Sari la conținut

Zona Titan: Balta Alba, Dristor, Sector 3


Alexxa
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 12,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

helaaau cavalerilor :moto: buai deci mie mi se pare penal de haios numele asta cavaleria de titan :rock:))... asa ideea e ca am inceput cu dreptul si eu si radu eu am luat 9 la romana oral radu 9.5 :D am facut deja 400 km pe mobra si incep sa ma inteleg binisor cu ea trebuie echilibrate rotile cred in rest merge perfectttt. azi am fost pana in calarasi pe autostrada si m'am intors pe o strada si eram cel mai fericit :wink: maine dimineata mai dau o tura pana undeva in apropiere daca vrea careva sa dam o tura sunt mai mult decat incantat :lol: sa ne intoarcem pana in 16 in bucuresti e conditia :lol: deci..voluntari ???? 0728075731 sunati'ma ca nu am net plecam maine dimineata daca vreti daca nu eu cu gajika si soseaua :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

helaaau cavalerilor :rock: buai deci mie mi se pare penal de haios numele asta cavaleria de titan :lol:))... asa ideea e ca am inceput cu dreptul si eu si radu eu am luat 9 la romana oral radu 9.5 :drink: am facut deja 400 km pe mobra si incep sa ma inteleg binisor cu ea trebuie echilibrate rotile cred in rest merge perfectttt. azi am fost pana in calarasi pe autostrada si m'am intors pe o strada si eram cel mai fericit :D maine dimineata mai dau o tura pana undeva in apropiere daca vrea careva sa dam o tura sunt mai mult decat incantat :drink: sa ne intoarcem pana in 16 in bucuresti e conditia :lol: deci..voluntari ???? 0728075731 sunati'ma ca nu am net plecam maine dimineata daca vreti daca nu eu cu gajika si soseaua :rock:

 

buey drace, tu pune mana si termina bac-ul, lasa plimbarile fir-ai tu sa fii!!!! :wink:

si sa te uiti in spate ca s-ar putea sa vezi ceva verde :lol:) o musculita poate :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut again:)

am mai postat o data aici dar nu mai ma GASESC...poate sunt yo prea obosit..poate..nush. Ideea e k eu stau in ozana, am o cbr'ica mica de 125, rosie si fidela pana acuma:)

merg in fiecare zi cu ea la serv in piatza alba iulia.

ps: nu pot citi ultimile mesage..pls help sunt si eu la inceput:)

multzam fain !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incepem sa iesim impreuna mai des... sper si eu asta.... docamdata se reusesc sa prind curaj sa traversez strada (mai precis linia de tramvai ca trebuie sa intorc pe ea ca sa merg spre titan ) si sa nu fie prea cald afara ca ma coc si nu am plasa cu protectii ca a trebuit eu ca "desteapta" sa-mi iau dou geci ca am zis ca n-o sa-mi fie asa de cald in ele ...... bineinteles ca nu a fost asa .... nu vreau sa chem lumea la plimbare si sa constat ca nu pot trece peste frica acelei linii de tramvai... dar pe de alta parte cand ma vad singura mie si mai frica ... daca are cineva timp si rabdare multa intr-o dupa amiaza mai racoroasa sa ma asiste tehnic sa "traversez strada" de acolo nu am incotro decat sa merg... nu-i asa ?!?!?! cred ca intr-o duminica ar fi cel mai bine sau inainte de intrunire sa vin si eu o data motorizata ....?!?!?!

 

Felicitari Ametist !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt. terminarea examenelor ... banuiesc , cu bine !!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumoase poze... pacat de micile enervari de pe drum....

in alta oridine de idei... cum ai reusit sa bagi moto pana acolo... endurist endurist.. da eu tot nu imi inchipui cum... nu ti-a fost mila de ea ?!!

 

oricum frumos domle frumos !!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-am dorit la inceput ceva enduro , asa ca nu mi-a fost prea mila de ea. A mers ok dar pentru ca nu vireaza prea mult trebuie sa fiu f atent la directia in care merg...oricum senzatia este f placuta si sper sa am si enduro intr-o zi.

 

Andrei , Blondu,cum a fost la bulgari?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zdrazvite ! :lol:

Am fost cu Blondu vineri, sambata si duminica la intrunirea :D moto de la Ruse. Cine a fost anul trecut la Snagov, are imaginea a ce a fost la Ruse acum :lol: . Sigur, nu ar fi fost pe gustul multora dintre voi, :wink: dar eu cu Bogdan ne-am simtit bine. Mastika, Vodka, berea :moto: ... ne-au fost prieteni de nadejdie ca si cativa bulgari :rock: de altfel care au fost foarte prietenosi. In rest imaginati-va ca noi am fost singurii straini de acolo si ... nu v-am facut de ras.

Eu abia astept sa plec iar, maine sau poimaine dar la Varna, unde e din nou intrunire moto

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok ... deci intrunirea de saptamana asta ... in ce zi sa fie... joi sau vineri ??????

 

Spune-ti voi cum credeti ca-i mai bine...

 

 

Andrei r5: tu poti veni sau te-ai "plictisit" de noi ... adica pleci de joi la Varna????

 

Pt. noii veniti: bine ati venit !!!!!

Editat de mironalexa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

B-59-HAY

acest mesaj este adresat catre Florinij dar se pare ca mesajul lui a disparut ..... nu prea le am cu butoanele (inca) asa bine . LOL

:lol: , salut colega si deasemeni intreaga cavalerie din TITAN !

Florinele mama, spune si tu cand e vorba de plimbare la ce fel de aventuri vrei ca insotitorii tai sa participe, nu le da sperante de o calatorie linistita, fara aventuri necalculate etc... bla-bla-bla.

Am sa pun cateva poze din Wekend-ul asta cu remorcherul care te-a ajutat la nevoie.

Am plecat sambata la ora 22.30 din Stefanesti (parca cunosti si tu locul acesta), spre Brasov la Darste, unde am ajuns la fix - tocmai intra CARGO pe scena,

 

post-13938-1182852208_thumb.jpgpost-13938-1182852415_thumb.jpg

 

a fost bestial, - cand a trebuit sa '' ..... ridic paharul ..... '' am ridicat si eu sticla ca pahar nu aveam (eram cu vinul) si a fost la fix.

Dimineata am plecat spre Poiana Brasov pe drumul vechi, inchis circulatiei auto, dupa o cazatura banala intr-o groapa mare cu apa maro am ajuns deasupra la Poiana pe partia de schi (bine ca nu era zapada), am trecut pe sub teleferic si .... cu ochii dupa vilele care .............. sa-mi trag una, am pus-o de oaie ....... jap si pe stanga unde am ''dat jos si oglinda cea buna'' si am facut schimbatorul in forma literei ''C'' iar ca sa schimb a 2,3,4,5 trebuia sa le trag cu calcaiul (am mai vazut prin filme modul asta de a schima vitezele - nu credeam ca am sa ajung la asa ceva).

Apoi am plecat spre cetatea Rasnov unde m-am intalnit cu Sorin si prietenul lui care ...........( colega, daca nu ai fost pe traseul care spui ca se poate merge NU MAI VORBI DIN AUZITE ca ......... NU E FRUMOS !!!!!!)

 

post-13938-1182852720_thumb.jpgpost-13938-1182852802_thumb.jpgpost-13938-1182852973_thumb.jpgpost-13938-1182853400_thumb.jpg

post-13938-1182853477_thumb.jpgpost-13938-1182853530_thumb.jpgpost-13938-1182853599_thumb.jpgpost-13938-1182853635_thumb.jpg

 

din Rasnov spre Crai unde amintirile ma rascolesc ............ si ...... am ajuns in Curmatura,

 

post-13938-1182853998_thumb.jpgpost-13938-1182854246_thumb.jpgpost-13938-1182854347_thumb.jpgpost-13938-1182854454_thumb.jpg

post-13938-1182854516_thumb.jpgpost-13938-1182854597_thumb.jpg si sigur nu a mai vazut asa ceva ca a vrut sa ....

post-13938-1182854661_thumb.jpg se pare ca nu i-a placut post-13938-1182854702_thumb.jpg

post-13938-1182854763_thumb.jpgpost-13938-1182854795_thumb.jpgpost-13938-1182854827_thumb.jpg

 

din Curmatura am vorbit cu cabanierul si ......... trebuia sa ajung in Brusturet - Dambovicioara - Targoviste ......, mi-a zis ca este traseu nemarcat nu este nici un drum si ca sa nu incerc ca ..... nu reusesc. Dar cum deviza clubului Asterix este '' nu viteza conteaza, nici reusita, ci doar INCERCARILE SI VISELE CONTEAZA '', am plecat spre incercare, ..... si (un pic m-am bazat si pe colegul lui Sorin care ......... sa nu mai vorbeasca fara putina realitate) asa cum a spus cabanierul nu am reusit .......

post-13938-1182845978_thumb.jpgpost-13938-1182846001_thumb.jpgpost-13938-1182846175_thumb.jpg

Apoi spre Bucale prin Comarnic - Secaria (unde m-am ratacit si ..... nu prea mi-a fost bine - am culcat-o de cateva ori prin bolovani, a mai suferit putine ''modificari'' ......... dar a MERITAT !, am trecut pe Valea Doftanei pe la barajul Paltinu,

post-13938-1182846726_thumb.jpgpost-13938-1182846742_thumb.jpgpost-13938-1182846756_thumb.jpg

apoi prin Doftana spre Brebu (o vizita pe la bunici) iar pe la 22.10 spre Stefanesti.

Si gata,............. a fost superb, a fost BINE !

Florine cand facem o plimbare ??? nici acum nu mi-am facut farurile de la masina - nu am timp ! merg ca prostu noaptea ... am sa le fack !

Pe curand si pe asfalt (mai putin) natural sa ne vedem !

:rock: :moto: :wink:

post-13938-1182845951_thumb.jpg

Editat de Vulturul argintiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Martinule esti un adevarat ... :drink:

 

Mi-au trimis si mie bulgarii o poza acum :lol: iat-o:

 

post-11167-1182855766_thumb.jpg

 

:rock: :rock: Transalpule, cand lasi oglinzile acasa si facem o tura ??? sau poate vrei sa o mai vinzi si esti un pic retinut :drink: :moto: :lol: ?! si eu am vrut sa o vand, dar dupa ce am vazut ce poate ......... mai caut una la fel, lovita din Italia ca sa am piese de schimb - ca daca iau cu bucatica cate una cate alta ajung la.... padure cu salariul.

 

:lol: :D :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

titan rulez (la chip&dale - intre Brown Sugar si Tramvai) :wink:

 

poze cu "the beast" :moto:

 

http://www.bikepics.com/pictures/908775/

 

http://www.bikepics.com/pictures/908773/

 

http://www.bikepics.com/pictures/908770/

 

 

e vreo intalnire cu o anumita frecventa? recunosc nu am avut nervi sa citesc toate paginile .... io zic sa bagam o bere cat de curand, ca m-au innebunit caldurile astea... :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am intrebat si eu cand facem intrunirea de saptamana asta... joi sau vineri ????? la ora 19:00, la titan gura de metrou 2, cea din parc !!! dati-va cu parerea !!!!

Editat de mironalexa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

B-59-HAY

acest mesaj este adresat catre Florinij dar se pare ca mesajul lui a disparut ..... nu prea le am cu butoanele (inca) asa bine . LOL

:lol: , salut colega si deasemeni intreaga cavalerie din TITAN !

Florinele mama, spune si tu cand e vorba de plimbare la ce fel de aventuri vrei ca insotitorii tai sa participe, nu le da sperante de o calatorie linistita, fara aventuri necalculate etc... bla-bla-bla.

Florine cand facem o plimbare ??? nici acum nu mi-am facut farurile de la masina - nu am timp ! merg ca prostu noaptea ... am sa le fack !

Pe curand si pe asfalt (mai putin) natural sa ne vedem !

:rock: :moto: :wink:

saltut martinu! cand vrei tu facem o plimbare. sau cel putin putem sa incercam :lol: . asta e important la urma urmei. si ti-am zis. lasa-mi masina intr-o zi daca nu ai tu timp si ti-o aduc seara cu ochi de vultur. si cu 500 de km in plus dar nu mai conteaza asta :D .

Editat de flooriin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt de parerea ca vineri ar fi cel mai ok. Dar noi k de obicei ajungem pe la 7 juma k...deh..e serviciu' :moto: ... :rock: . Asa ca ne vedem la o bericica reeeece sa mai racorim caldurile astea k ne omoara cu zile.

 

 

 

Cya!! :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...