Sari la conținut

Zona Titan: Balta Alba, Dristor, Sector 3


Alexxa
 Share

Postări Recomandate

frumoasa bestia, sa o calaresti sanatos

 

pe sfr. acestei saptamani daca vremea e buna, eu si inca 2 moto ne bagam la un transfagarasan

plimbare de o zi fara choppere dar nici race nu ne dam, deci totul in limitele normalului

...mai postez pe vineri si dau de veste la intalnire ce si cum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

frumoasa bestia, sa o calaresti sanatos

 

pe sfr. acestei saptamani daca vremea e buna, eu si inca 2 moto ne bagam la un transfagarasan

plimbare de o zi fara choppere dar nici race nu ne dam, deci totul in limitele normalului

...mai postez pe vineri si dau de veste la intalnire ce si cum

 

 

Transfagarasanul pe partea judetului Arges este praf, am fost acum doua saptamani, nu-l recomand nimanui pe moto, decat daca vrea musai sa injure de la Curtea de Arges si pana la Balea continuu, adica ce am facut eu si ceilalti cu care am fost... Asfaltul este spart, crapat, cu gropi, in multe curbe dai peste nisip si apa, in tuneluri ai mari sanse sa dai in gropi atat de adanci incat sa lovesti cu galeriile de marginea gropii sau sa indoi jantele, asta daca nu o busesti pe apa si nisipul din ele. In afara de toate astea, gasesti cativa km de asfalt bun, dar pe care nu ai curaj sa bagi forja pentru ca nu stii cand naiba se termina. Oricum privelistea este frumoasa, iar aerul destul de curat... daca faci exceptie de coada de cativa km de masini pe care trebuie sa o ocolesti ( la chestia cu masinile nu stiu daca mai este cazul avand in vedere ca intre timp s-a mai racit vremea...)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumoasa bestia, sa o calaresti sanatos

 

pe sfr. acestei saptamani daca vremea e buna, eu si inca 2 moto ne bagam la un transfagarasan

plimbare de o zi fara choppere dar nici race nu ne dam, deci totul in limitele normalului

...mai postez pe vineri si dau de veste la intalnire ce si cum

Nu iti recomand - se anunta ploi si vreme rea.

 

Transfagarasanul pe partea judetului Arges este praf, am fost acum doua saptamani, nu-l recomand nimanui pe moto, decat daca vrea musai sa injure de la Curtea de Arges si pana la Balea continuu, adica ce am facut eu si ceilalti cu care am fost... Asfaltul este spart, crapat, cu gropi, in multe curbe dai peste nisip si apa, in tuneluri ai mari sanse sa dai in gropi atat de adanci incat sa lovesti cu galeriile de marginea gropii sau sa indoi jantele, asta daca nu o busesti pe apa si nisipul din ele. In afara de toate astea, gasesti cativa km de asfalt bun, dar pe care nu ai curaj sa bagi forja pentru ca nu stii cand naiba se termina. Oricum privelistea este frumoasa, iar aerul destul de curat... daca faci exceptie de coada de cativa km de masini pe care trebuie sa o ocolesti ( la chestia cu masinile nu stiu daca mai este cazul avand in vedere ca intre timp s-a mai racit vremea...)

Doar vitezanele au probleme acolo. In rest e acceptabil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, probabil ca-i acceptabil pentru unii, eu prefer totusi drumurile pe care predomina asfaltul in detrimentul nisipului, apei, gropilor si crapaturilor. Daca nu ar fi fost asa probabil ca as fi avut si eu un touring enduro...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci maine plimare:

plecare ora: 9-max 10 de la pasajul Muncii

traseu: Buc. - Buzau - Brasov - Cheia(sau valea prahovei) - Buc. >>> e posibil sa schimbam traseul un pic...in functie de preferinte

viteza medie, 70-80 in localitati in rest max:130

 

pana acum 2 moto: gsr de 600 si monster de 400

care mai vrea sa vina sa ma sune/mesaj la orice ora 0752447970 septimiu

Mesaj completat

.............

plan schimbat

plecam pe la 12 din Buc.

traseu: BUc - Ploiesti - Cheia - Brasov - valea prahovei-Sinaia - Buc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sambata cu 435km si cu un traseu foarte bun, Bucuresti-Buzau-Siriu- Brasov-Cheia-Ploiesti-Bucuresti cu o deviere catre Vulcani Noroisi si cateva opriri spectaculoase.Sper ca vremea sa tina cu noi si sa mai avem macar o iesire.Cum iarna bate la usa o sa avem timp sa povestim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand toti vand eu am cumparat prima mea mobra :moto: .

 

Si sa ma prezint :

Mihai si stau in spate la circa 13.Motoru il am de aprox 2 saptamani si a vazut bucurestiu doar de 2 zile.

 

 

Si o poza ca sa nu mai dau detalii:

 

Lipanesti, vecine? :lol: Sa o stapanesti fara incidente!

Am vazut, am admirat :drink: este foarte frumoasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lipanesti, vecine? :drink: Sa o stapanesti fara incidente!

Am vazut, am admirat :moto: este foarte frumoasa.

 

Da :lol: . Vroiam sa iti dau un mesaj pe forum sa iti spun ca tu mi-ai bagat motoarele in cap :lol: dar am vazut ca nu ai mai iesit cu motoru si am crezut ca esti plecat.

 

Ne vedem la coltu blocului :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca vrei, si insisti, se poate pune si asa. bagabontzii astia se strang de obicei vineri seara, restu' gasesti pe topic. :lol:

Si daca nu-i gasesti pe topicu asta, se dau pe-o roata si-un sfert la "Motociclisti in timpu liber"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe unde gasesc si eu magazine cu geci de piele in jur de 10 milioane? Ca am intrat la united motors si sub 400 de euro n`am vazut...imi era si rusine sa nu vina vreunu de acolo sa ma intrebe dupa ce ma uit.

 

Nu vreau sa fie neaparat de firma, atata timp cat e buna si are un design decent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scorpio-az

Niste nesimtiti. Pe langa calitatea execrabila a serviciilor, mai au si preturi 20% peste ce gasesti pe piata.

 

 

Incearca sa vezi ce au pe la Louis (Kronau) sau pe la Polo.

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe unde gasesc si eu magazine cu geci de piele in jur de 10 milioane? Ca am intrat la united motors si sub 400 de euro n`am vazut...imi era si rusine sa nu vina vreunu de acolo sa ma intrebe dupa ce ma uit.

 

Nu vreau sa fie neaparat de firma, atata timp cat e buna si are un design decent.

 

http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/...ten-Lederjacken - daca vrei oferta de pret calumea uita-te aici si daca iti place un model poti sa cauti intr-un magazin sa probezi. Daca nu atunci mi se pare ca in 15 zile se poate returna nu sunt sigur. transportul e destul de ieftin. Kronau moto e urmatoarea alternativa :hurt: shopping placut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai ce domne, are "tuata" lumea bani de gume si AMK ? :hurt: RACERE!

 

Uameni', unde se mai face ITP-ul in afara de RAR? Stie careva?

Am facut eu azi ITP-ul la Fazer vis-a-vis de intrarea in poligon ilioara. Este statie ITP omologata RAR,(intrii in curte, mergi pana in capat si apoi faci stanga) 110 RON te costa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...