Sari la conținut

Zona Drumul Taberei


Postări Recomandate

intrebare mai off topic, are cineva un gix de 1000 k7,k8? sau si de 600 sa imi arunc si eu o privire pe la cadrul de bord pt niste masuratori si si modul in care sunt facute niste prinderi pe acolo?

 

iese cineva vineri la 8 la parc? macar la spart o samanta juma de ora sau sa mergem la o terasa ceva? eu sper sa il fac functional sa pot veni cu el.....alti doritori?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Eu am iesit Marti si a fost super ok :) On: Florine, si eu ma gandeam ce frumos ar fi sa locuiesc in Florida bigstar.gif

tu esti mai la inceput. iti inteleg "placerea" de a merge pe frig. dupa ce ai sa faci cunostinta cu super femeia "diclofenac" ai sa vezi ce o sa iubesti caldura. :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la diclofenac am gasit un remediu mai bun impotriva frigului care imi intra in oase - apa fiarta :)

 

Am iesit si saptamana trecuta si a doua zi m am trezit cu spatele blocat headscratch.gif Si da, de vina este entuziasmul incepatorului. Un motociclist muuuult maio experimentat decat mine m-a prevenit ca pe la 40 de ani o sa imi cam sara balamalele ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oribil post! :crack:

 

Off-T: Ce mai faci, Florine?rolleyes.gif

pai nu am dreptate? pana la 40 ani in stilul asta de mers la 0 grade o sa fie statuie din cauza "romatismului".

ca si restul astept primavara si mai ales imi caut motor. nu se gaseste o mobra pentru mine, scot burgmanul la inaintare. tu ce mai zici/faci? o vizita pe la garaj sa mai stam la o barfa, pe cand?

Editat de Florin -v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai nu am dreptate? pana la 40 ani in stilul asta de mers la 0 grade o sa fie statuie din cauza "romatismului".

ca si restul astept primavara si mai ales imi caut motor. nu se gaseste o mobra pentru mine, scot burgmanul la inaintare. tu ce mai zici/faci? o vizita pe la garaj sa mai stam la o barfa, pe cand?

 

Ai dreptate, pentru cine are ochi sa citeasca si sa priceapa...99smoke.gif

 

Anu' asta vine repede primavara si parca vad ca te prinde fara atelaj.

BTW, ce te bate gandu' sa-ti iei? Ca sper ca n-o sa iesi cu Burgmanu' din Bucuresti :D

Felicitari oricum pentru achizitie, ca n-am apucat sa-ti spun pana acum.67.gif

 

Si eu astept primavara. Eu am intrat la hibernat prin octombrie (atunci a expirat RCA-ul si n-am mai facut alta). Asa ca iti dai seama ca stau cu ochii pe prognoza ca pe butelie. In primu' week-end cu 10*C, am taiat-o. :burnout:

O sa trec si pe la matale pe la garaj, pentru un schimb TOTAL de consumabile (mai putin placute frana), da' mai spre vara (iunie-iulie), cand s-or face doi ani. :cheers:

 

 

ITP moto prin cartier unde se poate face? Imi expira in iulie.

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am in dr taberei dar te trimit pe langa targ vitan. te coasta doar chitanta normala indiferent de toba sau alte interventii la ea. ma trage sfoara la un R6 2008, gsxr 2008 sau un rr de 600 vedem ce si cum. de sportive inca nu ma las.

te astept cu drag sla garaj si fara sa facem interventii la mobra

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am in dr taberei dar te trimit pe langa targ vitan. te coasta doar chitanta normala indiferent de toba sau alte interventii la ea. ma trage sfoara la un R6 2008, gsxr 2008 sau un rr de 600 vedem ce si cum. de sportive inca nu ma las.

te astept cu drag sla garaj si fara sa facem interventii la mobra

 

N-ai gusturi rele! :D

Am un coleg de munca, un pusti incepator, din prima s-a suit pe un 600 RR. Pana acum a scapat nescurtcircuitat. Sau mai stii, o fi motor de incepatori? :crack:

 

Merci pentru invitatie, o sa dau pe la garaj, mai vorbim una alta.;)

 

Vezi ca nu te uit cu ITP-ul. Am toba Leo Vince de strada cu silencer, da' n-am chef sa ma futa vreunul la ITP s-o dau jos.

Asa ca o sa merg pe mana matale in Vitan.

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutari si La Multi Ani! Zilele aceste, tot cautand pe net oferte bune pentru mine si motorul meu am dat peste site-urile de cumparaturi in grup. Insa nu am prea vazut oferte pentru motociclisti si motociclete. Asa ca am deschis pe unul dintre site-uri o cerere in acest sens. Daca sunteti interesati accesati link-ul de mai jos si votati, poate avem sansa sa gasim si astfel de oferte. Nu incerc sa fac publicitate nimanui, vreau doar sa gasesc o solutie sa imi cumpar echipamente si piese mai ieftin, si cred ca si voi vreti acelasi lucru.

 

http://contact.adulmec.ro/forums/109909-oferte-noi/suggestions/2549193-echipamente-si-accesorii-moto

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari si La Multi Ani! Zilele aceste, tot cautand pe net oferte bune pentru mine si motorul meu am dat peste site-urile de

asa, si? o sa ne strangem 40 de insi ca sa luam chiloti, vrei? ai umplut sait-ul asta numai cu anuntul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salut,

 

Urmeaza sa ma mut in cam intr-o luna in drumul taberei, pe undeva intre moghioros si favorit, si as vrea sa imi iau mobra cu mine ca sa ies si eu destul de repede din cartierul minunat fara sa stau cu orelel la razoare.

 

Intrebarea mea e cum e cartierul asta pt motociclisti, ca siguranta. Stiu ca e un cartier relativ linistit ca am mai stat acolo cu ceva ani in urma, dar cat de frecvente sunt furturile moto in zona, si mai important daca sti undeva unde se poate inchiria 1 m^2 sa las motoru peste noapte ca nu prea imi vine sa il las langa scara.

 

Voi cum procedati?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Urmeaza sa ma mut in cam intr-o luna in drumul taberei, pe undeva intre moghioros si favorit, si as vrea sa imi iau mobra cu mine ca sa ies si eu destul de repede din cartierul minunat fara sa stau cu orelel la razoare.

 

Intrebarea mea e cum e cartierul asta pt motociclisti, ca siguranta. Stiu ca e un cartier relativ linistit ca am mai stat acolo cu ceva ani in urma, dar cat de frecvente sunt furturile moto in zona, si mai important daca sti undeva unde se poate inchiria 1 m^2 sa las motoru peste noapte ca nu prea imi vine sa il las langa scara.

 

Voi cum procedati?

Am aceeasi problema cu precizarea ca sunt proaspat mutat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din punct de vedere al furturilor, este o zona foarte linistita......asta nu inseamna sa lasati motoarele la colt de strada fara nici un antifurt si sa dormiti linistiti....multa bafta si bine ati venit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

linistit nu inseamna si in siguranta. este o zona cu multe blocuri care au garaj la parter. acolo este cea mai sigura parcare. in rest.........hotii nu au zone linistite de actiune. fura de unde gaseste fie ca este dr taberei sau dristor....bani sa iasa in viziunea lor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...daca sti undeva unde se poate inchiria 1 m^2 sa las motoru peste noapte ca nu prea imi vine sa il las langa scara.

 

Verifica daca mai au locuri disponibile pentru moto in parcajul subteran de la Favorit.

 

@Florin: De furat, se fura si din garaje. I-au spart unui vecin garajul si i-au furat tot vinu'...restu' a ramas pe loc.. .friday.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

linistit nu inseamna si in siguranta. este o zona cu multe blocuri care au garaj la parter. acolo este cea mai sigura parcare. in rest.........hotii nu au zone linistite de actiune. fura de unde gaseste fie ca este dr taberei sau dristor....bani sa iasa in viziunea lor

asa este ... si mai ales daca au comenzi de onorat, fura astia si din curtile oamenilor.

oricum este o zona mult mai linistita fata de Tei (unde am stat la propriu terorizata de multitudinea de ciori care dadeau tarcoale mereu si trebuia sa tin motocicleta legata de stalp cu 3 lanturi si cu alarma pe ea. Ca sa plec la munca trebuia sa ma trezesc cu juma de ora mai devreme ca sa dezleg mocicleta).

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare , nu stiu daca am nimerit bine pe aici sau daca mai este vre-un post pt asta dar am si eu o intrebare. stie careva pe cineva de incredere si nu asa scump care se ocupa cu transport moto?? motoreta mea este in italia , zona milano si vreau sa o aduc neaparat ca deja :) se usuca asfaltul :rock: si pana imi fac eu ce mai e de facut la ea o sa fie vremea numai buna :moto: . astept un raspuns ceva chiar si pe privat daca nu e voie aici . va multumesc anticipat :)

 

Salutare , nu stiu daca am nimerit bine pe aici sau daca mai este vre-un post pt asta dar am si eu o intrebare. stie careva pe cineva de incredere si nu asa scump care se ocupa cu transport moto?? motoreta mea este in italia , zona milano si vreau sa o aduc neaparat ca deja :) se usuca asfaltul :rock: si pana imi fac eu ce mai e de facut la ea o sa fie vremea numai buna . astept un raspuns ceva chiar si pe privat daca nu e voie aici . va multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.....:( chiar nimeni de pe aici nu stie pe cineva ?? care ar putea sa ma ajute si pe mine ?? . trist

 

 

cred ca pana la urma o sama duc frumusel io pana aclo , ma urc pe el si mi-o iau usor spre romanica, dar si aici e problema ca nu prea imi suna bine cam 2000 de km pe vitezana , mai are cineva exeriente dinastea....vre-un sfat ceva ?

Editat de PuiuL_r6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...