuri se strang posesorii de Ducati Monster la Academia Militara pe la 20:00. Sunt o gasca chiar misto si se ajuta mult intre ei. Evident, cam orice intalnire se lasa si cu plimbari.

Multumesc de informatie,am fost si eu odata la intalnire si a fost ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal lume! mam gandit k tre sa va impartasesc ce am patit...ieri seara dupa o plimbare cu aileea si vaporash+verisoara ma intorceam spre casa,dau sa ies dupa o stradutza, si cnd vad k romanii harnici executasera lucrari de reabilitare a strazii. binent5eles k nu se obosisera sa si curete dupa ce sapasera santuri. rezultat mult nisip si pietris,reduc viteza pun ambele frane si supriza mobra se hotaraste sa se incline sa faca cunostinta cu asfaltul...rezultat carene julite,frana spate indoita,oglinda sifonata,si o gaura de toata frumusetea in gheata dreapta. echipamentul a rezistat cu brio si nu am avut nimic grav. asa k acum am intrat si eu in rand cu lumea... :friends: TRAIASK PRIMARIA SI AI NOSTRI CONDUCATORI!!! :blbl:

 

bravo welcome in clubul celor cazuti cu ghete razuite si cu pedala de frana indoita :banana:

sa speram ca asta a fost tot :cheers:

 

ba care ai chef sa bei un suc pe la 18:00?

 

p.s. Titanistilor ... ex, actuali si viitori o punem ma si noi d'un gratar in weekend?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba care ai chef sa bei un suc pe la 18:00?

 

Sfat: lasa ora si locatia. O sa vezi ca vin persoane chiar daca nu se anunta aici :banana:

 

p.s. Titanistilor ... ex, actuali si viitori o punem ma si noi d'un gratar in weekend?

 

Usor de zis greu de facut. Gandeste-te la cata organizare trebuie, si la cum sunt titanii... "alta gheata", remember? :cheers:

 

Hai la inca o tura pe Cheia. Gasim restaurante destule... :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe tine bogdancbr ! Este o tanti moto faina cu nr B nushce... PUY si eram curioasa daca estim matale. E parcata la subsolul unui bloc langa pol titan.

 

grazie

m

 

Unde ? de curiozitate merci

 

pt iernat nu am dar pt tinut motorul fie in spatele blocului meu unde sunt deja 4 motoare fie langa blocul nou fie in benzinarie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bravo welcome in clubul celor cazuti cu ghete razuite si cu pedala de frana indoita :friends:

sa speram ca asta a fost tot :blbl:

 

ba care ai chef sa bei un suc pe la 18:00?

 

p.s. Titanistilor ... ex, actuali si viitori o punem ma si noi d'un gratar in weekend?

as avea si eu chef de un gratar... :cheers: propune locatie,zi si ora sa vedem ce iese. cred k se baga si vaporash cu verisoara...asa k astept vesti! ride safe :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sfat: lasa ora si locatia. O sa vezi ca vin persoane chiar daca nu se anunta aici :lol:

 

 

 

Usor de zis greu de facut. Gandeste-te la cata organizare trebuie, si la cum sunt titanii... "alta gheata", remember? :lol:

 

Hai la inca o tura pe Cheia. Gasim restaurante destule... :lol:

 

 

subscriu pentru asta :lol:

 

haideti sa organizam o plecare la cheia pentru weekendul acesta :ok: fiind inceput de luna cred k lumea a luat salariu si deci sper ca toti au bani de benzina :) ;)

 

putem merge acolo sa mancam ceva de pranz, sa vizitam locurile , si sa ne intoarcem seara...

 

 

daca ne organizam bine, putem sa ajungem acolo pana in ora 12 , stam pana pe la 5 si venim acasa :banana:

 

 

 

propun plecarea de la ora 8, de la metrou titan, la 8 30 - 8 45 suntem deja pe DN1 :cheers:

 

mergem reising :friends: pe unde se poate ca sa castigam timp, mergem incet pe cheia ca sa vedem si locurile alea frumoase , pac mancam o ciorba de burta acolo si ne relaxam pana la 5 seara :blbl:

 

 

daca drumul vi se parea prea lung, putem sa facem un drum mai scurt, pana undeva la o padure langa bucuresti , facem un gratar mare de tot si mancam pana pleznim :lol:

 

 

deci ?????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

subscriu pentru asta :lol:

 

haideti sa organizam o plecare la cheia pentru weekendul acesta :lol: fiind inceput de luna cred k lumea a luat salariu si deci sper ca toti au bani de benzina :lol: ;)

 

putem merge acolo sa mancam ceva de pranz, sa vizitam locurile , si sa ne intoarcem seara...

 

 

daca ne organizam bine, putem sa ajungem acolo pana in ora 12 , stam pana pe la 5 si venim acasa :banana:

 

 

 

propun plecarea de la ora 8, de la metrou titan, la 8 30 - 8 45 suntem deja pe DN1 :cheers:

 

mergem reising :friends: pe unde se poate ca sa castigam timp, mergem incet pe cheia ca sa vedem si locurile alea frumoase , pac mancam o ciorba de burta acolo si ne relaxam pana la 5 seara :blbl:

 

 

daca drumul vi se parea prea lung, putem sa facem un drum mai scurt, pana undeva la o padure langa bucuresti , facem un gratar mare de tot si mancam pana pleznim :lol:

 

 

deci ?????

e frumos si la lebada dar e mai tentant sa pleci la un drum....as merge si eu daca as stii ceva sigur
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi retrag cuvintele !!!! mergem altundeva :wub: mergem la ruse :wub:

 

http://maps.yahoo.com/#mvt=m&lat=44.14...5.9771728515625

 

 

drumul are cam 90 km si locurile de acolo sunt bestiale !!!

 

vezi topicul de mai jos pentru poze

 

/index.php?showtopic=258348

 

 

credeti ca merita ??? :wub:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo Serban ,ce idei ai tu :banana: sa-nteleg ca nu ti-a placut iesirea in week ? :blbl:

 

la ivanovo e putin offroad...mai bine la mici+bere in tarisoara noastra!!! :cheers:

io sunt de acord.;)

 

Mi-am adus aminte...dupa intalnirea de la metrou incotro va duceti?

Io ies la 9 de la munci si nu va mai prind la metrou.Vin pe unde va duceti voi :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Okay pai atunci daca vreti pe taramul nostru, ziceti unde ati vrea sa mergem sa facem gratar in weekend :D

 

Eu ultima data am fost la Pustincu dar mi se pare putin cam aproape de casa ... abia treci de cora pantelimon si deja esti acolo :P alte variante ???

 

AAAA !! si inca ceva :rolleyes: trebuie sa vina cineva cu masina ... trebuie un portbagaj in care sa punem gratarul, carbunii, sucurile, berea, carnea pentru gratar, si eventual si niste paturi...

 

p.s. binenteles costurile se vor impartzi, si deci nu cred ca mancarea si sucul o sa depaseasca 15 - 20 ron de persoana :ph34r:

 

acum ramane doar sa propuneti toti cate un loc (preferabil o padure) unde sa facem acest minunat gratar :D

 

astept variantele voastre pana vineri la ora 6 seara cand ne intalnim la metrou, ca atunci sa hotaram exact unde mergem :P

 

Multumesc pentru atentia acordata!

 

P.s.2. Sry k nu am venit azi la arc dar m-a durut capul rau de tot si am dormit toata ziua ca o balena ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratieeeee sunt baiatul cu quannon albastru.

 

Dupa ce am plecat de la arc s-a mers bine pana cand a inceput coloana , v-ati dus in fata si am ramas in spate eu si cu fata cu cbr 600f .. asta pana la un semafor unde in fata se vedea liber .. a plecat blana si blana s-a dus :D

I-am dat pe rosu blana la a mea in speranta ca o ajung si nu ma pierd dar la un moment dat nu am mai vazuto si am intrat in otopeni , ma uit in stanga dreapta in fata , nu am mai vazut pe nimeni si m-am intors :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratieeeee sunt baiatul cu quannon albastru.

 

Dupa ce am plecat de la arc s-a mers bine pana cand a inceput coloana , v-ati dus in fata si am ramas in spate eu si cu fata cu cbr 600f .. asta pana la un semafor unde in fata se vedea liber .. a plecat blana si blana s-a dus :rolleyes:

I-am dat pe rosu blana la a mea in speranta ca o ajung si nu ma pierd dar la un moment dat nu am mai vazuto si am intrat in otopeni , ma uit in stanga dreapta in fata , nu am mai vazut pe nimeni si m-am intors :ph34r:

imi pare rau k team lasat in urma dar credeam k te ti dupa mine...team asteptat in fata la bikers 20 min dar banuiesc k degeaba din moment ce nu stiai unde e...raman datoare cu un suc la ursu maine dak vi :D asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...